Ksiażki chemia i biologia rozszerzona

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Abrakason
Posty: 128
Rejestracja: 7 sty 2011, o 17:08

Ksiażki chemia i biologia rozszerzona

Post autor: Abrakason »

Witam wszystkich potrzebuje pomocy(blagam, blagam, blagam ) w wyborze ksiazek do matury z biologii i chemii rozszerzonej(tylko nie usuwajcie mojego tematu nie wiedzialem gdzie go wsadzic) .Musze wspomniec ze ucze sie sam.Moj zbior sklada sie z:
-3 ksiazek operonu do biologii rozszerzonej(ale powiem szczerze ze sa tak niesamowicie niefunkcjonalne i nieprzydatne zeby zdac maturke [a musze miec conajmniej 95% z chemii i biologii rozszerzonej] bo sa napisane ciezkim jezykiem i wogole jak cos wytluszcza to jest swieto a jak juz wytluszczaja to raptem sie to zawiera albo w zdaniu i ciezko zrozumiec czym jest albo jest tylko jedno zdanie tak ze jestem zmuszony[a nie mam czasu na domyslanie sie o co chodzi bo zajeloby to wiecej czasu a mi na czasie zalezy] szukac pomocy na forach,a badz co badz glupi nie jestem)
-zbiorek pazdry do chemii rozszerzonej
-3 czesc operona z chemii rozszerzonej
-2 ksiazki chemii rzoszerzonej z nowej ery(sa niesamowicie do bani ale kupilem bo bylo wymagane do technikum do ktorego uczeszczam[chemiczne]). Przgladalem mnostwo forow na ten temat i powiem szczerze ze im wiecej czytam tym wiecej pojawia sie ?
Mam do zagospodarowania 140 zl (moze jeszcze z 10 zl skoluje) i wiecej piniedzy juz nie dostane ze wzgl. na to ze zbyt dlugo je zbieram i czas najwyzszy juz wystartowac z uczeniem. Nie musze wspominac zeby w waszych radach znalazlo sie miejesce dla zbiorkow zadan oczywiscie wszystko pod katem matury z obydwu przedmiotow(co sadzicie np o Witoskim z chemii[bo z biologii raczej odpada]?). Mozecie mi takze doradzic tytuly ksiazek ktore moglbym wypozyczyc z biblioteki ktore pomoglyby mi w lepszym zrozumieniu materialu ale przede wszystkim z biologii a szczegolnie z roslinek ale z czlowieka tez np. gentyki tak zeby moglo dac mi pelniejszy obraz tego czego sie ucze z bioli,zebym mial pojecie i tak zeby pomoglo w maturze(z chemii juz kilka czytam) (moze byc ich troche[ale bez przesady] moga byc duze[ale tez bez przesady!]). Uff troche napisalem ale to po to zebyscie mogli mi lepiej doradzic.Prosze was doradzcie Wasz pelen nadzieji

Abrakason
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Ksiażki chemia i biologia rozszerzona

Post autor: Mihhu »

Abrakason pisze:[a musze miec conajmniej 95% z chemii i biologii rozszerzonej]
Do Lwowa nie trzeba aż tyle.











A tak na serio to czemu akurat po 95%?
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: Ksiażki chemia i biologia rozszerzona

Post autor: Zielona cytryna »

może lubi tą liczbę
Remek
Posty: 78
Rejestracja: 6 sty 2011, o 09:54

Re: Ksiażki chemia i biologia rozszerzona

Post autor: Remek »

Ja ze swojej strony mogę Ci polecieć do biologii książki pana Waldemara Lewińskiego a do chemii 4 tomowe wydanie Pana Pazdro.
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 380
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:35

Re: Ksiażki chemia i biologia rozszerzona

Post autor: Gajek »

Takich tematów będzie jeszcze na pęczki BO ONI WSZYSCY IDĄ NA MEDYCYNE I SĄ TACY KURDA WAŻNI.
Awatar użytkownika
Abrakason
Posty: 128
Rejestracja: 7 sty 2011, o 17:08

Re: Ksiażki chemia i biologia rozszerzona

Post autor: Abrakason »

racja startuje na medycynke 95% chce z chemii a z bioli(moze nie uwiezycie) ale sie zalozylem z kilkoma kolegami. Przerost ambicji ? MOZE. Z bioli musze mieć z 90% kochani moi
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: Ksiażki chemia i biologia rozszerzona

Post autor: Zielona cytryna »

może i musisz mieć, ale czy BĘDZIESZ mieć ?
kochany Ty nasz
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Ksiażki chemia i biologia rozszerzona

Post autor: Collo »

Abrakason pisze:racja startuje na medycynke 95% chce z chemii a z bioli(moze nie uwiezycie) ale sie zalozylem z kilkoma kolegami. Przerost ambicji ? MOZE. Z bioli musze mieć z 90% kochani moi
Awatar użytkownika
Abrakason
Posty: 128
Rejestracja: 7 sty 2011, o 17:08

Re: Ksiażki chemia i biologia rozszerzona

Post autor: Abrakason »

przede wszystkim ta liczba bo sie jej nie boje(czyt. progu) to tak samo jak z targowaniem : mowisz wyzsza cene zeby moc ja znizyc do bezpiecznego minimum.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Ksiażki chemia i biologia rozszerzona

Post autor: Collo »

Abrakason pisze:racja startuje na medycynke 95% chce z chemii a z bioli(moze nie uwiezycie) ale sie zalozylem z kilkoma kolegami. Przerost ambicji ? MOZE. Z bioli musze mieć z 90% kochani moi
uwierzycie

A jak będziesz miał 60% to co? Przegrasz jakiś bardzo głupi zakład i pewnie będziesz się nim bardziej przejmował niż nie dostaniem się na lekarski
Po za tym nie wiem, czy w technikum chemicznym macie rozszerzona biolę. Jak piszesz maturę w tym roku to nie wiem, czy nadrobisz.
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: Ksiażki chemia i biologia rozszerzona

Post autor: Zielona cytryna »

lekarski

Jaką chcesz mieć specjalizację ?
Awatar użytkownika
Abrakason
Posty: 128
Rejestracja: 7 sty 2011, o 17:08

Re: Ksiażki chemia i biologia rozszerzona

Post autor: Abrakason »

w tym roku nie ale w nastepnym musze nadrobic przedmioty podstawowe leeee i tu nie chodzi o zaklad szczerze mowiac wali mnie on chcialbym bardziej sobie cos udowodnic ze wlasnie potafie sie dostac na taki kierunek(i w sumie ktory mi sie podoba) a po za tym nie lepiej miec wiecej niz mniej ? nie jestem jakims super mozgiem zeby ogarniac miliony informacji na sekunde jestem normalnym czlowiekiem ktory ma normlane problemy i pewne marzenia z ktorych nikomu nie musze sie zwierzac a wy sobie poprostu robicie ze mnie jaja. Smuca mnie takie odpowiedzi i pewnie jeszcze ktos sparodiuje i ta wypowiedz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 8 gości