AM Warszawa, będzie łatwiej ?????

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
mikin15
Posty: 42
Rejestracja: 1 maja 2011, o 17:50

AM Warszawa, będzie łatwiej ?????

Post autor: mikin15 »

Witam i mam pytanie, bo według tego co zrozumiałem na AM w Wawie może wybrac tylko jeden kierunek z ( lekarski, lekarsko-dentystyczny,farmacja,fizjoterapia, analityka medyczna) chodzi o to że nie będzie można złożyć papierów na kilka kierunki co jest równoznaczne z obniżeniem progów na wszystkich kierunkach poza Lekarski ?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: AM Warszawa, będzie łatwiej ?????

Post autor: Medycyna Lwów »

jakbyś prześłedziła progi na WUM (bo tak się teraz ta uczelnia nazywa) to przekonała byś się że jest wręcz przeciwnie. Dzięki temu roziwązaniu rekrutacja końćzy się na 3-4 progach, a nie na 15 jak na innych.
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: AM Warszawa, będzie łatwiej ?????

Post autor: Tomq »

Szkoda, że przy niektórych postach nie ma możliwości kliknięcia Lubię to! . :]
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: AM Warszawa, będzie łatwiej ?????

Post autor: smooth_criminal »

teraz to dopiero na stome wzrosnie w takim razie bo jest duzo mniej miejsc niz na leka, ale jak tak bedzie od teraz no to wszedzie skocza,a nie zmaleja.
mikin15
Posty: 42
Rejestracja: 1 maja 2011, o 17:50

Re: AM Warszawa, będzie łatwiej ?????

Post autor: mikin15 »

Ale biorąc pod uwagę coraz mniejszą liczbę maturzystów i osób uczących się to progi powinny byc trochę niższe
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: AM Warszawa, będzie łatwiej ?????

Post autor: Gitarowa »

A czy to nie zawsze tak było, że nie można było składać jednocześnie na stome, farmacje i lek? Nie za bardzo rozumiem czemu to ma obniżyć albo podwyższyć gdzies progi. Przecież miejsc będzie tyle samo.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: AM Warszawa, będzie łatwiej ?????

Post autor: york »

tak na warszawie zawsze można było składać tylko na jeden kierunek
mikin15
Posty: 42
Rejestracja: 1 maja 2011, o 17:50

Re: AM Warszawa, będzie łatwiej ?????

Post autor: mikin15 »

A mam takie pytanie trochę nie na temat bo jeżeli się nie dostanę na stomę to jaki inny kierunek byście polecili żeby najlepiej się przygotować do poprawienia matury z bio chem fiz
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: AM Warszawa, będzie łatwiej ?????

Post autor: Collo »

mikin15 pisze:A mam takie pytanie trochę nie na temat bo jeżeli się nie dostanę na stomę to jaki inny kierunek byście polecili żeby najlepiej się przygotować do poprawienia matury z bio chem fiz
Teraz najlepiej zostać w domu. Jak pójdziesz na jakiś kierunek zastępczy, to nie dość, że wejdą koszty życia tam, kserówek itp. to nie wiadomo też czy potem za niego nie zapłacisz (jest ta nowa reforma nie wiem na czym ona dokładnie polega, ale chyba trzeba będzie płacić za drugi kierunek - jak rzucisz ten zastępczy to za 1 rok stomy chyba będziesz musiał zapłacić)
A jak zostaniesz w domu to nie dość, że na wszystko będziesz miał czas to możesz też znaleźć prace i trochę zarobić.
mikin15
Posty: 42
Rejestracja: 1 maja 2011, o 17:50

Re: AM Warszawa, będzie łatwiej ?????

Post autor: mikin15 »

O pieniążki się nie martwcie, i tak nie zamierzam skończyć zastępczego kierunku tylko chciałem sobie pójść na jakieś studia, gdzie poducza mnie z fiz bio i chem, a na resztę zajęć bym nie chodził więc mogliby mnie nawet wylac po pierwszym semestrze, którego nawet nie miałbym zamiaru zaliczyć.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: AM Warszawa, będzie łatwiej ?????

Post autor: lith »

No właśnie nie musisz kończyć całego. Jeżeli nic się nie zmieniło to nie wiem czy nie będzie tak, że:
-zaczynasz licencjat dostajesz punktów na 3 lata +semestr gratis.
3x60+30. Przez semestr zużywasz 30, wywalają Cię, masz 180.
Teraz kwestia, Czy zaczynając od nowa studia jednolite dołożą te 120, czy nie. Tego nie wiem. W końcu to nie będzie już pierwszy kierunek, a z tego co kojarzę na magisterkę dokładają punktów jak to jest kontynuacja licencjatu, a tu zaczynasz drugi licencjat po zaczętym i nie skończonym pierwszym. jak dla mnie to się dobrze zorientuj żeby niespodzianki nie było.
ZUZA62
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2011, o 21:42

Re: AM Warszawa, będzie łatwiej ?????

Post autor: ZUZA62 »

Jak nie dostaniesz sie na stome to idź na technika dentystycznego ale nie na WUM tylko do policealnej. masz wtedy czyste konto na uczelni, a zyskujesz dodatkową wiedze, która póxniej ci sie przyda. Jest w Warszawie szkoła policealna techników dentystycznych na Hożej więc lepiej nie mogłeś trafić (najstarsza i najlepsza w Polsce). w następnym roku możesz poprawiać maturę i próbować jeszcze raz. jak znów sie nie uda, kontynuujesz szkołę i za chwile masz zawód, a na uczelnie i tak masz drogę otwartą. To jest nowoczesny pomysł na życie studenta. Polecam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości