Położnictwo rekrutacja 2011

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Awatar użytkownika
andziaa1808
Posty: 79
Rejestracja: 4 gru 2010, o 22:31

Re: Położnictwo rekrutacja 2011

Post autor: andziaa1808 »

A kto się wybiera na położnictwo w Poznaniu?
Awatar użytkownika
Turmalina
Posty: 144
Rejestracja: 16 gru 2010, o 17:41

Re: Położnictwo rekrutacja 2011

Post autor: Turmalina »

fajnecostam, nie wiem, ale chyba masz szansę Ja byłam dzisiaj po to skierowanie na badania lekarskie, masakra ile tam jest budynków
p4czula
Posty: 25
Rejestracja: 30 cze 2011, o 19:42

Re: Położnictwo rekrutacja 2011

Post autor: p4czula »

już teraz załatwiacie badania lekarskie?
na AM we wrocławiu podczas składania papierów mam dostać skierowania na szczepionkę wzw, do medycyny pracy i na książeczkę sanepidowską
Awatar użytkownika
Turmalina
Posty: 144
Rejestracja: 16 gru 2010, o 17:41

Re: Położnictwo rekrutacja 2011

Post autor: Turmalina »

No na ŚUM muszę mieć zaświadczenie od lekarza medycyny pracy i dostarczyć je razem z całym kompletem dokumentów od 11-13 lipca. Uprzednio musiałam mieć badania na ALAT i bilirubinę, ale na szczęście miałam je robione w marcu i powiedzieli, że nie muszę robić nowych ^^ Pytałam się po 3 razy, więc chyba dobrze mi powiedzieli.
p4czula
Posty: 25
Rejestracja: 30 cze 2011, o 19:42

Re: Położnictwo rekrutacja 2011

Post autor: p4czula »

pewnie, pewnie, lepiej zrobić wcześniej, skoro tak piszą
natalia0301
Posty: 24
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 17:03

Re: Położnictwo rekrutacja 2011

Post autor: natalia0301 »

p4czula, orientujesz się czy dzięki temu skierowaniu na książeczkę sanepidowską możemy ją wyrobić za darmo? I czy wtedy trzeba ją wyrobić w konkretnym sanepidzie? Ja się wybieram do Krakowa a jestem z Rybnika, więc jeśli w grę wchodzi tylko sanepid w Krakowie, to nic z tego, bo nie będę jechała tam specjalnie 3 dni pod rząd.
p4czula
Posty: 25
Rejestracja: 30 cze 2011, o 19:42

Re: Położnictwo rekrutacja 2011

Post autor: p4czula »

wyczytałam, że książeczkę trzeba robić w wojewódzkim sanepidzie, bo rektor wysyła do nich listę studentów i robią im za darmo.
wzw i medycyna pracy też za darmo, ale widziałam, ze ma się ukazać lista określonych placówek, które będą to robić za darmo.

tylko tak jest we Wrocławiu, nie wiem, czy w Krakowie też. upewnij się, zadzwoń może do dziekanatu
natalia0301
Posty: 24
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 17:03

Re: Położnictwo rekrutacja 2011

Post autor: natalia0301 »

Dzięki, zadzwonię
Awatar użytkownika
Eirene
Posty: 26
Rejestracja: 26 maja 2010, o 20:18

Re: Położnictwo rekrutacja 2011

Post autor: Eirene »

Mam do sprzedania komplet podręczników na wyżej wymieniony kierunek. Również mam do zaoferowania nieużywane spodnie medyczne + nieużywane obuwie medyczne. Do tego wszystkiego gratis dorzucam notatki i materiały na CD. Jeśli przyszli studencie ŚUMu są zainteresowani, to proszę o kontakt na adres mailowy: [at].pl.
Gabriela777
Posty: 16
Rejestracja: 28 lip 2010, o 21:53

Re: Położnictwo rekrutacja 2011

Post autor: Gabriela777 »

Hej jeżeli nurtują Was jakieś pytania na temat położnictwa na UM w Lublinie to z chęcią odpowiem:) Gabriela
anulka12i06
Posty: 2
Rejestracja: 6 lip 2011, o 19:49

Re: Położnictwo rekrutacja 2011

Post autor: anulka12i06 »

Gabriela777 wybieram się na położnictwo w Lublinie. Mogłabyś powiedzieć ja wygląda studiowanie na tym kierunku i te późniejsze praktyki?
Gabriela777
Posty: 16
Rejestracja: 28 lip 2010, o 21:53

Re: Położnictwo rekrutacja 2011

Post autor: Gabriela777 »

Hej Anulka:) studiowanie na tym kierunku jest ciekawe ale nie będę ukrywac ze dośc ciężkie przynajmniej I semestr. Przebiega on pod znakiem anatomii która jest dwa razy w tygodniu i trzeba zaliczac na zajęciach dany materiał. Wszystko to zależy od asystenta z kim będzie ta anatomia. Na te zajęcia musisz zakupic biały anatomiczny fartuch chustkę i białe buty ale nie drewaniaki. Poźniej jest egzamin na którym lekko też nie jest ale wszystko da się przeżyc. Do tego na I semestrze dochodzą zaliczenia z podstaw opieki położniczej ale to średnio max 5 kartek i nie są to trudne rzeczy do ogarnięcia. Zajęc jest naprawdę sporo. Są jeszcze podstawy pielęgniarstwa i też są zaliczenia. Ale akurat uważam że największą zmorą jest anatamia. Trzeba się jej uczyc sytematycznie żeby nie miec zaległości. Poźniej za to jest bardzo fajnie bo są praktyki na oddziale nowordkowym i jest to naprawdę super sprawa. Jesteście podzielone na 4 szpitale w Lublinie. Ja osobiście miałam na Alejach Kraśnickich i nie mogę narzekac bo położne świetne i dużo się nauczyłam. Potem jest 2 semestr i jest większy luz. Zaczynają się techniki prowadzenia porodu przedmiot ciekawy i też są z niego zaliczenia ale nie są to trudne rzeczy. Pojawia się też patofizjologia i patomorfolgia na to trzeba chodzic póżniej jest zaliczenie ale też jest dośc ok. W maju są praktyki na ginekologii. Tam za dużo też się nie robi podobnie podłaczanie kroplówek pobieranie krwi zdejmowanie wenflonu itp. No i sesja letnia więcej egzaminów ale da się wszystko przeżyc. Ogólnie studia na UM w Lublinie są bardzo ok. Jak masz jakieś pytania na wszystkie odpowiem np co jest potrzebne co kupic a czego nie z czego się uczyc:) mam nadzieję że nie przedstawiłam tego za bardzo w czarnych barwach. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andziaa1808
Posty: 79
Rejestracja: 4 gru 2010, o 22:31

Re: Położnictwo rekrutacja 2011

Post autor: andziaa1808 »

Jak to wszystko ładnie brzmi. Ja mam pytanie z innej beczki.
Chodzi z powrotem o Poznań.
Za niecały tydzień ma być pierwsza lista rankingowa. Nie wiem, na jakiej zasadzie się tam odnajde (mam nadzieję), czy będzie to nazwisko, czy jakiś tam numer. W każdym razie jeśli już się tam zobaczę, na tej pierwszej liście, to mogę mieć już wtedy pewność, że Poznań w tym momencie wita mnie z otwartymi rękoma/bramami?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości