Natłok informcji a wpływ na mózg

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
sleet1109
Posty: 32
Rejestracja: 27 lis 2010, o 16:29

Natłok informcji a wpływ na mózg

Post autor: sleet1109 »

Jak wiadomo w dzisiejszych czasach w XXI natłok informacji znacznie sie nasilił i wszędzie wkoło nas jest masa informacji zarówno tych przydatnych jak i większości niepotrzebnych informacji która zaśmieca ludzią mózg w rezultacie pogarsza sie pamięć. Czy jest jakiś sposób żeby sie ograniczyć od tych zbędnych informacji i wyuczyć pamięć odróżniac przydatne info od zbędnego?
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: Natłok informcji a wpływ na mózg

Post autor: szama »

Moim zdaniem ty sam decydujesz pośrednio co jest dla Ciebie ważne skupiając się na tym i w ten sposób stymulując mózg to tego by to zapamiętał.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Natłok informcji a wpływ na mózg

Post autor: AnnaWP »

Myślę, że istotne jest trenowanie pamięci. Okazuje się, że np. nauka pamięciowa nie jest przeżytkiem, ma wpływ nie tylko na nasze zdolności poznawcze, ale i na nasze ryzyko pewnych chorób neurologicznych. Dlatego nie demonizowałabym tego natłoku informacji. A rzeczy istotne, przez sam fakt potarzania danych, utrwalają się.
Awatar użytkownika
tin
Moderator w spoczynku
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Natłok informcji a wpływ na mózg

Post autor: tin »

Słyszałem na jednym z wykładów, że przez tysiąclecia nasz mózg maleje. Mimo, że jesteśmy bardziej rozwinięci technologicznie, to zmniejsza się ilość problemów do rozwiązania przez przeciętnego Kowalskiego, w porównaniu do pana z początku dziejów. Ma się to wiązać ze zmianą wielkości poszczególnych rejonów mózgu.

Info chciałbym sprawdzić i chętnie coś poczytam w tym kierunku.
Znacie może jakieś poważne książki o fizjologi i anatomii nauki?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post