Kto na lekarski?? 2011

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Marcellina
Posty: 50
Rejestracja: 19 maja 2011, o 09:59

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: Marcellina »

Asia123 masz rację, chociaż ja jestem wyjątkiem, który potwierdza regułę. Teraz denerwuję się najbardziej, nie tyle wynikami, co kolejnymi listami. Tobie zabrakło 1 punkt, a mnie 2. jak przypomnę sobie zeszłe wakacje", to aż mnie ciarki przechodzą. Nie był to wypoczynek, ale jakiś obłęd! Wieczne czekanie, sprawdzanie i nadzieja. Mierzenie czasu od listy do listy i napięcie wzrastające przed każdą z nich.
Byłoby okej, gdybym wiedziała, że na maturze dałam z siebie wszystko. Niestety, zrobiłam głupi błąd (jeden z wielu, ale z powodu tego mam wyjątkowe wyrzuty sumienia ), którzy kosztował mnie (po przeliczeniu) właśnie te dwa punkty.

Co do proroczych snów- I had a dream! Pierwszy próg we Wrocławiu- 252! Co najzabawniejsze, wcale tam nie składałam

Jestem ciekawa, jak to się odbędzie w tym roku. Szkoda tylko, że PUM nadal przyjmuje wszystkie dokumenty, jak leci- oryginały, odpisy, kopie. przedstawienie Ludzie widmo atakują część nie wiem, która", niedługo się rozpocznie.

Ale się rozpisałam Trochę za dużo gadam, sorry
lemonic
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 19:12

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: lemonic »

heh mi też zabrakło dwóch punktów i niestety też przez moją głupotę i nieuwagę zawsze ale to zawsze muszę zrobić jakiś błąd ogólnie to dwóch punktów zabrakło mi trzy lata temu, ale do tej pory odbija mi się to czkawkąw tym roku kończę fizjoterapię, więc postanowiłam spróbować jeszcze raz. Moim priorytetem jest Łódź, ale nie łudzę się, że z tą porytą chemią zdołam poprawić o więcej niż 5% mam nadzieję, że próg w Szczecinie nie będzie wygórowany

Marcellina o co Ci chodzi z tym przyjmowaniem dokumentów i ludźmi widmo?
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: julia.....:):) »

Osoby widmo chodzi o to, że osoby , które składają w Szczecinie odpis dokumentówjednak potem wybierają inną uczelnię np WUM .Ich papiery zostają, bo nie chce się ich odebrać a nawet poinformować dziekanat o tym .Przez co są na liście studentów mimo, że nie chodzą na zajęcia.Takie osoby blokują miejsca, tym którym brakowało 1,2 pkt.
lemonic
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 19:12

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: lemonic »

osobiście znajdę takie osoby i powystrzelam ci z dziekanatu powinni koło połowy września dzwonić po ludziach i się upewniać ale to w sumie dużo roboty
MaciekG
Posty: 105
Rejestracja: 31 sie 2010, o 16:37

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: MaciekG »

dokładnie, zwłaszcza z tego co pamiętam w zeszłym roku jakoś pod koniec września nagle zwolniło się 10-12 miejsc. 29 września była jeszcze jedna lista rankingowa. Nie znoszę takich ludzi, pies ogrodnika
lemonic
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 19:12

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: lemonic »

ja też a to przecież maturzyści maturzystom zgotowali ten los ja nie wyobrażam sobie dostać się na studia 29 września- jak sobie szybko wykombinować mieszkanie/pokój, przeprowadzkę i w ogóle ale ogólnie cieszyłabym się nawet gdyby dostała się 30 września byle się dostać
Marcellina
Posty: 50
Rejestracja: 19 maja 2011, o 09:59

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: Marcellina »

lemonic dokładnie, powinni dzwonić. Niestety, obecna sytuacja jest wygodna zarówno dla pracowników Uczelni (którzy nie muszą wykonywać setek telefonów), jak i dla PUM (bo dostają pieniądze za przyjęte osoby bez względu na to, czy ktoś pojawia się na zajęciach, czy nie).
MaciekG psy ogrodnika to jedno z łagodniejszych określeń na takie osoby

Niestety,istnieje luka w przepisach krzywdząca tych, którzy są tuż pod kreską. Sytuacja jest tym bardziej przykra, że jak wiadomo, im mniej punktów brakuje, tym bardziej boli
lemonic
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 19:12

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: lemonic »

dobrze, że w tamtym roku nie składałam na PUM bo byłabym w gronie frustratów zabrakłoby mi jednego punktu biorąc pod uwagę, że przy mojej pierwszej rekrutacji zabrakło mi dwóch mam nadzieję, że w tym roku już wszystko styknie, bo w końcu będę za stara na studiowanie
MaciekG
Posty: 105
Rejestracja: 31 sie 2010, o 16:37

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: MaciekG »

lemonic, na studiowanie nigdy nie jest za późno Zwłaszcza medycyny
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: Stabilo »

Myślę, że ludzie widmo nie znikną dzięki protestom i frustracjom Forumowiczów. Akurat tego nie jesteśmy w stanie zmienić:), także chill out xD.

Wracając do tematu- ma ktoś z Was może jakieś pewne info na temat daty pojawienia się pierwszej listy rankingowej Julia pisała, że 7-8 lipca. Ktoś może potwierdzić
lemonic
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 19:12

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: lemonic »

MaciekG pisze:lemonic, na studiowanie nigdy nie jest za późno Zwłaszcza medycyny
niby tak ale ja już jestem 3 lata w plecy więc kolejny rok raczej nie wchodzi w grę chociaż zapewne jak się nie dostanę ambicje nie pozwolą mi przestać próbować no ale generalnie nikt raczej nie chce kończyć studiów po 30stce zwłaszcza medycyny, w której żeby dojść do jakiegoś porządnego pułapu trzeba się ciągle dokształcać
MaciekG
Posty: 105
Rejestracja: 31 sie 2010, o 16:37

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: MaciekG »

lemonic, W sumie racja, ale potem i tak uczysz się całe życie. A potem nikt Cię nie pyta ile masz lat, tylko jakimś jesteś / tzn będziesz / lekarzem Wiadomo, lepiej zacząć wcześniej, ale nie wszyscy mają taką możliwość. Jestem w podobnej w sytuacji, więc doskonale Cię rozumiem
MaciekG
Posty: 105
Rejestracja: 31 sie 2010, o 16:37

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: MaciekG »

Stabilo, Rok temu właśnie tak pojawiła się 1 lista, a że nie stronie PUM nie ma dokładnego harmonogramu pojawiania się list, trzeba zakładać, że w tym roku będzie podobnie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 30 gości