Jak zostać paleontologiem?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Awatar użytkownika
Azime
Posty: 12
Rejestracja: 14 sty 2011, o 16:54

Jak zostać paleontologiem?

Post autor: Azime »

Witam serdecznie, od niedawna jestem użytkownikiem strony biolog.pl. Chciałabym się dowiedzieć, jak mogę dostać się na studia związane z paleontologią. Nie ma takiego kierunku studiów, więc musiałabym iść na studia na biologię a potem ewentualnie jakąś specjalizację? Na maturze będę zdawać biologię i chemię rozszerzone
Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za pomoc!
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: Jak zostać paleontologiem?

Post autor: szama »

Tak jest, na Uniwersytecie Wrocławskim wygląda to tak, że idziesz na biologię, bierzesz specjalizacje Zoologia i idziesz pisać pracę w zakładzie Paleontologii. Zakład nie jest szczególnie lubiany przez studentów dlatego łatwo się tam dostać.
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 380
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:35

Re: Jak zostać paleontologiem?

Post autor: Gajek »

To jest wciąż żywy zawód?
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: Jak zostać paleontologiem?

Post autor: szama »

Pracownicy naukowi grzebią gdzieś po skałach na Jurze i wykopują trylobity wiec chyba tak

W National Geographic był kiedyś artykuł o polskiej ekipie która chyba w naszym kraju wynalazła szkielet dinozaura, całkiem niedawno.
Awatar użytkownika
Azime
Posty: 12
Rejestracja: 14 sty 2011, o 16:54

Re: Jak zostać paleontologiem?

Post autor: Azime »

Czyżbyście nie polecali paleontologii? Interesuje mnie także zoologia, co sądzicie o obraniu takiego kierunku?
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: Jak zostać paleontologiem?

Post autor: szama »

Jak jesteś pasjonatem i zamierzasz walczyć o doktorat a potem prace naukową w jakiejś instytucji to jak najbardziej. W przeciwnym razie to mało perspektywiczna ścieżka.

Zoologia tzn? To dział - rzeka.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Jak zostać paleontologiem?

Post autor: karteczka88 »

a właśnie jeśli chodzi o zoologię, to jaką dziedzinę zoologii polecacie wybrac? jaka jest najbardziej przyszłościowa?
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
ugaczakamaka
Posty: 51
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 12:22

Re: Jak zostać paleontologiem?

Post autor: ugaczakamaka »

Zależy, co Cię interesuje. Paleontologia zajmuje sie ogólnie przeszłością ziemii. Mam wrażenie, że jednak chodzi Ci o paleobiologię, to najprostsza droga prowadzi przez biologię, ale mogła byś też skończyć chemię, biotechnologię czy geologię, aby plądrować kambryjskie grobowce. Wszystko jest zależne od tego, co Cię najbardziej kręci w paleontologi, bo jest to dziedzina zawierająca w sobie wszytkie nauki przyrodnicze w czasie przeszłym. Jak sprecyzujesz swoje zainteresowania, to można coś doradzić.
Awatar użytkownika
Azime
Posty: 12
Rejestracja: 14 sty 2011, o 16:54

Re: Jak zostać paleontologiem?

Post autor: Azime »

Jeśli chodzi o paleontologię, to najbardziej ciekawi mnie tryb życia dawnych kręgowców. Biologia- behawioryzm zwierząt, szczególnie zagrożonych kotowatych. Wiem, ze w Polsce małe są szanse badać szczątki np. dinozaurów (wręcz znikome) a na pracę za granicą mogą pozwolić sobie nieliczni. A odnośnie zoologi, myślałam, że może z jakąś taką specjalizacją mogłabym pracować przy parku narodowym i np. zajmować się ochroną rysi, żbików. Jednak słabo jestem zorientowana w tym temacie, dlatego proszę o pomoc i dziękuję za wszystkie dotychczasowe wskazówki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość