Prawda o analityce

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
sunshine_92
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2011, o 13:26

Prawda o analityce

Post autor: sunshine_92 »

Jest tyle niepochlebnych opinii na temat analityki medycznej,że człowiek sam się już gubi. Co forum to inne odpowiedzi, i wszędzie same sprzeczności. Nie ukrywam,że moim marzeniem jest AM we Wrocławiu i wydział lekarski, ale niestety niepotrzebnie zrezygnowałam z podstawowej fizyki, dlatego moje szanse na ten rok są zerowe .
Myślę więc o roku na analityce i jeśli mnie zaciekawią-zostanę. Jeśli nie, spróbuję na lekarski już z fizyką. Jednak zanim się zdecyduje chciałaby wiedzieć, jak to jest z tą analityką:

1.czy faktycznie tak ciężko znaleźć pracę po studiach?
2.czy zarobki są do zaakceptowania, czy raczej nie dają satysfakcji?
3.po 5 latach, mogę zrobić podyplomówkę?
4.no i tak ogólnie czy jest interesującym kierunkiem.

To na razie tyle

po studiach mogę zrobić sobie kurs specjalistyczny i działać tylko w tym kierunku?
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: Jaka w końcu prawda o analityce?

Post autor: 270285 »

1. Zależy gdzie i w labioratorium o jakim profilu.
2. Zależy gdzie oraz jaka suma kogo satysfakcjonuje. Ja jednak uważam, że wynagrodzenia są naogół za niskie.
4. Jak dla mnie jest dość interesująca. Hematologia jest fajna (ale trudna), bakteriologia, serologia, genetyka (szkoda że studiach uczą jej tak nie wiele) też. Biochemii nie lubię.
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: Jaka w końcu prawda o analityce?

Post autor: Lordrigar »

2. spotkalem sie z takimi analitykami co sie dobrze ustawili i z takimi co zle - zalezy jak prawie w kazdym zawodzie w naszym kraju
4. Jak narazie moge powiedziec, ze ciekawe studia, biochemia jest fajna , tylko teraz czeka mnie z niej egzamin a to juz mniej przyjemna sprawa
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Jaka w końcu prawda o analityce?

Post autor: onlyma »

no a ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że przyszłam niezbyt pozytywnie nastawiona na studia a jestem bardzo zadowolona!
sunshine_92
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2011, o 13:26

Re: Jaka w końcu prawda o analityce?

Post autor: sunshine_92 »

to chyba faktycznie poważnie pomyślę o analityce. strasznie mnie denerwują uprzedzenia dot.analityki,typu gównianarobota. Jakby analityk jedno ciągle robił studiuje ktoś na AM we Wro? bo tam interesuje mnie najbardziej
0991
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2010, o 22:04

Re: Jaka w końcu prawda o analityce?

Post autor: 0991 »

Hej:) ja jestem na am we Wrocławiu (II rok). jak do tej pory bardzo mi się tu podoba i nie zamierzam zmieniać kierunku.
swimka14
Posty: 9
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 19:51

Re: Jaka w końcu prawda o analityce?

Post autor: swimka14 »

Ja jestem na analityce w Wrocławiu i na razie jestem bardzo zadowolona chociaż nauki jest sporo
Trzeba nastawić się psychicznie na dżo chemii, ale spokojnie Wszystko jest dla ludzi jak mawia moja opiekunka roku.
0991
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2010, o 22:04

Re: Jaka w końcu prawda o analityce?

Post autor: 0991 »

Fakt pierwszy rok to sama chemia i na III semestrze jeszcze fizyczna (dla mnie była najgorsza chyba). Ale co nas nie zabije to nas wzmocni a laborki z chemii po prostu trzeba przejść
aloorak
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2011, o 20:53

Re: Jaka w końcu prawda o analityce?

Post autor: aloorak »

Czyli idealne studia dla mnie Ja też się znalazłam same złe opinie na temat analityki, ale jaki kierunek po bch bym nie wpisała ( prócz lekarskiego oczywiście ) to zdania są ciągle takie same beznadziej,a nie ma pracy, nie opłaca się". W takim razie po co iść na studia ? Ja uważam, że jeśli będę robiła coś z pasją to będzie się równało z tym, że będę to robiła dobrze.

Koniec wypocin. Ktoś z was szykuje się na CM w Bydgoszczy ? Oczywiście na analityke ?
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: Jaka w końcu prawda o analityce?

Post autor: Lordrigar »

aloorak pisze: zdania są ciągle takie same beznadziej,a nie ma pracy, nie opłaca się". W takim razie po co iść na studia ? Ja uważam, że jeśli będę robiła coś z pasją to będzie się równało z tym, że będę to robiła dobrze.
no i gra gitara, zapraszam do grona studentow
aloorak
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2011, o 20:53

Re: Jaka w końcu prawda o analityce?

Post autor: aloorak »

Dlaczego śmieszy Cię moja wypowiedź ?gt
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: Jaka w końcu prawda o analityce?

Post autor: Lordrigar »

Nie smieszy tylko sie usmiecham
aloorak
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2011, o 20:53

Re: Jaka w końcu prawda o analityce?

Post autor: aloorak »

W takim razie i ja się uśmiecham
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości