Wybór uczelni a wyniki LEP-u

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Libia0
Posty: 74
Rejestracja: 20 wrz 2007, o 13:32

Wybór uczelni a wyniki LEP-u

Post autor: Libia0 »

Witam
Jestem ciekawy czy wybierając uczelnie medyczną bierzecie pod uwagę to jak ona przygotowuj do LEP-u czyli która uczelnia jest najlepsza która najgorsza

Oto ostatnie wyniki:
1. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach - wydział w Katowicach – 140,9
2. Gdański Uniwersytet Medyczny – 139,7
3. Warszawski Uniwersytet Medyczny w Warszawie – 139,0
4. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie – 139,0
5. Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie – 138,2

6. Uniwersytet Medyczny w Łodzi - wydział lekarski – 137,7
7. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu – 137,6
8. UMK, Collegium Medicum w Bydgoszczy – 137,4
9. Akademia Medyczna we Wrocławiu – 137,0
10. Uniwersytet Medyczny w Lublinie – 136,3

11. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach - wydział w Zabrzu – 135,1
12. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach - wydział nieznany – 133,9
13. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku – 129,5
14. Uniwersytet Medyczny w Łodzi - wydział wojskowo-lekarski – 127,9
15. uczelnie zagraniczne – 105,7

Kod: Zaznacz cały

studencimedycyny.pl/a/LEP_mlodzi_lekarze_z_Katowic_najlepsi-534
Co wy na to ? Katowice Gdańsk i Kraków najlepsze to chyba nikogo nie dziwi. Wydział woj-lek w łodzi najgorszy.W dodatku teraz na woj-leku głowią sie co zrobić zeby zmienic ten wynik i jak na razie na wykladach na kazdym roku jest obowiazkowo spr lista obecnosci moi znajomi chca się przeniesc do innych miast. Ogólnie łódz jest ostatnio jakas pechowa w ostatniej rekrutacji przeciez na zwykly lekarski przyjeli za duzo osob a potem ich przenosili na woj- lek.Ludzie sie dostawali a potem dowiadywali sie że jednak nie ma dla nich miejsca i moga isc na woj lek albo nigdzie. Tragedia
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wybór uczelni a wyniki LEP-u

Post autor: Medycyna Lwów »

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach - wydział w Katowicach 140,9 143
Gdański Uniwersytet Medyczny 139,7 219
Warszawski Uniwersytet Medyczny w Warszawie 139,0 375
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie 139,0 251
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie 138,2 142
Uniwersytet Medyczny w Łodzi - wydział lekarski 137,7 208
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu 137,6 231
UMK, Collegium Medicum w Bydgoszczy 137,4 114
Akademia Medyczna we Wrocławiu 137,0 247
Uniwersytet Medyczny w Lublinie 136,3 217
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach - wydział w Zabrzu 135,1 154
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku 129,5 206
Uniwersytet Medyczny w Łodzi - wydział wojskowo-lekarski
127,9 73
Dodałem liczbę zdających co pokazuje jak są gigantyczne dysproporcje w wynikach (woj lek - 73 os - wynik niespełna 128 pkt, dla przykładu Gdańsk - 219 os (prawie 3 razy więcej) - wynik ponad 10 pkt wyższy).
Biorąc pod uwagę najlepsze wyniki z każdej sesji od jesieni 2007 5 krotnie w pierwszej trójce są jedynie 3 uczelnie: GUMed, WUM, CMUJ. Wg mnie to dobrze pokazuje tendencję, bo wnioskować po jednej sesji przy takiej dysproporcji w liczbie piszących nie mną wielkiego sensu.

A co sprawdzania listy na wykładach, zamienianiu egzaminów ustnych na testy to jak widać nie wiele to daje.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Wybór uczelni a wyniki LEP-u

Post autor: Mårran »

Kaamil, też zalezy od kiedy w tej Łodzi działają, w końcu jeśli testowe egzaminy robią od roku, to wiele to nie zmieniło, trzeba będzie spojrzeć za parę lat, gdy nadejdzie rocznik wychowany na takich pytaniach. Podobnie listy na wykładach, które, z tego co zrozumiałam, są sprawdzane od tego roku D

Czy to cokolwiek zmieni - wątpię, nie wiem, czy mega nudne wykłady z chemii są w stanie podnieść mój ewentualny wynik LEPu

Oczywiste jest, że analiza jednej sesji niczego konkretnego nie pokaże. Za dużo jest przeskoków z LEPu na LEP. Trzeba by zrobić większą statystykę (Kaamil pewnie już ma )
Pani Buka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wybór uczelni a wyniki LEP-u

Post autor: Medycyna Lwów »

no tak, ale wg mnie to na egzamin ustny trzeba mieć znacznie większą wiedzę niż na test (na chyba że ustny jest jakąś farsą), gdzie może po kojarzyć czy ostatecznie strzelić, stąd mnie dziwi takie podejście i szukanie w tym tylko przyczyny słabych wyników.
Wykłady to samo, podobnie jak inne kurioza typu podłoża z mikrobiologii, wzory na biochemii i chemii, rozpoznawanie jajek pasożytów na biologii czy preparatów patomorfologicznych ucząc sie ich bez większego sensu na pamięć.
A co do statystyk to są przecież oficjalne na stronie CEM - 5 min wystarczyło żeby zobaczyć czy się jakieś uczelnie częściej pojawiają w czołowe od innych, co zresztą widać.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Wybór uczelni a wyniki LEP-u

Post autor: lith »

Tyle, ze testy tez trzeba umieć rozwiązywać ] Bo można dużo wiedzieć, ale na teście się wyłoży, bo przekombinujemy/ będzie nam wszystko pasować.

Co do pytania, czy sugerowałem się wynikami lepu- to się nie sugerowałem, bo wyniki na wszystkich uczelniach są na tyle zbliżone, że ciężko zakładać, że na uczelni która miała średnią wyższą o 1-3 punkty akurat ja napisze to lepiej. Nie mówiąc już o tym, ze nauczę się lepiej.

Tym bardziej, że ciężko od razu zakładać, że wyższy lep to lepsza uczelnia. może po prostu na bardziej renomowanej uczelni jest większa ilość tych bardziej ambitnych (czyli 0 związku z poziomem). Albo jest większy odsiew na egzaminach (przez co średnio odpada więcej osób, które by trochę średnią pociągnęły w dół).
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Wybór uczelni a wyniki LEP-u

Post autor: Arnold »

lith pisze: Albo jest większy odsiew na egzaminach (przez co średnio odpada więcej osób, które by trochę średnią pociągnęły w dół).
To jest metoda Mordoru
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wybór uczelni a wyniki LEP-u

Post autor: Medycyna Lwów »

tylko chyba niekoneicznie dobra, bo przy piszących 140 osobach nie osiągnęli jakiegoś mega powalajaącego wyniku (różnica raptem 1-2 pkt do kolejnych uczelni, gdzie pisało znacznie więcej studentów).
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Wybór uczelni a wyniki LEP-u

Post autor: Anielka »

z tym przerzucaniem z wydziału na wydział w Łodzi to ostatecznie się wszystko wyjaśniło, ba, jeszcze starczyło miejsc dla tych co powtarzają rok.
na wojleku jest lżej niż u nas,nie wywalają tyle ludzi, co jak widać przekłada się na wyniki po 6 latach.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Wybór uczelni a wyniki LEP-u

Post autor: David »

A prawda jest też taka, że pytania do tego LEPu/LDEPu ktoś układa, w mniejszym lub większym stopniu związany z daną Uczelnią, więc wpływ na roszady w pierwszych miejscach moim zdaniem ma też właśnie fakt tego, kto układa pytania.

Medycyna wszędzie taka sama, ale są przecież różnice choćby tego na co gdzieś mniej lub bardziej zwraca się uwagę.
lykorz
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Wybór uczelni a wyniki LEP-u

Post autor: Lektom »

David pisze:A prawda jest też taka, że pytania do tego LEPu/LDEPu ktoś układa, w mniejszym lub większym stopniu związany z daną Uczelnią, więc wpływ na roszady w pierwszych miejscach moim zdaniem ma też właśnie fakt tego, kto układa pytania.

Medycyna wszędzie taka sama, ale są przecież różnice choćby tego na co gdzieś mniej lub bardziej zwraca się uwagę.
zawsze myślałem, że to w Łodzi układają pytania : )
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Wybór uczelni a wyniki LEP-u

Post autor: Padre Morf »


zawsze myślałem, że to w Łodzi układają pytania : )

Nie. Pytania układają mądre profesorskie głowy z całego kraju. Potem przechodzą one procedurę sprawdzania i oceny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości