Umysł , psychika

Forum neurobiologiczne, którego przedmiotem dyskusji są badania nad układem nerwowym człowieka i innych organizmów
Awatar użytkownika
david6
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2011, o 16:15

Umysł , psychika

Post autor: david6 »

Witajcie

Zacznę może od tego ,że zacząłem fascynować się mózgiem, psychiką, umysłem i wszystkim z tym związanym.Czytam setki artykułów.Ciekawi mnie wszystko z tym związane.Stałem się pewnego rodzaju myślicielem.Jestem ciekaw jak wszystko zachodzi w naszym mózgu, czy to prawda że używamy ok 10 % jego potencjału.Nie wiem jak to opisać ,wciągają mnie takie tematy bardzo filozoficzne.Chce wiedzieć ,co myślą i z jakiej perspektywy widzą świat osoby mnie otaczające i nie tylko.Czytałem dużo książek na ten temat ,oglądałem programy w TV i nic mnie do końca nie satysfakcjonuje.Mam wrażenie ,że moi koledzy się nad tym nie zastanawiają.Nie myślą w ten sposób.Nie chodzi mi tu o ten wyścig szczurów ,który panuje wszędzie,nawet w szkołach.Ja na wszystko patrze z różnych perspektyw.Nie szablonowo.Ma ktoś z was tak? Jeżeli tak ,znacie odpowiedzi na moje pytania?
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Umysł , psychika

Post autor: Gitarowa »

A jakie konkretnie są Twoje pytania?

Co do tych 10% mózgu które ponoć wykorzystujemy.to nie do końca jest tak- po prostu w danym momencie najczęściej potrzebne jest jedynie te 10% i tyle wykorzystujemy. Tak samo jak raczej nie zdarza się, że w jednym momencie używamy 100% naszych mięśni. Ale to nie jest tak, że kryją się tam gdzieś w naszym umyśle jakieś uśpione neurony których nie umiemy wykorzystać. Wykorzystujemy je wszystkie- tylko nie jednocześnie.
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: Umysł , psychika

Post autor: Litawor »

Jest na ten temat nawet osobny artykuł w Wikipedii:

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Mit_10%25_m%C3%B3zgu
Poza tym to nie rozumiem, czego od nas oczekujesz. Nie chcę być niemiły, ale na pewno łatwiej byłoby pojąć, jak inni widzą świat, gdyby wszyscy potrafili lepiej wyrażać własne myśli. Podpowiem, że poprzednie zdanie zawiera ukrytą (niezbyt głęboko) sugestię
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości