Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 95 % ?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Ana09
Posty: 123
Rejestracja: 10 lut 2009, o 14:03

Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 95 % ?

Post autor: Ana09 »

Witam
Wymienmy sie tutaj spostrzezeniami i opiniami nt temat.
Kazdy z nas chcialby osiagnac taki wynik, a jednak wszyscy popelniamy jakies znaczace bledy. Wedlug mnie wynik matury nie jest odzwierciedleniem naszych zdolnosci umyslowych i percepcyjnych.
Zalezy raczej od ksiazek i tego jak je przerabiamy
Jedni przerabiaja OPERON, matury osiagajac w ten sposob 77% a inni maja 88%-jak to jest mozliwe?
Nie wspominajac juz o takich skrajnych przypadkach, kiedy ludzie przerabiaja 6 zbiorow Omegi i testy Persony a maja taki sam wynik jak os, ktore podobno uczyly sie z OP i zrobily tylko matury.
Wymienmy sie madrymi radami w tej sprawie.
tom_ek
Posty: 211
Rejestracja: 3 sie 2008, o 00:21

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: tom_ek »

do matury z biologii należy nauczyć się rozumieć podstawowe rzeczy z rozszerzenia i przede wszystkim iść na maturę wyspanym i nie stresować się przynajmniej tak mi się wydaje
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: max_m »

nalezy przekupic egzaminatorow
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: wedrowycz_ka »

Jeden zapamięta wszystko, drugi nie zrozumie połowy, trzeci umie wszystko, ale nie trafi w klucz. dziesiąty ze stresu nie napisze nic. Trzydziesty z kolei ma dużo szczęścia, a mało rozumu i mu się uda
Więc w jaki sposób nie zależy to od umysłu danego zdającego?

W klasie każdy uczy się z tej samej książki, a przecież nie każdy osiąga taką samą ocenę.
Ana09
Posty: 123
Rejestracja: 10 lut 2009, o 14:03

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: Ana09 »

oceny w szkole sa odzwierciedleniem opanowanego materialu/albo i nie/, wydaje mi sie, ze trzeba uczyc sie z odpowiednich ksiazek, zeby dobrze napisac ta mature i o tym jest ten temat.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: Mårran »

Te skrajne przypadki", które uczą się ze stu pięćdziesięciu książek najczęsciej umieją wymienić każde białko wchodzące w skład błony komórkowej u ślimaka, a padają na zadaniu przepisz polecenie innymi słowami".

Różnice punktowe biorą się głównie ze sposobu formułowania odpowiedzi (zapewniam, że pominięcie niektórych słów BARDZO zmiena sens, nie jest to czepianie się egzaminatora), lania wody bez udzielenia odpowiedzi na pytanie, stresu, pecha, a pewnie i czasem egzaminatora.

Oraz przeświadczenia, że korepetytor nauczy się za kogoś Nie mówię o nikim z forum, ale o przypadkach z klasy.

Ja do matury przygotowywałam się tylko z wsipu, czasem kserówek z operonu, na korki nie chodziłam. Moim błędem było nierobienie arkuszy (kilka zrobiłam, bo w szkole dali) i dlatego wynik nie był szalenie wysoki, ale na szczęście wystarczający

Poza tym, trzeba to powiedzieć, marzenia może mieć każdy, predyspozycje - niekoniecznie. Stąd również biorą się rozbieżności w wynikach, niektórym łatwiej przychodzi nie kucie lecz rozumienie materiału, wyciąganie wniosków. Ale ćwiczenie czyni mistrza ^^
Pani Buka
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: Gitarowa »

Ana09 pisze:Witam
Wedlug mnie wynik matury nie jest odzwierciedleniem naszych zdolnosci umyslowych i percepcyjnych.
(.)
Jedni przerabiaja OPERON, matury osiagajac w ten sposob 77% a inni maja 88%-jak to jest mozliwe?
Skoro podręcznik jest ten sam- to najwyraźniej różnica tkwi właśnie w możliwościach umysłowych i percepcyjnych.
Jeden lepiej przyswaja materiał, drugi gorzej. Niektórzy mają lepszą pamięć, wyższe IQ, umieją się lepiej skupić, działają dobrze pod wplywem stresu.
Niestety, taka jest smutna prawda.
Moim zdaniem jedyne co możemy zrobić, to uczyć się jak najwięcej, robić dużo testów, przed maturą dobrze się wyspać i liczyć na to, że się uda) Nie ma co porównywać się z innymi, bo każdy jest inny.
Kerad

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: Kerad »

Mniej zakładania głupich tematów a więcej nauki.
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: wedrowycz_ka »

Kerad pisze:Mniej zakładania głupich tematów a więcej nauki.
Jakby to był fejs to kliknęłabym Lubię to.!

PS. Niech mnie ktoś kopnie w stronę biurka i książek.
Awatar użytkownika
Martuśś
Posty: 23
Rejestracja: 15 mar 2011, o 11:14

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: Martuśś »

Oj gdyby byla recepta na tak wysoki wynik, no coz z biologia nie ma latwo, ale mysle ze dobre obycie w materiale (rozumienie procesow , a nie bezmyslne wkucie) ,nastepnie rozwiazywanie sporej ilosci zadan, zapoznanie sie z wymogami klucza i wowczas wieksze szanse na zdobycie wysokiego wyniku. Wiec do roboty )
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: vuze »

go , go power rangers !
Rebelek
Posty: 335
Rejestracja: 25 sie 2009, o 23:36

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: Rebelek »

Należy być inteligentnym, światłym, wykształconym człowiekiem. Pomoc sił magicznych również nie zaszkodzi. Uważam jednak, że najlepszą receptą są korepetycje u kilku nauczycieli - wszak będziesz mógł porównać metody dydaktyczne każdego z nich. Poza tym co 4 głowy to nie jedna. Pozdrawiam.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: lith »

a co 10 głów to nie 4.

Zatrudnianie stada korepetytorów do matury to trochę jak ugniatanie ciasta walcem drogowym
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości