matura R z biologi zwatpienie

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: matura R z biologi zwatpienie

Post autor: lith »

Dla mnie właśnie zamknięte testy są bardziej na myślenie. W otwartym pytaniu jak nie wiesz to nie napiszesz (otwartym, nie opisowym co to można wodę lać), jak nie znasz wszystkiego to nie wypiszesz po prostu. W teście zamkniętym właśnie jest duże pole do popisu jeżeli chodzi o kojarzenie faktów, bo mimo, ze o czymś nie mamy pojęcia często możemy do tego dojść. U mnie nauka pod zamknięte testy nie polega na wrypaniu szczegółów, właśnie wręcz przeciwnie jest na zasadzie- jak zobaczę to poznam, a z pamięci nie wymienię.
Awatar użytkownika
biologiczka_6
Posty: 192
Rejestracja: 17 maja 2010, o 16:14

Re: matura R z biologi zwatpienie

Post autor: biologiczka_6 »

kurcze mam tak samo czegoś się uczę a potem zapomnę pamiętam niektóre rzeczy coś tam kojarzę ale w sumie jak znaleźć czas na powtórki jak trzeba się uczyć na bieżąco a tu jeszcze przedmioty arcy ważne takie jak: po pp geografia historia wos i można by tak do znudzenia wymieniać .A tak a propos czy u was też musicie zaliczać sentencje z łaciny?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: matura R z biologi zwatpienie

Post autor: lith »

biologiczka_6 pisze:A tak a propos czy u was też musicie zaliczać sentencje z łaciny?
No, był taki motyw, i nie tylko taki . Chyba w 1 klasie były sentencje, w 2 speech (speechus, -i ? ), a w 3 znowu sentencje, ale tym razem z rozbieraniem zdań na części i tłumaczeniem form gramatycznych w nich zawartych. Bleee
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości