USTAWA o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
MiodekM
Posty: 52
Rejestracja: 23 lut 2009, o 14:22

USTAWA o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza

Post autor: MiodekM »

Orientuje się może ktoś, czy ustawa o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty uchwalona dnia 25 marca 2011 roku obowiązuje także studentów rozpoczynających studia medyczne 1 października 2010 roku, a konkretniej czy likwidacja stażu lekarskiego i LEPu dotyczy także studentów będących obecnie na pierwszym roku studiów medycznych?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: USTAWA o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza

Post autor: Medycyna Lwów »

dotyczy osób dopiero zaczynających studia, tak przynajmniej miałoby wynegocjowane.
ultor
Posty: 27
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 16:51

Re: USTAWA o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza

Post autor: ultor »

Jeżeli chodzi o LEP to ostatni będzie w 2012r. a potem zaczyna się już LEK. Czyli ostatni LEP będą zdawali studenci, którzy teraz są na V roku.
A co do zmiany trybu studiowania dla osób już studiujących to nie doczytałem się żadnego nawiązania więc pewnie dopiero ten rocznik, który rozpocznie studia w październiku 2011 może mieć wprowadzone zmiany.

Tu jest link do ustawy:
zobacz-ten-plik.pdf
(398.63 KiB) Pobrany 30 razy
jeżeli ktoś znajdzie jakieś inne infromacje to proszę mnie poprawić.
Ana09
Posty: 123
Rejestracja: 10 lut 2009, o 14:03

Re: USTAWA o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza

Post autor: Ana09 »

Po co LEP jest zastepowany LEKiem? Czy nie cho dzi oto, ze lekarski egz p nie jest honorowany w innych panstwach europejskich? Kraj chce zatrzymac swoich lekarzy?
po drugie jak teraz beda wygladaly specjalizacje?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: USTAWA o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza

Post autor: Padre Morf »

zy nie cho dzi oto, ze lekarski egz p nie jest honorowany w innych panstwach europejskich? Kraj chce zatrzymac swoich lekarzy?

w kwestii wyjazdów zagranicę nic się zapewne nie zmieni ]
po drugie jak teraz beda wygladaly specjalizacje?

Tego póki co nikt nie wie
miniu
Posty: 416
Rejestracja: 8 maja 2010, o 18:44

Re: USTAWA o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza

Post autor: miniu »

Czyli w takim razie to prawda, że ludzie, którzy od tego roku pójdą na lekarski będą studiować 5 lat + na 6 roku tak jakby staż tak? Czyli obecni studenci 1 roku po zakończeniu swoich studiów będą kandydować w tej samej turze na specjalizacje razem z tymi co zaczynają teraz tak?
kerla2
Posty: 61
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 07:14

Re: USTAWA o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza

Post autor: kerla2 »

Dzisiaj przeczytałam, że nowy system obowiązywał będzie dopiero studentów, którzy rozpoczną studia w 2012r.

Kod: Zaznacz cały

wiadomosci.onet.pl/kraj/podkomisja-za-przeprowadzaniem-lekarskiego-egzamin,1,4162788,wiadomosc.html
Nie wiem, na ile te informacje mogą być wiarygodne, wobec tego załączam link, żeby każdy mógł to sam ocenić
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: USTAWA o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza

Post autor: godziasia »

Czyli w takim razie to prawda, że ludzie, którzy od tego roku pójdą na lekarski będą studiować 5 lat + na 6 roku tak jakby staż tak?
Dzisiaj przeczytałam, że nowy system obowiązywał będzie dopiero studentów, którzy rozpoczną studia w 2012r.
dokładnie tak, skrócone studia obowiązują zaczynających w roku akademickim 2012/2013.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości