Identyfikacja drożdżaków

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Identyfikacja drożdżaków

Post autor: Dopamina »

Jakimi metodami można zidentyfikować obecność drożdżaków w materiale pobranym ze środowiska? Chodzi mi o jakiś test wykonywany bezpośrednio na pobranym preparacie lub hodowla na standardowej pożywce z dodatkiem jakiegoś odczynnika do pożywki.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Identyfikacja drożdżaków

Post autor: Jakusz »

Możesz spróbować zastosować podłoże selekcyjne dla grzybów np. Sabouraud [czyt. Saboro]
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Re: Identyfikacja drożdżaków

Post autor: Dopamina »

OK dzięki. A kojarzysz może np. jakiś skrypt na ten temat?
Tahyon
Posty: 61
Rejestracja: 21 sie 2006, o 14:50

Re: Identyfikacja drożdżaków

Post autor: Tahyon »

W googlach wpisz sobie hodowla i identyfikacja grzybów drożdżopodobnych (drożdżaki to już nie jest najwłaściwsza nazwa, nie wiem czemu ale stopniowo wychodzi z użycia bo jest nieprecyzyjna). Wyskoczy Ci sporo materiałów. Ale bez podłoża Sab to nic nie zrobisz, identyfikacja bezpośrednio z pobranego materiału to najczęściej miszyn impasybl".
marmat00
Posty: 19
Rejestracja: 16 mar 2012, o 18:21

Re: Identyfikacja drożdżaków

Post autor: marmat00 »

Zapewne już temat jest stary ale dodam jeżeli ktoś inny potrzebuje zidentyfikować drożdżaki to niech pisze na maila: marcin.[at].pl to mogę odesłać tablice z cechami biochemicznymi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości