Kto na lekarski?? 2011

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Marcellina
Posty: 50
Rejestracja: 19 maja 2011, o 09:59

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: Marcellina »

Rok temu I lista pojawiła się 9 lipca i był to piątek (sprawdziłam w moim prywatnym archiwum ). Nie pamiętam, do kiedy można było wpisywać wyniki. W tym roku wpisywanie wyników jest do 5 lipca (wtorek), także po tym dniu można bombardować PUM, kiedy I lista

lemonic jesteś rocznikiem 89 ? Jeśli tak, przybij piątkę a jeśli nie, to też przybij

Też mam takie myśli, że jestem już stara i powinnam kończyć właśnie 3 rok medycyny, a nie dopiero zaczynać. Otoczenie wcale mi nie pomaga. Część mnie wspiera, ale niektórzy. wiem, co myślą. Mimo to nie przejmuję się tym, bo to przecież moje życie i moje decyzje. Niestety, ludzie są ciekawscy i lubią się wtrącać, co niekiedy strasznie mnie wkurza
lemonic
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 19:12

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: lemonic »

tk, jestem 89 :dance:lthigh five i dokładnie wiem o czym mówisz ja nawet w tym roku byłam na tyle ostrożna, że o moim poprawianiu matury wiedział tylko mój chłopak. Wszystko ze względu na to, że chciałam uniknąć głupich pytań ze strony niektórych osób typu a nie szkoda Ci tych trzech lat na fizjoterapii", kiedy ty skończysz te studia itd, itp więc jeśli się dostanę powiem wszystkim, a jeśli nie to zostanie tak jak jest boże sprawdź żebym się dostała

generalnie moje doświadczenia z listami mówią mi, że próg w tym roku będzie o 1 lub 2 punkty wyższy niż mój wynik, także jak już dostanę świadectwo to powiem Wam jak mój wynik się kształtuje i wtedy będziecie mogli ocenić czy się dostaniecie )
sunny_soul
Posty: 13
Rejestracja: 27 cze 2011, o 10:05

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: sunny_soul »

Witam wszystkich!

Chciałabym trochę naświetlić problem studentów-widmo. Nie obawiajcie się ich aż tak mocno, ponieważ tak naprawdę ich nie ma na listach studentów. Przed ostatecznymi wynikami rekrutacji (mam na myśli tutaj koniec września) lista zawiera tych, co rzeczywiście będą studiować. Twierdze tak, bo na moim roku nie trafił się żaden student-widmo. Owszem, są ludzie, których wyczytuje się na pierwszych zajęciach, a nie pojawiają się, ale to są osoby, które repetują i po prostu mają większość przedmiotów przepisanych, a pojawiają się tylko np. na anatomii. Takie są moje doświadczenia:)

Życzę wszystkim powodzenia w rekrutacji!

PS - jeszcze co do wieku studentów - w mojej grupie jest tylko 5 osób z właściwej matury", reszta starsza po 2, 3, a nawet 4 lata:)
villemo
Posty: 81
Rejestracja: 24 lip 2010, o 13:12

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: villemo »

Nie ma co rocznik 89 wymiata Ja również jestem rocznik 89, dostałam się dopiero w zeszłym roku. Nie poddawajcie się otoczenie jest brutalne, ale nie wolno się nimi przejmować. W końcu to Wasze życie i nikt go za Was nie przeżyje! Jak już wcześniej pisałam przekrój rocznikowy na moim roku jest ogromny I nikt się tym nie przejmuje. Dlatego życzę Wam powodzenia!

P.S.Gdybyście mieli jakieś pytania odnośnie studiów na PUM-ie to chętnie odpowiem
Asia123
Posty: 189
Rejestracja: 14 maja 2010, o 12:34

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: Asia123 »

Bez kitu, też przybijam piątkę dla rocznika 89
Ha ha , coś czuję, że ten rok należy do NAS
Jest ktoś w ogóle z prawidłowego rocznika .

A co do brakującego jednego punktu. ja jakoś tego tak nie przeżywałam, stwierdziłam, że w sumie dobrze się stało bo będę miała licencjat z fizyki. Także, jeśli 11 lipca się obronię to będę ( mam nadzieję) zaczynać medycynę z wyższym wykształceniem:)
MaciekG
Posty: 105
Rejestracja: 31 sie 2010, o 16:37

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: MaciekG »

A ja jestem rocznik 88 I mam już wyższe wykształcenie d
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: Stabilo »

Jest ktoś w ogóle z prawidłowego rocznika .
Asia123, chyba wszyscy udzielający się w tym temacie są starsi, niż 92:)
roofinho
Posty: 28
Rejestracja: 3 cze 2011, o 12:09

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: roofinho »

sunny_soul pisze: PS - jeszcze co do wieku studentów - w mojej grupie jest tylko 5 osób z właściwej matury", reszta starsza po 2, 3, a nawet 4 lata:)

To mnie pocieszyłaś.
Ja jestem z rocznika 92
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: Stabilo »

roofinho, przecież to żaden problem:). Jeśli byś się dostał w tym roku, to tylko cię cieszyć:P.
roofinho
Posty: 28
Rejestracja: 3 cze 2011, o 12:09

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: roofinho »

Tak. Tylko najpierw muszę się zmierzyć ze stadem weteranów, którzy tylko czekają by mnie biednego, bezbronnego zepchnąć z listy
A tak na poważnie to mój rocznik miał k**** szczęscie do tej matury
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: Stabilo »

Tak. Tylko najpierw muszę się zmierzyć ze stadem weteranów, którzy tylko czekają by mnie biednego, bezbronnego zepchnąć z listy
Szczerze Trochę mnie irytują takie stwierdzenia:/. Jeśli dobrze napiszesz maturę i będziesz miał sporo procentów, to nie ma takiej siły, która mogłaby Cię zepchnąć:). Czemu wszyscy cały czas oglądają się na innych, zamiast skupiać się na sobie i swoim wyniku Wniosek To, czy się dostaniesz, zależy tylko od Ciebie.
A matura.hmm, raz jest łatwiejsza, raz trudniejsza Zaraz pewnie powiesz, że starsze roczniki mają łatwiej, bo mieli prostą maturę. Bzdura. Co dla jednych jest proste, dla innych trudne.
roofinho, frustracja na bok i chill out xD.
BTW- stado weteranów, omg, chyba naturalne, że jak komuś zależy, to próbuje chociaż te dwa, czy trzy razy.
roofinho
Posty: 28
Rejestracja: 3 cze 2011, o 12:09

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: roofinho »

ojejku jejku, zartowałem przecież XD
Zaraz pewnie powiesz, że starsze roczniki mają łatwiej, bo mieli prostą maturę. Bzdura. Co dla jednych jest proste, dla innych trudne.
No nie wiem.Moja kolezanka po roku studiowania chemii przystąpiła ponownie do matury i nie dała rady poprawić wyniku.To nie jest odosobniony przypadek, więc proszę Cię, nie twierdz ze zmiana algorytmu nowej matury jest dla nas korzystna.
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: Stabilo »

roofinho, no właśnie o to chodzi. Do tej pory matura z chemii była bardzo schematyczna. W tym roku ten schemat został złamany i to wywołało spore zamieszanie i falę paniki . Podobnie zresztą jak zeszłoroczna biologia, która też była nietypowa, a dla mnie ta zmiana okazała się bardzo korzystna, bo zdołałam ją napisać na ponad 80%. Także wszystko jest do przejścia:).
ojejku jejku, zartowałem przecież XD
Spoko:), to była taka ogólna refleksja nad falą postów w tym stylu .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 28 gości