Matura z matematyki zamiast fizyki - WUM?

Pomoc w przygotowaniu do matury z matematyki. Arkusze maturalne, zadania, odpowiedzi, klucze matury matematycznej. Wspólna nauka
Awatar użytkownika
essayma
Posty: 491
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 18:39

Matura z matematyki zamiast fizyki - WUM?

Post autor: essayma »

Chciałam się Was zapytać jak to jest z tą maturą z matmy, bo słyszałam, że na WUM (lekarski) zamiast fizyki podstawy ma być liczona matma podstawowa. No na pewno nie w tym roku, ale, że w przyszłym. Mam nadzieję, że to jakieś plotki, bo z matmą u mnie cienko. Z góry dzięki za odp
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: matura z matematyki zamiast fizyki --- WUM?

Post autor: Collo »

Trudno powiedzieć jak będzie w przyszłym roku. Ja myślę, że raczej nie zastąpią fizyki matmą. Matura P z matmy jest prosta i od razu progi by znacznie wzrosły
Awatar użytkownika
lauraa
Posty: 52
Rejestracja: 28 sty 2011, o 20:18

Re: matura z matematyki zamiast fizyki --- WUM?

Post autor: lauraa »

ja mam właśnie nadzieję, że zamienią, chociaż wątpię, że tak się stanie. Łatwiej moim zdaniem jest napisać matmę nawet na 90+ niż fizykę na wystarczającą ilość pkt.
Awatar użytkownika
essayma
Posty: 491
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 18:39

Re: matura z matematyki zamiast fizyki --- WUM?

Post autor: essayma »

Ja tam wolę chyba fizykę, chociaż, jeśli już to będzie wybór - fiz czy mat, a nie mat zamiast fiz:) Chociaz wiem, że narazie na WUMie liczy sie fiz, ale nie mam pojecia jak w przyszłych latach.
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: matura z matematyki zamiast fizyki --- WUM?

Post autor: Aszyn »

Moment w którym matematyka p zastapiła fizykę r na UJcie spowodował, że próg (jeśli się nie mylę) skoczył z 245 na 266, więc nie zaliczałbym matematyki do zalet w rekrutacji. Już lepiej na prawdę przysiąść dużo z fizyki i mieć z niej 80-85 niż i tak uczyć się z matematyki a mięć z niej 90%, choć umiało się na 100%, ale tu mały bład z przeoczenia, a tam ze stresu.

Szczerze, na waszym miejscu modliłbym się, by została fizyka.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: matura z matematyki zamiast fizyki --- WUM?

Post autor: Collo »

gabrys_iek pisze:Hej. A co sądzicie o zapisywanie się na kursy maturalne? Bo zastanawiałam się ostatnio czy to jest przydatne, czy te wszystkie szkoły po prostu robią na nas biednych maturzystach biznes.
Jak już z czymś masz problem to lepiej chodzić na korki niż na kursy maturalne. Na korkach ktoś ci indywidualnie wytłumaczy, to czego nie rozumiesz, a na kursach, gdzie w grupie jest powiedzmy 10 osób to już możesz się znacznie mniej nauczyć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości