prosze o pomoc !

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
makrelka
Posty: 3
Rejestracja: 6 sty 2011, o 15:58

prosze o pomoc !

Post autor: makrelka »

mam pytanie dla osób już na studiach, bądź przygotowujących się do matury z biologii/chemii/fizyki.
Jestem w 2 LO i dopiero niedawno dowiedziałam sie co jest moim marzeniem i pasją: medycyna i dostanie się na nią
Problem polega na tym że nie chodze do bio-chemu i musze uczyc się sama z pomocą korepetycji z fiz i chem, a biologie wkuwam sama.
Czy jeśli bede zdyscyplinowana i rzetelna w nauce mam szanse dobrze napisac mature z chemii bio i fiz?
Został mi tylko rok i 4 mięsiące i zaczynam sie stresować bo musze nadrobic 1 i 2 klase.
Wiem ze napewno jeśli za 1 razem mi nie pojdzie bede probować dalej dostać się na medycynę. Strasznie mi zalezy
Bardzo proszę o pomoc
Kerad

Re: prosze o pomoc !

Post autor: Kerad »

makrelka pisze:
Został mi tylko rok i 4 mięsiące i zaczynam sie stresować bo musze nadrobic 1 i 2 klase.
Nie masz szans. ja zacząłem się uczyć do matury w 2 gimnazjum i nie wiem czy zdążę.
Awatar użytkownika
woicieh
Posty: 226
Rejestracja: 2 sie 2010, o 10:55

Re: prosze o pomoc !

Post autor: woicieh »

Kerad pisze:
makrelka pisze:
Został mi tylko rok i 4 mięsiące i zaczynam sie stresować bo musze nadrobic 1 i 2 klase.
Nie masz szans. ja zacząłem się uczyć do matury w 2 gimnazjum i nie wiem czy zdążę.
hahaha XD


Pewnie, że szanse są, ale musisz naprawdę poświęcić wiele godzin + raczej wakacje. A na razie nie uczyłaś się w ogóle tych przedmiotów?
makrelka
Posty: 3
Rejestracja: 6 sty 2011, o 15:58

Re: prosze o pomoc !

Post autor: makrelka »

uczyłam sie ale w zakresie podstawowym.
teraz zaczęłam sama przerabiać książke z bio z rozszerzenia i chce ją przerobić w 2,5 meisiąca a potem następne.

w wakacje na 100% bede sie uczyć, codziennie staram sie kilka godzin poświęcic na nauke tych przedmiotów.
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: prosze o pomoc !

Post autor: Zielona cytryna »

dopiero niedawno dowiedziałam sie co jest moim marzeniem i pasją: medycyna i dostanie się na nią
w czasie której serii Chirurgów? bo to bardzo ważne
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: prosze o pomoc !

Post autor: Mårran »

Kerad pisze:Nie masz szans. ja zacząłem się uczyć do matury w 2 gimnazjum i nie wiem czy zdążę.
A co ty robiłeś w pierwszej gimnazjum nieuku :O Jak ty zdałeś w ogóle?!



A z tymi wakacjami bym nie przesadzała, jakiś teścik w wolnej chwili zrobić można, ale żeby nie było, że ktoś się naczyta forum, a później siedzi po 10h dziennie i wkuwa

Co do planowania czasu na naukę: polecam dokładne przeczytanie tematów maturalnych na forum (co należało zrobić przed napisaniem tego tematu ), ale skupienie się nie na słodzeniu sobie maturzystów, tylko na radach ludzi, którzy zdali już maturę i piszą, co robić, żeby uczyć się skuteczniej. To pozwoli ci uniknąć niepotrzebnego rycia na pamięć definicji obowiązujących na 3cim roku biologii i zaoszczędzić czas na robienie zadań
Pani Buka
makrelka
Posty: 3
Rejestracja: 6 sty 2011, o 15:58

Re: prosze o pomoc !

Post autor: makrelka »

nie oglądam seriali

już w podstawówce mówiłam ze w przyszłości chce być lekarzem, ale nie robiłam nic w tym kierunku.
W gimnazjum uznałam ze nie mam szans na medycyne.
NIedawno doszło do mnie że jak sie bardzo czegoś chce, dązy do tego, wkłada w to wiele pracy, to wszystko jest możliwe
Awatar użytkownika
woicieh
Posty: 226
Rejestracja: 2 sie 2010, o 10:55

Re: prosze o pomoc !

Post autor: woicieh »

Kardiolog pisze:z tymi wakacjami bym nie przesadzała, jakiś teścik w wolnej chwili zrobić można, ale żeby nie było, że ktoś się naczyta forum, a później siedzi po 10h dziennie i wkuwa
Ja tam wolę uczyć się w wakacje.
Chyba nawet bardziej niż nocami w roku szkolnym, ale też polecam.
Awatar użytkownika
ocokaman
Posty: 24
Rejestracja: 27 sty 2011, o 15:12

Re: prosze o pomoc !

Post autor: ocokaman »

Czy jeśli bede zdyscyplinowana i rzetelna w nauce mam szanse dobrze napisac mature z chemii bio i fiz?

Jasne że masz szanse.
Biologia - Kup podręczniki polecam oczywiście wyd.Operon tylko że nie wkuwanie wszystkiego jak leci a robienie notatek z tego co najważniejsze i przywiązuj wagę do obrazków.

Chemia - polecam 3 cz. WSiP-u. Są napisane bardzo, bardzo łatwym językiem. Ja jednak uczę się z podr. Nowej Ery kiedy jednak czegoś kompletnie nie ogarniam zaglądam do WSiP-u. Jeśli chodzi o zbiór polecam zbiór Pazdry (brązowy)

Fizyka - polecam testy Persony. Co do podr. szczerze nie mam pojęcia który jest najlepszy. Nie polecam jednak podr. ZamKor z których musimy korzystać na lekcji (fizykę mam rozszerzoną)

I pamiętaj o zapoznaniu się z informatorami z tych 3 przedmiotów z CKE bo w podr. są informacje które na maturze okazują się kompletnie nieprzydatne. Mam nadzieję że chociaż troszkę pomogłam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości