Kolejne zdjęcia od laika - co to może być?

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
mic
Posty: 23
Rejestracja: 8 gru 2010, o 18:09

Kolejne zdjęcia od laika - co to może być?

Post autor: mic »

Witam. Kilka dni temu kupiłem sobie mikroskop Bresser Biolux (trafiła mi się okazja więc pomyślałem, że się przyda) i w chwilach wolnych bawię się w oglądanie wszystkiego - z tym, że jeżeli nie położę pod optyką monety, pióra, włosa, gotowego preparatu to zupełnie nie mam pojęcia na co patrzę
3 dni temu wylałem wodę z akwarium (razem z kawałkiem roślinki) na szkiełko i z entuzjazmem zacząłem się przyglądać. Niczego ciekawego nie dostrzegłem. Z lenistwa położyłem szkiełko na grzejniku ("a sprzątnę później") i przypomniałem sobie o nim dzisiaj. COŚ widzę - rzecz w tym, że nie wiem czy to coś nawet żyło. Mógłby ktoś nakierować moją percepcję na właściwy tor? Co to może być? Zdjęcia z załączniku.

ps. zupełnie nie mam pojęcia jak szukać bakterii tak mało ich w otoczeniu
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Kolejne zdjęcia od laika - co to może być?

Post autor: _Marcin_ »

Mógłby ktoś nakierować moją percepcję na właściwy tor? Co to może być?
z wygladu przypomina to pancerzyki okrzemek(1,3-Tabellaria/Diatoma, 2- Eunotia(te podłużne)) ale niekoniecznie nimi musi być
ps. zupełnie nie mam pojęcia jak szukać bakterii tak mało ich w otoczeniu
weź wody z jakiegoś zbiornika wodnego lub akwarium(o ile nie szprycujesz ryb antybiotykami lub inną chemią bakteriobójczą)
w nieduży słoik, dodaj kilka kropel mleka, zakręć niezbyt mocno i postaw w ciepłe miejsce. Po kilku dniach będziesz miał ich mnóstwo, zresztą prawdopodobnie nie tylko bakterii.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości