Modne kierunki

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
smigu_PL
Posty: 5
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 15:30

Modne kierunki

Post autor: smigu_PL »

Hey,

mam problem, bo chce wybrać jakiś modny kierunek jaki aktualnie jest. czy ktoś może powiedzieć o potencjalnym kiernku z przyszłością?
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Modne kierunki

Post autor: karteczka88 »

ale chodzi o kierunki medyczne/przyrodnicze czy ogólnie?
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
smigu_PL
Posty: 5
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 15:30

Re: Modne kierunki

Post autor: smigu_PL »

ogólnie )
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Modne kierunki

Post autor: karteczka88 »

tylko, że jest pewna różnica między modą a kierunkiem przyszłościowym w którym łatwo znalezc pracę bo np. modne kierunki to są pedagogika, marketing i zarządzanie itp. a przyszłościowe to trudno określic ale teraz raczej te techniczne wszystkie
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Modne kierunki

Post autor: Mihhu »

Chcesz iść na modny kierunek by lansić się na mieście, że studiujesz na modnym kierunku?

bleh.

wybierz coś ciekawego, coś co Cie wciągnie i będzie dawało jakąś satysfakcję ze studiowania.

Ja np nie kupiłbym butów tylko, dlatego bo są modne. Muszą być przede wszystkim wygodne, praktycznie, nie brzydkie. metafora taka
Gość

Re: Modne kierunki

Post autor: Gość »

[quote="smigu_PL"]Hey,

mam problem, bo chce wybrać jakiś modny kierunek jaki aktualnie jest. czy ktoś może powiedzieć o potencjalnym kiernku z przyszłością?[/quote]
"Z przyszłością". Zapewne chodzi Ci o to, że kończysz studia, nie masz problemu ze znalezieniem miejsca zatrudnienia i zarabiasz satysfakcjonująco.
Stomatologia, lekarski, farmacja, weterynaria, prawo, informatyka, budownictwo (te dwa kierunki najlepiej po Politechnice), architektura.
To takie moje skromne zdanie, z którym wiele osób pewnie się nie zgadza. ]
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Modne kierunki

Post autor: Collo »

Stomatologia, lekarski, farmacja, weterynaria, prawo, informatyka, budownictwo (te dwa kierunki najlepiej po Politechnice), architektura.
To takie moje skromne zdanie, z którym wiele osób pewnie się nie zgadza. ]
Czemu? Po kierunkach podanych przez ciebie faktycznie najłatwiej znaleźć pracę. Może z wyjątkiem prawa, bo teraz to można je studiować wszędzie. Do przyszłościowych kierunków można chyba jeszcze dorzucić automatykę i robotykę, geodezję, mechanikę i budowę maszyn.
smigu_PL
Posty: 5
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 15:30

Re: Modne kierunki

Post autor: smigu_PL »

wow, ale rozpiętość odpowiedzi. Dzieki, choć tev nie nudziłem się i co nie poszperałem. co powiecie na wyzsze szkoly o kierunku bankowym?
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Modne kierunki

Post autor: Aszyn »

Na przykładzie ekonomii w Krakowie lub SGHu (mam znajomych i tu i tu) stwierdzam, że jeżeli jesteś obrotną osobą, potrafisz się zakręcić, nie straszne Ci pójście do pracy na etat na drugim roku studiów i zapierdzielanie weekendami z zajęciami z uczelni (studia oczywiście dzienne - SGH wymaga tylko zdawania egzaminów) to ekonomia to dobry kierunek. Jeżeli będzie się solidnym i sumiennym i znajdzie się szybko staże, okaże się zainteresowanie tematem, to praca marzenie i szybka kasa. Jeżeli chcesz studiować coś przez 5 lat, a po 5 latach stwierdzisz - ok, teraz warto znaleźć pracę, to po ekonomii powiedziałbym, że może być za późno. Jak jesteś po studiach i nie masz doświadczenia w zawodzie, to jesteś na przegranej pozycji. Trzeba po prostu świetnie ogarniać i tym żyć.
Ale zapewniam, że można się i tak ustawić, że 20-30 tyś. będzie się zarabiać po ekonomii w Krakowie.

Czy to modny kierunek. Chyba tak.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Modne kierunki

Post autor: zetsu »

Jeżeli chcesz iść na modny kierunek to lepiej w ogóle odpuść sobie studiowanie.
smigu_PL
Posty: 5
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 15:30

Re: Modne kierunki

Post autor: smigu_PL »

SgH to prawda, ciekawe rozwiązanie, ale tez podejście wykladowców jest rózne, choć często wielu to praktycy. Tak dla porównia,a bo kolega widze, ze ogarnia. Czy ta jest ok?

głowie Informatyka i Ekonometria - technologia połączona z teorią
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Modne kierunki

Post autor: lith »

Ta. do cosinusa najlepiej idź
smigu_PL
Posty: 5
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 15:30

Re: Modne kierunki

Post autor: smigu_PL »

Akurat ta szkołę warto omijać
Ale nie ma złego co by na dobre nie wyszło.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości