Czy zdąże się przygotować.

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
pio333
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2007, o 18:12

Czy zdąże się przygotować.

Post autor: pio333 »

Jestem w mat-fiz w 2 klasie ale teraz naszła mnie chęć na medycyne. Miałem juz dylemat do jakiej klasy isc w do liceum i nie wiem czemu wybrałem mat-fiz. Czy zdążę ucząc się samemu z książek i robiąc testy przygotować do matury z biologii
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Czy zdąże się przygotować.

Post autor: Collo »

Takich tematów było już mnóstwo. Jak weźmiesz się za siebie to zdążysz - masz do matury jeszcze ponad rok.
Ana09
Posty: 123
Rejestracja: 10 lut 2009, o 14:03

Re: Czy zdąże się przygotować.

Post autor: Ana09 »

Zdazysz. Z fizyki podstawowej po mat-fizie mozesz miec 90%+ praktycznie nie robiac nic. A z biologii wystarczy sie wykuc podrecznikow i przerobic testy. Przez 1,5 roku mozesz spokojnie zdazyc ze wszystkim
pio333
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2007, o 18:12

Re: Czy zdąże się przygotować.

Post autor: pio333 »

tylko ze ja bym w sumie zdawał fizykę rozszerzoną i biologie. Będzie mi łatwiej się przygotować jak jestem w mat-fiz a w lublinie mam do wyboru albo chemie albo fizyke. I czy na studiach miałbym duże problemy z nadrobieniem chemii?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Czy zdąże się przygotować.

Post autor: Collo »

pio333 pisze:tylko ze ja bym w sumie zdawał fizykę rozszerzoną i biologie. Będzie mi łatwiej się przygotować jak jestem w mat-fiz a w lublinie mam do wyboru albo chemie albo fizyke. I czy na studiach miałbym duże problemy z nadrobieniem chemii?
Bardzo dobre rozwiązanie

Po maturze są najdłuższe 4-miesięczne wakacje, spokojnie nadrobisz materiał z chemii. Póki co opanuj dobrze ten materiał podstawowy ze szkoły, żeby chociaż jakieś ogólne pojęcie mieć
Rebelek
Posty: 335
Rejestracja: 25 sie 2009, o 23:36

Re: Czy zdąże się przygotować.

Post autor: Rebelek »

NIE ZDĄZYSZ ! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.

Za kazdym razem, gdy widzę podobny temat myślę: WTF?! Skad mam wiedziec czy on sie zdazy przygotowac. Znam go?". I potem mówie: Skoro byłe stanie napisac tak idiotyczny temat - raczej nie. Wszak normalni ludzie zamiast tracic czas na tego typu bezsensowne pytania, biorą się do roboty".

Pozdrawiam
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Czy zdąże się przygotować.

Post autor: lith »

[at]
ja bym chemii nie zostawiał i wolał wykorzystać przewagę jaką daje zdawanie fizy do tego, żeby móc stracić więcej na bioli. Zastąpienie fizą chemii to imo totalny bezsens i niewykorzystanie tego co daje dobry wynik z fizy przy uczelniach jej wymagającej.
No i po co wakacje po maturach poświęcać na jakieś chemie. imo zdecydowanie lepiej w Twoim wypadku zdawać 3xR
Awatar użytkownika
night
Posty: 109
Rejestracja: 31 paź 2010, o 17:19

Re: Czy zdąże się przygotować.

Post autor: night »

pio333, ja mam jeszcze lepiej . jestem na humanie, też 2 kl, biologia podstawowa w dodatku taka, że tak to ujmę nijaka. Niby mam same 5 ( co mnie bardzo zadziwiło również genetyka idzie mi dobrze) ale oceny tak naprawdę nie odzwierciedlają tej wiedzy maturalnej itp. moja nauczycielka stwierdziła, że nie ma opcji zdania po tym profilu dobrze matury rozszerzonej . a ja wbrew nej, wbrew koleżankom staram się i dążę do tego żeby udowodnić im i sobie przede wszystkim, że dam radę i spełnię swoje marzenia:) mam 3 tomy Operonu, vademecum Ewy Pyłki-Gutowskiej, jakieś zadania maturalne i testy, tablice biologiczne a w wakacje zamierzam kupić zadania Witowskiego-podobno rewelacja P i cóż . czasem zdarza mi się zwątpić w to, że sobie poradzę, ale wtedy idę spać i jak się budzę mam już nową energię i nowe lepsze podejście D nie ma co się obawiać . spróbujesz i jak się będziesz mocno trzymać wyznaczonych celów i będziesz ambitny ( nie leniwy jak ja ) to nie będziesz żałował, nic nie stoi na przeszkodzie, możesz naprawdę wiele zyskać. Ludzie zaczynają naukę w 3 kl i zdają zadowalająco także życzę powodzenia ( sobie też ) i jedziemy !
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Czy zdąże się przygotować.

Post autor: nxxx »

night pisze:pio333, moja nauczycielka stwierdziła, że nie ma opcji zdania po tym profilu dobrze matury rozszerzonej .
To smiutne, że istnieją nauczyciele, którzy zdają sie nie mieć pojęcia o przedmiocie, którego uczą W moim przypadku tez pare osób powątpiewało, czy mi się uda nadrobić, ale już wiem, że byli w błędzie Nie warto się przejmować, tylko robić swoje
Awatar użytkownika
Martuśś
Posty: 23
Rejestracja: 15 mar 2011, o 11:14

Re: Czy zdąże się przygotować.

Post autor: Martuśś »

pio333 tez pisze w przyszlym roku mature z biologi , mam jak narazie opanowane podstawy, ale mysle ze jesli sie przylozysz , sporzadzisz sobie odpowiedni plan nauki i bedziesz sie tego skrupulatnie trzymal , dasz rade jak najbardziej Wydaje mi sie , ze dobrze by bylo gdybys rozpoczal nauke przynajmniej w sierpniu, zrob sobie rozpiske co i kiedy masz opanowac i przedewszystkim duzo zadan maturalnych radze rozwiazywac
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 10 gości