Kto na lekarski?? 2011

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
OlaaaM6
Posty: 636
Rejestracja: 16 lip 2008, o 18:39

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: OlaaaM6 »

lemonic pisze:osobiście znajdę takie osoby i powystrzelam ci z dziekanatu powinni koło połowy września dzwonić po ludziach i się upewniać ale to w sumie dużo roboty
U mnie na roku ( stoma, Białystok) takich luzi-widmo było ok 8-10 osób. Nóż mi się w kieszeni otwiera i sama bym ich dorwała, choć na szczęście mi miejsca nie zabrali

A co do roczników to i ja 89 a w mojej grupie osób z właściwego rocznika jest 6, z mojego 4, a reszta to 90 lub starsze w innych grupach jest nawet wiecej takich osób
Marcellina
Posty: 50
Rejestracja: 19 maja 2011, o 09:59

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: Marcellina »

Asia123 pisze:Bez kitu, też przybijam piątkę dla rocznika 89
Ha ha , coś czuję, że ten rok należy do NAS
OBY )
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: Stabilo »

villemo, ja mam pytanie:). Jak na PUMie wyglądają takie przedmioty, jak biofizyka, biologia, chemia Jak jest z fartuchami Ile ich potrzeba Jakie rękawy Jakieś czepki, zmienne obuwie
Wiem, że te fartuchy były gdzieś omawiane na Forum, ale to było kilka lat temu i każdy miał inną wersję .
Z góry dzięki za odpowiedź:).
villemo
Posty: 81
Rejestracja: 24 lip 2010, o 13:12

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: villemo »

Stabilo pisze:villemo, ja mam pytanie:). Jak na PUMie wyglądają takie przedmioty, jak biofizyka, biologia, chemia Jak jest z fartuchami Ile ich potrzeba Jakie rękawy Jakieś czepki, zmienne obuwie
Wiem, że te fartuchy były gdzieś omawiane na Forum, ale to było kilka lat temu i każdy miał inną wersję .
Z góry dzięki za odpowiedź:).
Biofizyka-jest w porządku, nie trzeba się tym przedmiotem za bardzo martwic, zaczyna się w drugim semestrze. Warto natomiast chodzić na wykłady, bo są za nie pkt doliczane do egzaminu
Biologia medyczna- genialny przedmiot z super prowadzącymi Naprawdę nie potrzeba dużo wysiłku i można być zwolnionym z egzaminu i nie mieć w ogóle sesji zimowej (ja tak miałam)
Chemia- tu bywa różnie, kolokwia testowe są dziwne, warto uzbierać punkty, żeby później nie pisać wszystkiego z całości, szczególnie pierwsze kolokwium, które jest najprostsze, bo później osobom po 1-2pkt brakowało i pisali z całości
Fartuchy najlepiej dwa- jeden z długim rękawem na anatomię/chemię i jeden z krótkim (ale z długim też może być) na pierwszą pomoc przedmedyczną (nazywaną przez Nas pielęgniarstwem). Do tego będą potrzebne białe spodnie najlepiej medyczne, chociaż zależy z kim będziecie mieć, to się dowiecie czy białe ścieraki lub białe legginsy są tolerowane.
Buty- potrzebne na pielęgniarstwo, białe, najlepiej trampki, albo inne z zabudowanym przodem, żeby nie wystawały palce!
Czepki- u Nas dziewczyny najczęściej kupowały chusty anatomiczne, takie zwykłe białe, trójkątne, chłopaki mieli czepki chirurgiczne lub zamawiali sobie jakieś kolorowe przez internet.

Mam nadzieję, że coś pomogłam Gdybyście mieli więcej pytań, to śmiało
Zielonek94
Posty: 31
Rejestracja: 29 cze 2011, o 20:08

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: Zielonek94 »

Villemo: A jak oceniasz atmosfere tzn. podejście asystentów do studentów itd. Ja słyszałem opinie, że w Szczecnie jest jedna z najbardziej ludzkich uczelni medycznych Mogłabyś to skomentować
villemo
Posty: 81
Rejestracja: 24 lip 2010, o 13:12

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: villemo »

Mogę wyrazić tylko swoją opinię. Mi się w Szczecinie całkiem podoba podejście asystentów do studentów. Wiadomo,że dużo zależy też od podejścia grupy:) Póki co tylko na jednego niezbyt miłego prowadzącego trafiłam, ale nie z przedmiotu wiodącego, więc w sumie nie był szkodliwy
Zielonek94
Posty: 31
Rejestracja: 29 cze 2011, o 20:08

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: Zielonek94 »

Hehe nie był szkodliwy
Villemo: A jeszcze Cię trochę pomęcze pytaniami Tylko jedno. A baza dydaktyczna i zaplecze np. na anatomii preparaty itd. Jak to jest w Stetinie
<słyszałem, że bogato jest
stokrotka100
Posty: 102
Rejestracja: 26 sty 2008, o 22:05

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: stokrotka100 »

Zielonek94 pisze:Hehe nie był szkodliwy
Villemo: A jeszcze Cię trochę pomęcze pytaniami Tylko jedno. A baza dydaktyczna i zaplecze np. na anatomii preparaty itd. Jak to jest w Stetinie
<słyszałem, że bogato jest
W porównaniu z gdańskiem i wawą to jest słabo. Stare, kiepskie, niezbyt fajnie wypreparowane. Natomiast ponoć są 100 razy lepsze od tych z poznania (tak mówią moi znajomi, którzy tam studiują).

Faktycznie biologia medyczna i biofizyka to były najfajniejsze przedmioty na 1 roku:) Ja jeszcze lubiłam histo
U nas na anatomii dziewczyny w ogóle nie chodziły w chustach tylko też w czepkach tak jak faceci
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: vuze »

Kochani, jutro I listy w Szczecinie i w Poznaniu, czy mi się coś pomyliło?
AlaWro
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2010, o 14:58

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: AlaWro »

i we Wrocławiu też
villemo
Posty: 81
Rejestracja: 24 lip 2010, o 13:12

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: villemo »

Zielonek94 pisze:Hehe nie był szkodliwy
Villemo: A jeszcze Cię trochę pomęcze pytaniami Tylko jedno. A baza dydaktyczna i zaplecze np. na anatomii preparaty itd. Jak to jest w Stetinie
<słyszałem, że bogato jest
Preparaty są różne- całościowe zazwyczaj są średnie, natomiast pojedyncze-zależy jakie wiaderko się dorwie
Zielonek94
Posty: 31
Rejestracja: 29 cze 2011, o 20:08

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: Zielonek94 »

Ok A oprócz anato Tzn. labolatoria, pracownie

P.S. Sorki, że tak bez ładu i składu ogólnikowo pytam, ale po prostu jeszcze na medzie nie jestem i nie wiem jakie tam pracownie moga być
Chanomile
Posty: 79
Rejestracja: 6 sie 2009, o 18:13

Re: Kto na lekarski?? 2011

Post autor: Chanomile »

Laboratoria (chemia, histologia) są całkiem dobrze wyposażone, ale prawda jest taka że istotna jest w sumie i tak tylko anatomia i histologia, więc resztą nie ma się co martwić

Jeszcze słówko o asystentach z anatomii ( bo z nimi będziecie spędzać najwięcej czasu), są naprawdę ludzcy, nikomu nie zależy na tym, żeby kogoś udupić, wiem od znajomych, że czasem można się było dogadać, żeby zdawać jakieś kolokwium później, mojej grupie nasz asystent szedł bardzo na rękę jak tylko zaczęła się histologia. Świetni ludzie i świetna uczelnia!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości