Reakcje charakterystyczne z chemii - książka/zbiór?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
mrtn
Posty: 17
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 10:21

Reakcje charakterystyczne z chemii - książka/zbiór?

Post autor: mrtn »

Ostatnio szukałam czegoś w rodzaju książki, w której zostałyby opisane wszystkie (czy raczej większość) najważniejsze reakcje charakterystyczne dla danych pierwiastków/związków chemicznych kolor, zmiana koloru po dodaniu jakiegoś związku, zachowanie po dodaniu jakiegoś związku, etc., etc.
Niestety, nie znalazłam nic oprócz książki wyd. OMEGA, która moim zdaniem nie spełnia takich wymagań.
Nie znacie może jakiegoś tytułu, który zawierałby taki właśnie zbiór reakcji, i który możecie polecić z własnego doświadczenia? Bardzo mi na tym zależy.
Awatar użytkownika
Pakolla Malajestra
Posty: 138
Rejestracja: 28 lip 2010, o 17:22

Re: Reakcje charakterystyczne z chemii - książka/zbiór?

Post autor: Pakolla Malajestra »

mrtn, ja też szukam ale niestety jak na razie nie znalazłam może się kiedyś pojawi a teraz chyba nie pozostaje nic innego jak samemu te doświadczenia starać się uporządkować. Ale jak znajdę taką książkę to dam znać
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Reakcje charakterystyczne z chemii - książka/zbiór?

Post autor: attyde »

Kiedyś znalazłam w necie taki świetny pdf, niestety nie zapisałam go w postaci żadnej zakładki a było tam dosłownie wszystko, reakcje charakterystyczne + barwy osadów. Spróbujcie poszukać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości