Matura 2011 - dodatkowy przedmiot nieobowiazkowy rozszerzony

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
dami939
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2011, o 16:41

Matura 2011 - dodatkowy przedmiot nieobowiazkowy rozszerzony

Post autor: dami939 »

Witam!
Jako dodatkowy przedmiot wybrałem fizyke na poziomie rozszerzonym - czy to znaczy, ze bede musial napisac takze na poziomie podstawowym mimo iz na deklaracji jest wpisany tylko poziom rozszerzony?
prosze o odpowiedz,
pozdrawiam.
Rebelek
Posty: 335
Rejestracja: 25 sie 2009, o 23:36

Re: Matura 2011 - dodatkowy przedmiot nieobowiazkowy rozszerzony

Post autor: Rebelek »

Gdybyś pisał któryś z przedmiotów obowiązkowych na poziomie rozszerzonym to tak. Natmiast fizyka to przedmiot dodatkowy i zdajesz go tlyko na zadeklarowanym poziomie.
dami939
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2011, o 16:41

Re: Matura 2011 - dodatkowy przedmiot nieobowiazkowy rozszerzony

Post autor: dami939 »

a czy mozna zdawac na obu poziomach? Chodze do zaocznego liceum i dyrektor powiedzial ze moge wpisac tylko poziom podstawowy lub rozszerzony a jesli wybiore rozszerzony to bede zdawal takze podstawe zreszta sam nie byl pewien poniewaz pierwszy raz zajmowal sie maturami.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Matura 2011 - dodatkowy przedmiot nieobowiazkowy rozszerzony

Post autor: Collo »

Możesz zdawać tylko jeden poziom albo podstawowy albo rozszerzony. Jak wybierzesz rozszerzenie to zdajesz tylko ten poziom, podstawy już nie

Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: Matura 2011 - dodatkowy przedmiot nieobowiazkowy rozszerzony

Post autor: proximeaccessit »

Colloportus pisze:Możesz zdawać tylko jeden poziom albo podstawowy albo rozszerzony. Jak wybierzesz rozszerzenie to zdajesz tylko ten poziom, podstawy już nie
s
A oprócz tego podobno jest tak, że jeżeli zdasz przedmiot na poziomie podstawowym, to za rok (o ile nie upłynęło 5 lat) możesz zdawać go jeszcze raz na rozszerzonym, ale nie odwrotnie. Tak mi powiedziano, ale informacja niezweryfikowana - jeśli gadam bzdury, to proszę, by ktoś zdementował tę plotkę -)
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Matura 2011 - dodatkowy przedmiot nieobowiazkowy rozszerzony

Post autor: Collo »

proximeaccessit pisze: A oprócz tego podobno jest tak, że jeżeli zdasz przedmiot na poziomie podstawowym, to za rok (o ile nie upłynęło 5 lat) możesz zdawać go jeszcze raz na rozszerzonym, ale nie odwrotnie. Tak mi powiedziano, ale informacja niezweryfikowana - jeśli gadam bzdury, to proszę, by ktoś zdementował tę plotkę -)
Mi się wydaje, że jak zdasz fizykę nieważne czy PP czy PR to za rok możesz poprawiać jaki chcesz poziom, ale tego też nie jestem pewny
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: Matura 2011 - dodatkowy przedmiot nieobowiazkowy rozszerzony

Post autor: proximeaccessit »

Podobno nie można schodzić poziomem niżej niż się było w ubiegłych latach -)
enigmagik
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2011, o 16:02

Re: Matura 2011 - dodatkowy przedmiot nieobowiazkowy rozszerzony

Post autor: enigmagik »

Mam pytanie czy na Maturze przedmiot dodatkowy jest obowiązkowy?
Czy jeśli nie zdam przedmiotu dodatkowego zdając cala resztę nie będę mieć matury?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Matura 2011 - dodatkowy przedmiot nieobowiazkowy rozszerzony

Post autor: Collo »

enigmagik pisze:Mam pytanie czy na Maturze przedmiot dodatkowy jest obowiązkowy?
Czy jeśli nie zdam przedmiotu dodatkowego zdając cala resztę nie będę mieć matury?
Żeby zdać maturę musisz napisać polski, matmę i j.obcy na co najmniej 30%. Przedmioty dodatkowe możesz nawet zdać na 2%, ale jeżeli masz z tych obowiązkowych 30%+ to jak najbardziej zdajesz
enigmagik
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2011, o 16:02

Re: Matura 2011 - dodatkowy przedmiot nieobowiazkowy rozszerzony

Post autor: enigmagik »

Dziękuje bardzo za informacje
Przestałem się przynajmniej bać D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości