studia II stopnia

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
SpiNNer
Posty: 13
Rejestracja: 3 lip 2009, o 20:35

studia II stopnia

Post autor: SpiNNer »

Witam. Studiuję Inżynierię Środowiska na AGH jednak nie odpowiadają mi specjalności na tej uczelni na studiach II stopnia. Ktoś wie czy jest jakiś problem z rekrutacją po inżynierze na magisterkę na inną uczelnie np. na politechnikę wrocławską, warszawską itp.?
SpiNNer
Posty: 13
Rejestracja: 3 lip 2009, o 20:35

Re: studia II stopnia

Post autor: SpiNNer »

Co zrobilibyście na moim miejscu? Skończyli magisterkę na AGH na którejś z tych specjalizacji : gospodarka odpadami, ochrona wód i geotechnika środowiska, inżynieria mineralna, inżynieria zrównoważonego rozwoju, odnawialne źródła energii, geofizyka środowiska ? Jak tak to na której i dlaczego, czy przenieślibyście się na magisterkę na inną uczelnię na np. inżynierię sanitarną? Czy warto przenosić się z agh na ur albo sggw na magisterkę? Proszę o rady
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: studia II stopnia

Post autor: WojtekB »

SpiNNer pisze:Czy warto przenosić się z agh na ur albo sggw na magisterkę?
Z tego co słyszałem to SGGW dobrze wypada - osobiście jak już miałbym się wybierać na mgr, to chciałem do Bydgoszczy, bo mam bliżej, ale mi odradzono (niby makabra jest tam) i lepiej pofatygować się do Poznania lub Warszawy (ale piszę, że tylko tak słyszałem ).
SpiNNer
Posty: 13
Rejestracja: 3 lip 2009, o 20:35

Re: studia II stopnia

Post autor: SpiNNer »

Hmm ale pod jakim względem masakra? Do Warszawy chyba nie tak łatwo się dostać
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: studia II stopnia

Post autor: WojtekB »

SpiNNer pisze:Hmm ale pod jakim względem masakra? Do Warszawy chyba nie tak łatwo się dostać
Ja napisałem po prostu to co mi znajomy doradzał (który ma znajomego co robił mgr na UTP).

W moim najbliższym okręgu mam jeszcze do wyboru Gdańsk, Koszalin lub Poznań. Sam jeszcze nie wiem co i czy w ogóle pójdę dalej na mgr
van
Posty: 1
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 13:30

Re: studia II stopnia

Post autor: van »

Pełne uprawnienia instalacyjne możesz zdobyć po Inżynierii Środowiska AGH na wydziale GiG (specjalność wentylacje, klimatyzacje). Dodatkowo słyszałem, że mają utworzyć od tego roku na magisterce przedmioty związane z wod-kan. Także zastanawiam się dlaczego chcesz uciekać na inne uczelnie jak AGH wszystko to zapewnia (na bardzo wysokim poziomie) tyle tylko, ze na wydziale górniczym
. Pozdrawiam
Rhom
Posty: 6
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 13:36

Re: studia II stopnia

Post autor: Rhom »

Jezeli chodzi o Warszawe to studiuje tam na wydziale inzynierii srodowiska. Do przeniesienia na studia II stopnia wymaganie jest nastepujace - musi pokrywac sie taka ilosc przedmiotow zeby roznica punktowa nie wynosila wiecej niz 30 ECTS. Przestudiuj plany i dokladne warunki na ww.is.pw.edu.pl
SpiNNer
Posty: 13
Rejestracja: 3 lip 2009, o 20:35

Re: studia II stopnia

Post autor: SpiNNer »

VAN - studiujesz może inżynierię środowiska na agh? Z tego co wiem to nie otworzyli nic związanego z wod-kan do tej pory.
"Także zastanawiam się dlaczego chcesz uciekać na inne uczelnie jak AGH wszystko to zapewnia (na bardzo wysokim poziomie) - nie chodzi o to, że chcę uciekać tylko mieć dobre wykształcenie w dobrej specjalności związanej z inżynierią środowiska a nie np. zrównoważony rozwój albo inżynieria mineralna .
Są np. inne specjalności tj. alternatywne źródła energii, gospodarka odpadami ale czy w Polsce jest szansa na znalezienie po tym pracy?

RHOM - na którym roku jesteś? Możesz coś więcej napisać odnośnie inżynierii środowiska na pw jak to wszystko wygląda, jakie trudności się napotyka i jak z perspektywami pracy, praktykami itp
Rhom
Posty: 6
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 13:36

Re: studia II stopnia

Post autor: Rhom »

Koncze 2 rok. Ja generalnie jestem leniem wiec jestem tam na kierunku Ochrona srodowiska, a nie Inzynieria Ale to ten sam wydzial wiec moge co nie co powiedziec tez o Inzynierii.

Ogolnie no to jest dosc ciezko, trzeba sie jednak sporo przylozyc, duzo projektowania, duzo przedmiotow technicznych, matma, fizyka musi byc konkretnie ogarnieta. Malo przedmiotow biologiczno-chemicznych.
Specjalizacje wybiera sie zdaje sie po 1 roku, na stronie mozesz wszystko sprawdzic.
Po najpopularniejszej specjalizacji COWiG, cieplownictwo, ogrzewnictwo, wentylacja i gazownictwo, mozliwosci sa spore, przy dobrej znajomosci jezyka obcego - wiadomo jeszcze lepsze.

Jezeli chodzi o prace to wydaje mi sie ze w duzej mierze to praca w biurach projektowych moja ciocia skonczyla ten wydzial i pracuje wlasnie w biurze projektowym (wentylacja/urzadzenia sanitarne)

Zaleta wydzialu jest tez to ze obecnie jest tam bardzo spoko dziekan i w przypadku jakis zaleglosci, jest szansa na warunkowe przejscie itd, tak samo z placeniem za niezaliczone przedmioty jest szansa wykrecenia sie z tego.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: studia II stopnia

Post autor: WojtekB »

Ja teraz kończę ten semestr i ostro biorę się za pisanie pracy (wiem tak każdy pisze, ale kiedyś trzeba zacząć ). Wraz z rozpoczęciem nowego semestru zacznę myśleć poważniej o następnym etapie studiowania. Początkowo myślałem o Warszawie, ale pod względem finansowym korzystniej wyjdzie mnie Koszalin lub Gdańsk.

Na razie to tylko gdybanie, ale większość osób z mojej grupy zaczyna wspominać o Koszalinie/Gdańsku/Bydgoszczy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości