olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
antydiuretynka
Posty: 92
Rejestracja: 1 sty 2012, o 11:30

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: antydiuretynka »

Ale u Was tytuł laureata zdobyć może nieograniczona ilość osób, a u nas tylko i wyłącznie 20 najlepszych wyników. Skąd myśl, że narzekam na Małopolskę? Uwielbiam Kraków i Tatry, UJ, Wisłę i wiele wiele innych rzeczy, których nie ma nigdzie indziej.

Osobiście mam prawo do innej opinii, patrząc przez pryzmat ilości laureatów, poziomu trudności i lektur, wybaczcie, ale uważam, że temat Czipy, klony i przekraczanie progu 100 lat życia. jest na o wiele wyższym poziomie nauk biologicznych. A co do przedostatniego zdania Twojej wypowiedzi, proszę Cię nie wyciągaj zbyt pochopnych wniosków kochany, bo na jakiej podstawie masz prawo tak sądzić? Nie masz żadnego punktu odniesienia w tej kwestii. Mnie nie przyszło oceniać w jakim stopniu uczą się ludzie z województwa kujawsko-pomorskiego czy małopolskiego.
Nie mam zamiaru się o nic obrażać, bo lubię dyskutować.
lulu789
Posty: 7
Rejestracja: 6 mar 2012, o 19:31

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: lulu789 »

antydiuretynka ma rację
a co do mojej liczby punktów to mam 66 punktów, ale się nie przejmuję , za rok też spróbuję
Krzyś
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2012, o 21:42

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Krzyś »

Może i masz racje.
Ale po prostu moim zdaniem łatwiej jest kiedy masz określoną tematykę a nie tak jak u nas Tablice biologiczne jako lekturę.
mona22
Posty: 6
Rejestracja: 10 mar 2012, o 19:08

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: mona22 »

czy był ktoś z Was na oglądaniu prac"? może macie jakieś przecieki ile pkt wystarczy do tytułu laureata?
antydiuretynka
Posty: 92
Rejestracja: 1 sty 2012, o 11:30

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: antydiuretynka »

podobno 70
mona22
Posty: 6
Rejestracja: 10 mar 2012, o 19:08

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: mona22 »

no to nie łapiemy się. a byłaś czy wiesz od kogoś?
antydiuretynka
Posty: 92
Rejestracja: 1 sty 2012, o 11:30

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: antydiuretynka »

bylam i tak slyszalam
mona22
Posty: 6
Rejestracja: 10 mar 2012, o 19:08

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: mona22 »

a odwoływałaś się? czy zostajesz z tym co mialaś?
Pocieszyciel
Posty: 7
Rejestracja: 13 mar 2012, o 07:23

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Pocieszyciel »

Witam,
Dziewczyny, czytam tę stronę i z trwogą dochodzę do takiej konkluzji. Super uczennice, pretendentki do laureata wypisują takie brednie.
Po pierwsze – do antydiuretyna- Słyszeć, że trzeba mieć 70 pkt. a wiedzieć – to robi DUŻĄ różnicę.
Po drugie- 70 pkt to jest – 73/70=95,89%. TAKIEGO WYNIKU NIE BYŁO NIGDY W MAŁOPOLSCE.
Po trzecie- Z analizy konkursu z biologii od roku 2006/7 wynika, że najwięcej trzeba było mieć 2 lata temu ciut więcej niż 94% (ale test był o zwierzętach i nie był trudny).
Rok temu na 86pkt przechodzili z 80 czyli równe 93% i test był o człowieku jak w tym roku (był trudny).
W innych latach w okolicach 90 i 91%
Zatem wychodzi na to, że rok poprzedni jest miarodajny – bo był też o człowieku i był trudny.
Ten w tym roku był TRUDNY- zakładamy, że wystarczy 68 pkt (tyle macie) bo to 93%. (a nie 70 pkt bo to absurd).
Sprawa następna, piszecie że odjęli 1 pkt a Wy miałyście go dobrze czyli tracicie-to prawda, ale to pytanie było łatwe i dobre dziewczyny czyli takie jak WY na pewno też to miały dobrze więc też straciły. Nie wierzę, że na 5 czy 6 popełnionych błędów z 74 pkt można zrobić go było akurat w tym pytaniu, tym bardziej, że było ŁATWE. (Jedna pisała że tak było ale czy to prawda-?.) Dalej, przeanalizujcie wyniki z rejonu - na 100 pkt – pierwsza 20-stka to osoby do 91 pkt. (czyli 91%). Te osoby teraz pisały dalej i podnieśmy poprzeczkę z 91 na 93% - CZYLI ŁAPIECIE SIĘ!.
Nie chcę pisać, że z innych konkursów w Małopolsce wystarczyło w okolicach 90%, bo WY to przyszli zapewne lekarze, ale takie są fakty. BIOLOGIA najbardziej obstawiona i najwyższa poprzeczka.
Dalej, NIKT NIE WIE DO WTORKU JAKI WYNK DAJE LAUREATA – komisja nie powie bo grozi jej KARA, a że „słyszałam” to plotka jak wiele innych. Reasumując nie KATUJCIE SIĘ, MACIE 68 pkt (o ile to prawda) i to POWINNO wystarczyć. (Tak wynika z analizy- wiadomo zdarzają się wyjątki, ale BARDZO RZADKO), gdyby to był wyjątek tegoroczny to szczerze współczuję, bo wiem ile to kosztuje pracy. Piszę obiektywnie bo nie brałem udziału w konkursie i moja adrenalina w normie, staram się tylko opisać moje przemyślenia. Kto chce niech przeczyta, kto nie niech sam wyciąga wnioski. Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie, zobaczymy po 20-stym (tym bardziej że napisanie tego „elaboratu” zajęło mi troszeczkę, jestem leniwy raczej, ale myślę, że Was pocieszyłem)mój dobry uczynek w czasie WIELKIEGO POSTU!.
Zatem wszystkie znaki mówią, że jesteście LAUREATKAMI – droga wolna do najlepszych liceów no i laba na części mat-biol. na egzaminie gimnazjalnym- Tego szczerze Wam życzę i trzymam kciuki! Narka
antydiuretynka
Posty: 92
Rejestracja: 1 sty 2012, o 11:30

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: antydiuretynka »

Skoro dużo osób napisało na 68 lub 69? to muszą podnieść próg bo laureatów jest tylko 20.
ja juz przepłakałam swoje i nie robie sobie juz zadnych nadziei
Pocieszyciel
Posty: 7
Rejestracja: 13 mar 2012, o 07:23

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: Pocieszyciel »

Eh,
uparta jesteś (co widać po Twoich wpisach).
20 miejsc plus jeszcze kilka z takim samym wynikiem. Zobacz rok temu z 20 zrobiło się30.
TEST BYŁ TRUDNY!
Gdyby było 70 to jest to ABSOLUTNY MAX 96%-Księga Guinesa, Matrix i co tam chcesz.
NIE UFAJ PLOTKOM!. NIKT NIE ZNA WYNIKU.
Ale gdyby była to prawda to macie PECHA TOTAL.

NIE KATUJ SIĘ - w końcu, jak pisałaś jesteś od Nazaretanek, a wiara w plotki to grzech, jak to, że w 2012 będzie koniec świata.
antydiuretynka
Posty: 92
Rejestracja: 1 sty 2012, o 11:30

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: antydiuretynka »

w tamtym roku możliwych było 30 ! i było 30 i nie dali ani jednej osoby więcej
daj spokój z Nazaretankami p
antydiuretynka
Posty: 92
Rejestracja: 1 sty 2012, o 11:30

Re: olimpiada z biologii dla gimnazjum2011/2012

Post autor: antydiuretynka »

Pocieszyciel, nie ma szansy na laureata jestem załamana bo włożyłam w to tyle pracy i serca, straciłam ferie, święta i związek. To jest więcej niż dla mnie katastrofa:(
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość