pytanie odnosnie prog. dyzur

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

pytanie odnosnie prog. dyzur

Post autor: fornix »

ostatnio mialem przyjemnosc ogladac program dyzur w tv puls, bodajze odc 9. i zaciekawil mnie tam jeden przypadek.
Mianowicie, pogotowie przywiozło pacjenta, który spadł z wys. 8 m. Zrobili mu trauma scan i lek dyżurny powiadomił pacjenta, że jest dobrze i niedobrze", bo nie ma urazów wew tylko złamał sobie kręgosłup (L-4).
Pacjent zaliczył jeszcze konsultacje chirurgiczną bo miał jakąś ranę z tyłu ciała, lecz nie wymagała interwencji.

No i lektor powiadomił widzów, że pacjent poczeka teraz na transport do wyspecjalizowanej placówki gdzie zoperują mu kręgosłup.

Na końcu każdego odcinka jest coś w rodzaju podsumowania historii wszystkich pacjentów. I przy ów pacjencie lektor poinformował, że stan pana (chyba mirosława) nagle się pogorszył, nastapilo zatrzymanie akcji serca i pomimo reanimacji pacjent zmarł.

Trochę mnie to zdziwiło, gdyż pacjent wydawał się być w niezłym stanie, był przytomny, oddychal samodzielnie itd.

I ciekawi mnie teraz czy w diagnostyce coś pominięto czy też to złamanie kręgosłupa mogło być przyczyną zatrzymania krążenia? (A wiem, że pośród społeczności forumowej jest dr. Morfeusz, któremu SOR nie jest obcy i wielu naszpikowanych wiedzą studentów, pozwoliłem sobie zadać to pytanie )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości