Tematy do olimpiady biologicznej

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
pitagoras1234
Posty: 6
Rejestracja: 5 sty 2011, o 18:22

Tematy do olimpiady biologicznej

Post autor: pitagoras1234 »

chodzę do 2 klasy liceum w Płocku, mam wielką prośbę czy ktoś może mi polecić kilka tematów lub przynajmniej jeden
na tę olimpiadę biologiczną, wielu z uczestików tego forum jest dużo lepiej obcykana w biologii niż ja
olimpbiol.uw.edu.pl
Olimpiada Biologiczna to ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych biologią. Aby wziąć udział w zawodach należy samodzielnie wykonać pracę badawczą a także wykazać się wiedzą obejmującą cały zakres nauczania biologii w liceum.

mianowicie prosiłbym was o nakierowanie mnie na ciekawe problemy badawcze otóż mieszkam na wsi niedaleko małego zbiorniku wodnegomałego jeziora nie wiem zbytnio jak to nazwać jeśli to doświadczenie mogłoby być związane z tym zbiornikiem. Prościej mówiąc chodzi mi o temat badawczy:)

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA POMOC ))
Awatar użytkownika
aneta92xD
Posty: 159
Rejestracja: 11 maja 2010, o 14:45

Re: Dobrzy ludzie pomóżcie :)

Post autor: aneta92xD »

Nikt za Ciebie roboty nie odwali. ] Sam pomysł to już połowa sukcesu.

W biologii nazywa się to:
KONKURENCJA
sotiwj
Posty: 141
Rejestracja: 14 lip 2009, o 10:57

[Link] Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: sotiwj »

Aczkolwiek sama natrafisz na jakiś pomysł przeglądając między innymi tematy na naszym forum, szczególnie ten:
olimpiada-biologiczna-prace-badawcze-porady-vt8046.htm
oraz jakieś inne strony, na przykład Komitet Okręgowy z Gdyni, na którym są przykładowe prace.

powodzenia
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Dobrzy ludzie pomóżcie :)

Post autor: Jane Doe »

No właśnie, zobacz przykładowe prace. Poza tym praca może być meganudna, ale zdobyć 50 ptk, bo będzie poprawna. Ja zupełnie nie miałam pojęcia, o co w ogóle w tym całym konkursie chodzi i czego ci wszyscy ludzie ode mnie chcą (nauczycielki). I napisałam to, na czym się znam, co lubię i żeby miało jakiś przekaz, bo akurat dla hodowców ptaszników moja praca może dać bardzo wiele i prawdopodobnie po OB ją opublikuję, niech sobie czytają. Nie dostałam max. ptk, ale jest ok i jestem z niej zadowolona, sama dzięki obserwacjom wiele zyskałam.
Pogadaj z nauczycielkami. Powodzenia.
pitagoras1234
Posty: 6
Rejestracja: 5 sty 2011, o 18:22

Re: Dobrzy ludzie pomóżcie :)

Post autor: pitagoras1234 »

mi w żadnym wypadku nie chodzi o pkt. muszę tylko znaleźć jakiś temat, nawet nie mam żadnej nadziei na jakąkolwiek konkurencję, moja nauczycielka jest nie jest niesprawiedliwa, zamiast przygotowywać nas do matury, angażuje nas w jakieś olimpiady biologiczne czy konkursy mój las to powinno być dla chętnych, a sama lekcji nie prowadzi tylko uczniowie referują np. z wikipedii czy z vademekum jakieś wiadomości: zero podręcznika, wd. niej powinniśmy wzorować się na uczniach z finlandii którzy sami pracują a nauczyciel mówi im tylko co mają robić, wd. mnie nauczyciel powinien wprowadzać nas w temat i opowiadać o nim, jednakże moja nauczycielka nie zgadza się z tą koncepcją, wybaczcie że zanudzam was takimi błachostkami:)
jednak poszperam trochę po forum: ten temat badawczy mam dopiero na marzec, a w samym konkursie mam brać udział dopiero za rok czym jestem bardzo poddenerwowany, albowiem ciężko mi jest się wziąć za samą naukę do matury, a co jak jeszcze dojdą te niepotrzebne konkursy"
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: Dobrzy ludzie pomóżcie :)

Post autor: szama »

To zawal konkurs i miej to w d*, nauczycielka pewnie ma jakieś bonifikaty za takich aktywnych konkursowo uczniów, ale zapewne nie wtedy kiedy dostają 2 punkty na 50

Ocenę z biologii może sobie obniżać, nie przejmuj się tym bo świadectwo ze szkoły sredniej jest tylko dla formalności, przy rekrutacji na studia liczy się tylko wynik matury.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Dobrzy ludzie pomóżcie :)

Post autor: Jane Doe »

Ja ucząc się na Olimpiadę przygotowuję się do matury, to naprawdę mi pomogło, bo inaczej w życiu bym nie usiadła i nie pouczyła się czegoś, czego akurat nie mam na lekcjach.
Jak nauczycielka taka jest no to trudno: ucz się sam. Kup sobie dobre książki.
A na OB nie idziesz, bo nauczycielka tak chce, tylko dlatego, że Ty chcesz. A jak nie chcesz no to powiedz, że nie idziesz i tyle. Nikt Ci nie może tego rozkazać. I bez sensu marnować czas na pisanie pracy, jak nawet nie chcesz przejść, czy w ogóle mieć jakieś nadzieje na konkurencję. Stracisz czas, a lepiej się pouczyć do matury czy gdzieś wyjść.
Mi dłużej zajęło poprawianie pracy niż jej pisanie, ale bardzo chciałam przejść
pitagoras1234
Posty: 6
Rejestracja: 5 sty 2011, o 18:22

Re: Dobrzy ludzie pomóżcie :)

Post autor: pitagoras1234 »

dzięki za porady znam się troszkę na życiu mimo młodego wieku (bynajmniej tak sądzę) ale to nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać, źle trafiłem po prostu [na złą kobitę od bioli] ale cóż bywa, dziękuję za porady przydały się póki co muszę się uczyć ryb,płazów i gadów na kartkóweczkę w pon. fajne forum pierwszy raz na takim jestem (oprócz przygody z informatycznym)
do upisania Kamil
sotiwj
Posty: 141
Rejestracja: 14 lip 2009, o 10:57

Re: Dobrzy ludzie pomóżcie :)

Post autor: sotiwj »

pitagoras1234, właśnie, rób na razie materiał do szkoły, to najważniejsze
aha, i pamiętaj że bynajmniej to nie przynajmniej!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości