Pytanie o obiektyw

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
krychu
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2011, o 20:57

Pytanie o obiektyw

Post autor: krychu »

Witam

Jestem posiadaczem mikroskopu Bresser Biolux NV, mam następujące pytanie, czy zastosowany gwint mocujący obiektywy, jest tożsamy z obiektywami innych producentów? Czy też po zakupie obiektywu, będą konieczne jego modyfikacje przetoczenie gwintu, jeśli tak to jakie ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Pytanie o obiektyw

Post autor: Pickul »

Bresser Biolux NV to malutki kompaktowy mikroskop innych obiektywów raczej do niego nie dopasujesz, chociaż kto wie, pokombinować zawsze można.
krychu
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2011, o 20:57

Re: Pytanie o obiektyw

Post autor: krychu »

Rozumiem, a może znasz parametry gwintu(średnice i skok) obiektywów PZO.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Pytanie o obiektyw

Post autor: Pickul »

Średnica standardowa 20mm (DIN) - pasuje do większości mikroskopów, nie wiem jaki jest skok, musiałbym zmierzyć. Problemem jest długość obiektywów, w Twoim są chyba króciutkie, obiektywy projektowane są na konkretną dł. tubusu lub na nieskończoność. Wątpię żeby zagrało.
krychu
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2011, o 20:57

Re: Pytanie o obiektyw

Post autor: krychu »

Jeszcze raz dzięki za info. Niestety Biolux NV ma 1,5mm gwint, więc to chyba temat zamyka. Cóż pozostaje mi na razie przemęczenie się na tym co mam, może w przyszłości coś lepszego zakupie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelcanon36
Posty: 121
Rejestracja: 14 sty 2010, o 18:42

[Link] obiektyw 100x

Post autor: pawelcanon36 »

obiektyw-100x-vt24853.htm#p279806

Kod: Zaznacz cały

uniwersal.beep.pl/
-tu popytaj
krychu
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2011, o 20:57

Re: Pytanie o obiektyw

Post autor: krychu »

Wysłałem dwa e-maile, bez echa. Za bardzo olewają potencjalnego klienta, zraziłem się troszkę. No ale jeszcze raz spróbuje, dziś
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości