Chciałabym mieć psa:)

madziumcia
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:59

Chciałabym mieć psa:)

Post autor: madziumcia »

Mam 15 lat.Bardzo chciałabym mieć owczarka niemieckiego. Mieszkam w bloku.Moi rodzice się nie zgadzają na niego.Ich najlepszym argumentem jest to,że niedługo wyjadę na studia. Jednak chciałabym zabrać psa ze sobą.Dobrze się uczę.Mam dużo wolnego czasu.Mogłabym go lepiej wykorzystać spędzając czas z psem niż przed komputerem.To nie jest tak, że mam takie widzi mi się".Zdaję sobie sprawę,że pies to nie zabawka i trzeba się nim zajmować.Rodzice są na razie całkiem na nie.Chce im pokazać, że na serio mi zależy na psie. Postanowiłam, że od jutra będę chodzić o 6.00, po szkole( jutro sobota, ale i tak pójdę na spacer ok. godzinny) i wieczorem na spacer.Na razie nie będę im marudzić, bo to jeszcze pogorszy sytuację.Po prostu pod koniec lutego po 2 tyg. spacerków pogadam z nimi czy są jakieś szanse na psa. Co o tym myślicie? Czy jest sens w ogóle starać się o niego? Czy po prostu odpuścić i poczekać na własne mieszkanie(ale wtedy nie będę miała już tyle czasu co mam teraz, żeby wychować małego szczeniaka)? Wszystkie odpowiedzi mile widziane
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Chciałabym mieć psa:)

Post autor: Pablo »

A jak pójdziesz na studia, to co, będziesz miała tyle czasu by się psem zajmować ? Bezsensu jest brać psa, którego będzie się przez 3/4 czasu zostawiało samego w domu. Takie moje zdanie.
madziumcia
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:59

Re: Chciałabym mieć psa:)

Post autor: madziumcia »

Dzięki za odpowiedz Chodziło mi o to, że teraz mam najwięcej wolnego czasu.Na studiach też będę miała czas na psa, ale zdaję sobie sprawę, że mniej. Gdy już jest się dorosłym to też jest praca, dochodzą dzieci i jakoś da się to wszystko pogodzić.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Chciałabym mieć psa:)

Post autor: Pablo »

Na studiach też będę miała czas na psa, ale zdaję sobie sprawę, że mniej. Gdy już jest się dorosłym to też jest praca, dochodzą dzieci i jakoś da się to wszystko pogodzić.
No tak. Ale owczarek niemiecki jest raczej psem, któremu trzeba poświecić trochę więcej czasu. Tak by go ułożyć. Warto by z takim psem również udać się na szkolenie. Ale gdy ma się rodzinę, dzieci, męża to przeważnie jest tak, że ktoś w domu jest. I pies nie jest cały dzień zdany na samotność
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Chciałabym mieć psa:)

Post autor: Jane Doe »

Szczerze. to jak chcesz, ale ja bym Ci odradziła.
1. Owczarek raczej nie nadaje się do bloku.
2. Jak wyjedziesz na studia to raczej ciężko będzie go zabrać, chyba, że rodzice fundną Ci mieszkanie. ale wtedy brak czasu itd.
3. Na razie masz czas, ale to może się zmienić, zależy na jakie studia chcesz iść, a już w liceum nie jest tak super, poznasz nowych ludzi itd.
Przejdzie Ci, a jak nie przejdzie to wytrzymaj do osiemnastki, chyba, że rok wytrwasz na takich spacerkach.
A jak nie chcesz siedzieć przed komputerem to idź pograć w squasha, z koleżanką, poucz się, posprzątaj, zdrzemnij, pobiegaj, potańcz. Whatever. i trzymaj się!
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Chciałabym mieć psa:)

Post autor: malwka »

Radzę poczekać. Ja na wymarzonego doga niemieckiego czekam już 9 lat i poczekam jeszcze ze 2. Rodzina, studia, brak czasu - to wszystko uniemożliwiło mi spełnienie marzenia, ale uwierz. czekanie popłaca Ten czas poświęcam na poznawanie rasy i ludzi z nią związanych. Jeżdzę na wystawy, poznaję hodowców i właścicieli. To świetny sposób na bycie bliżej z daną rasą, poznanie jej i przekonanie się czy rzeczywiście to jest to, czego się chce.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Chciałabym mieć psa:)

Post autor: lith »

A ja bym nie był taki sceptyczny. Jak madziumcia ma 15 lat to tak lekko licząc do studiów brakuje tak koło 4. A prawda jest taka, że po 4 latach to rodzice będą chodzić na spacerki żeby udowodnić, że mają czas i nie oddać psa madziumci na studia
Awatar użytkownika
Maggda_W
Posty: 296
Rejestracja: 28 mar 2010, o 13:58

Re: Chciałabym mieć psa:)

Post autor: Maggda_W »

lith, ma racje:P ja tez dlugo prosilam mame o psa, dostalam go w koncu pod koniec 1 gim. Przez caly czas sie nim zajmowalam- tylko ja wychodzilam na spacery itp. W pewne wakacje wyjechalam na 2 tyg oboz i po tym czasie moja mama i moja Tina staly sie nierozłączne Normalnie czasami az jestem o psa zazdrosna, bo mama tak o niego dba jak o wlasne dziecko hehe
madziumcia
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:59

Re: Chciałabym mieć psa:)

Post autor: madziumcia »

Chciałam jeszcze dodać, że mam młodszą siostrę (2 lata), która na pewno jak trochę podrośnie też by chciała mieć psa Teraz w domu zawsze ktoś jest więc piesek nie byłby samotny. Nie wiem jak przekonać rodziców:( dziś wstałam o 6.00 trochę się pouczyłam, po południu byłam na spacerze. Dziś wieczorem też pójdę.) Planuję chodzić do szkoły na pieszo (mam ok. 1.5 km do niej) macie jakieś pomysły jak ich przekonać? 4 lata to naprawdę sporo czasu Dzięki za wszystkie odpowiedzi :*
Chihuahua-10
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2011, o 23:28

Re: Chciałabym mieć psa:)

Post autor: Chihuahua-10 »

od siebie dodam, że my kupiliśmy wyżła w 2 klasie liceum. jak pojechaliśmy na studia, to oczywiście on pojechał z nami i okazało się, że pies nie był kompletnie w stanie zostawać sam w domu. tak przyzwyczaił się, że mama zawsze jest, że jak szliśmy na uczelnię to wył w niebogłosy i sąsiedzi się skarżyli.

psiak wrócił do mamy i już nigdy nie był nasz a dla niej kłopot, że musiała się zacząć nim zajmować sama.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Chciałabym mieć psa:)

Post autor: Jane Doe »

Maggda_W, ta. jak to bywa w pewnym domu: (mama): Dlaczego naczynia nie pozmywane?! Mieliście posprzątać! Ledwo z pracy wróciłam i już się muszę denerwować! Dzieciary nieznośne! (do psa:) Skipuś, Kochanie, spacerek? no chodź do pani, no chodź na spacerek, Słodziutki"
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Chciałabym mieć psa:)

Post autor: Tahtimittari »

4lata dużo czasu - zgadza się. Z resztą i na studiach można sobie z psem jakoś poradzić.
Tylko odradzałabym zdecydowanie owczarka niemieckiego, to pies który zdecydowanie do bloku się nie nada. Pomyśl nad inną rasą, czy też psem ze schroniska A jeśli musi być koniecznie owczarek niemiecki,to zalecam jednak poczekać, aż mu będziesz w stanie zapewnić wybieg na podwórku.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Chciałabym mieć psa:)

Post autor: talagia »

nie ma takiej rasy, ktora nienadawalaby sie do bloku
Może kaukazy czy cos, ze wzgledu na temperature niz na rozmiar oczywiscie.
Podwórko,ogród itp NIE SĄ dla psa wybiegiem, forma wybiegania sie itp Gwarantuje ))
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość