Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Medycyna Lwów »

a komu każe iść na medycynę? więc nie rozumiem Twojego komentarza?
dla wielu jest to jednak marzenie, na co wskazuje że chyba nie ma innych studiów na które ludzie by aplikowali po wiele razy (no może jeszcze architektura, ale bardziej kiedy, gdy było mniej miejsc).
Awatar użytkownika
Paweł88
Posty: 52
Rejestracja: 27 lip 2009, o 09:28

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Paweł88 »

Kaamil pisze:a komu każe iść na medycynę? więc nie rozumiem Twojego komentarza?
dla wielu jest to jednak marzenie, na co wskazuje że chyba nie ma innych studiów na które ludzie by aplikowali po wiele razy (no może jeszcze architektura, ale bardziej kiedy, gdy było mniej miejsc).
przecież ja nawet nie sugeruję, że komuś każesz? Ty za to sugerujesz, że studiowanie czegoś dodatkowo zwykle kończy się zostaniem byle jakim lekarzem i dodatkowo beznadziejnym kims tam jeszcze, więc jest bezcelowe,
Raczej każdy student leku myślący o innym kierunku zdaje sobie sprawę, że dyplom lekarza w znalezieniu pracy mu wystarczy
za to studiowanie czegoś innego pozwoli na rozwój także w innym kierunku, szczególnie, że medycyna nie musi być spełnieniem jego marzeń i obejmować wszelkie jego zainteresowania
Zgodzę się, że dla większości te studia to marzenie i niczego więcej im do szczęścia poza medycyną nie trzeba ale większość to nie wszyscy
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Medycyna Lwów »

tak sugeruje, bo wiem jak są to pochłaniające studia i że jeżeli ktoś chce być lekarzem (a chyba z takim zamysłem się na te studia idzie) to mu inne dodatkowe studia nie potrzebne, a czasu na zgłębianie tego co studiuje gwarantuje że zawsze jest nie wystarczajaco. Co do hobby to proszę bardzo, nawet wskazane, ale czy można studiować w PL hobbystycznie tak sobie - nie wydaje mi się.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Padre Morf »

ale czy można studiować w PL hobbystycznie tak sobie - nie wydaje mi się.

Przy obecnych przepisach byłoby trudno
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Grace »

Ale jaki sens ma studiowanie hobbistyczne, skoro programy chyba wszyskich kierunków są bardzo szerokie i dodatkowo wypełnione zapychaczami", więc nie wierzę, zeby czyjeś zainteresowania obejmowały choćby połowę przerabianych zagadnien.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Medycyna Lwów »

dokładnie o to mi chodziło. Jeśli kogoś interesuje jakaś dziedzina to lepiej samodzielnie to zgłębiać.
Awatar użytkownika
Paweł88
Posty: 52
Rejestracja: 27 lip 2009, o 09:28

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Paweł88 »

nie wszystkie kierunki pozapychane są fakultetami", można iść na studia międzywydziałowe typu MISMaP, gdzie sam wybierasz przedmioty, które Cię interesują z kilku kierunków, sam ustalasz plan i terminy egzaminów
rzeczywiście to jest czasochłonne ale każdy gospodaruje wolnym czasem jak uważa, a znaleźć czas można nawet na medycynie ale to już oczywiście od ludka zależy
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Padre Morf »

rzeczywiście to jest czasochłonne ale każdy gospodaruje wolnym czasem jak uważa, a znaleźć czas można nawet na medycynie ale to już oczywiście od ludka zależy

Poza tym 15 egzaminów w ciągu 4 tygodni sesji działa bardzo motywująco
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Biochejter »

Kaamil pisze:że jeżeli ktoś chce być lekarzem (a chyba z takim zamysłem się na te studia idzie)
Ekhm, chyba. Na pewno zdecydowana większość i co z tego?

Nie zamierzam pracować stricte w zawodzie lekarza, ale uprawnienia lekarskie mi się poniekąd przydadzą i będą dodatkiem najwyżej, nie bazą. Cholernie dużo generalizujesz i wielokrotnie się mylisz a teraz już wsadź mnie do worka o którym kiedyś pisałeś (typu że ludzie po farmacji to często idą na lek bo są niespełnieni i inne jakieś pseudoprzemyślenia by Kaamil)
Osobiście znam lekarzy, którzy nie pracują w zawodzie bo nie chcą i tyle. Nie każdy się tak jara zawodem lekarza i niekoniecznie nosi łeb zadarty pod niebo, serio.
Awatar użytkownika
Paweł88
Posty: 52
Rejestracja: 27 lip 2009, o 09:28

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Paweł88 »

Padre Morf pisze:
Poza tym 15 egzaminów w ciągu 4 tygodni sesji działa bardzo motywująco

i na to są sposoby jeśli komuś zależy, znam osobę, która egzaminy z MISMaPu ustalała na wrzesień i nie miała problemu, nawet można znaleźć trochę czasu na prywatne życie
wprawdzie wakacje dużo krótsze i dwie sesje w semestrze ale co kto lubi
wiadomo trzeba być kumatym na tyle by nie mieć żadnych poprawek, ba i nie zdawać wszystkiego na 3 i byle do przodu bo wtedy to faktycznie mało w tym sensu
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Padre Morf »

i na to są sposoby jeśli komuś zależy, znam osobę, która egzaminy z MISMaPu ustalała na wrzesień i nie miała problemu
Na mismapie świat się nie kończy

Kiedyś nie było takich udogodnień i ludzie sobie radzili.
Awatar użytkownika
Paweł88
Posty: 52
Rejestracja: 27 lip 2009, o 09:28

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Paweł88 »

Padre Morf pisze: Na mismapie świat się nie kończy
Kiedyś nie było takich udogodnień i ludzie sobie radzili.
oczywiście, że sobie radzili, to tylko przykład, że drugi kierunek przy leku jest możliwy bez szkody dla pierwszego i generalizowanie, że to bez sensu nic do tematu nie wnosi
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Medycyna Lwów »

Biochemister pisze:
Kaamil pisze:że jeżeli ktoś chce być lekarzem (a chyba z takim zamysłem się na te studia idzie)
Ekhm, chyba. Na pewno zdecydowana większość i co z tego?

Nie zamierzam pracować stricte w zawodzie lekarza, ale uprawnienia lekarskie mi się poniekąd przydadzą i będą dodatkiem najwyżej, nie bazą. Cholernie dużo generalizujesz i wielokrotnie się mylisz a teraz już wsadź mnie do worka o którym kiedyś pisałeś (typu że ludzie po farmacji to często idą na lek bo są niespełnieni i inne jakieś pseudoprzemyślenia by Kaamil)
Osobiście znam lekarzy, którzy nie pracują w zawodzie bo nie chcą i tyle. Nie każdy się tak jara zawodem lekarza i niekoniecznie nosi łeb zadarty pod niebo, serio.
Temat dr. robienia drugiego kierunku jednocześnie z lekarskim, a nie innych sytuacji to po pierwsze.
Po drugie, a w ogóle dostałeś się na lek że masz takie plany? To oświeć mnie w takim razie do czego są CI potrzebne uprawnienia lekarskie -do badań klinicznych? A co do - tacy co po farmacji idą na lek to najczęściej jest tak, ze nawet sami przyznają że im kierunek i praca nie odpowiada i chcą zmienić mimo de facto straconych 5,5 lat. Ich życie, ich sprawa.
Też znam lekarza co nie pracuje w zawodzie, ale ma sieć przychodni i kasy ma tyle, że tylko pozazdrościć. 99% jednak pracuje.
Wyraziłem swoje zdanie, wielu zwłaszcza studiujących med. a larum podnoszą osoby nie studiujące tego kierunku. Sam mam kilka znajomych którzy szli na lek. będąc na innych studiach i w planach było dokończanie jednocześnie (no bo biotech się b. przyda przecież do pracy naukowej) - każdy z nich stwierdził w okolicach 3 roku ze to bez sensu i porzucili drugi kierunek stwierdzając że to nie ma sensu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości