siatka h,kierunki-inżynieria biomedyczna,elektroradiologia

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
miQ
Posty: 17
Rejestracja: 26 lut 2011, o 21:03

siatka h,kierunki-inżynieria biomedyczna,elektroradiologia

Post autor: miQ »

Witam,

to mój pierwszy post na forum, dlatego przepraszam jeśli zduplikowałam temat, lecz nie mogłam znaleźć odpowiedzi na moje pytania.

Niedawno dowiedziałam się, że na Politechnice Poznańskiej otwarty zostanie kierunek inżynieria biomedyczna profil protetyka. Szukałam na stronie uczelni informacji na ten temat, lecz nie znalazłam nic oprócz sposobu przeliczania punktów. Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda w przybliżeniu siatka godzin i jak wyglądają same studia? Jakie przedmioty są w planie nauczania, jakie są perspektywy na znalezienie pracy, czy ktoś studiuje podany kierunek, czego mogę się spodziewać po studiach i w przyszłej pracy? Podobne pytania miałabym do kierunku elektroradiologia na UM.

Wspomniane kierunki biorę jako alternatywę. Przyszło mi jednak do głowy, aby spróbować studiować oba (jeżeli nie zdążą wprowadzić zmian dot. opłat za studia) i najwyżej zrezygnować jeśli nie dam rady, nie będzie mi się podobać, stwierdzę, że to nie dla mnie itp. Nie wiem tylko czy to dobry pomysł i czy to nie kolidowałoby w jakiś sposób ze sobą. Co myślicie na ten temat? Czy to dobry pomysł? Słyszałam, że elektroradiologia nie jest ciężkim kierunkiem, na brak czasu wolnego też nie można narzekać. Czy to prawda? Czy program studiów i szkół policealnych w tym wypadku znacząco się różni?

Chciałabym się także dowiedzieć jak wygląda kształcenie matematyczne na politechnice. Trochę nasłuchałam się o tym jak trudno się utrzymać tam, lecz nie wiem czy to prawda? Z matematyką nigdy nie miałam problemów, zawsze przychodziła mi bez większych starań, jednak obawiam się ewentualnych różnic w poziomie licealnym a poziomem na studiach. Dodam, że jestem w klasie biologiczno-chemicznej, także nie przerobiłam materiału dla klas matematycznych. Czy to byłby jakiś problem? I czy byłabym w stanie nadrobić to w wakacje (w końcu będę miała cztery miesiące)?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość