Technologia Żywności

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Nowy go¶æ:)

Technologia Żywności

Post autor: Nowy go¶æ:) »

Cześć :)
Interesuje mnie Technologia ¯ywienia na AR. Dlatego chciałabym sie dowiedzieć czegoś więcej na ten temat. Jakie są po tym moŻliwości, i wogóle jak wygladają wykłady, jakie są przedmioty itp. DuŻo nauki?
Czekam na Wasze odpowiedzi. Z góry dziekuje:)
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Technologia Żywności

Post autor: MUSOPHAGA »

interesuje Cię tech.żywności czy tech.żywienia? bo na niektórych uczelniach to odrębne kierunki!
jakie możliwości po studiach? wszystko zależy od tego jaką specjalizację wybierzesz, z tego co pamiętam do wyboru masz: specjalizację z mięsa, mleka, warzyw i owoców(tak jest na AR w Poznaniu)
studia ciężkie, dużó nauki zwłaszcza z chemii i biochemii, a później z przedmiotów specjalizacyjnych.
beata

Re: Technologia Żywności

Post autor: beata »

hej!
czy ktoś ma na temat pytań z mleka
Ka
Posty: 63
Rejestracja: 13 gru 2006, o 08:57

Re: Technologia Żywności

Post autor: Ka »

Oosbiscie gdybym poszedl na ten kierunek, to pierwsze co mi do glowy przychodzi po tej szkole to jest jakis sanepid ] kasa pewnie tez nie mala a roboty to maja po uszy]

przedmioty masz napewno jakies z rolnictwem, z zywieniem napewno masz chemie itp.

kierunek nie nalezy napewno do najlatwiejszych ale jak to sie mowi dla chcacego nic trudnego!
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Technologia Żywności

Post autor: tin »

Gdzies już chyba pisałem o tym kierunku. W najgorszym wypadku będzisz mieszć majonez za 600zl m-cznie, a w najlepszym układać menu i diety dla bogatych luddzi, restauracji lub kadry olimpijskiej za 10000zl m-cznie.
ewka888-88
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2006, o 22:38

Re: Technologia Żywności

Post autor: ewka888-88 »

A wiece może czy dużo jest fizyki na tych studiach Interesuje mnie AR Poznan
Ka
Posty: 63
Rejestracja: 13 gru 2006, o 08:57

Re: Technologia Żywności

Post autor: Ka »

napewno chemia zalewa ten kierunek ] o fizyce nie wiem ale jak bedziesz chaial(ła) moge zobaczyc jakie przedmioty sa na owym kierunku itp
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Technologia Żywności

Post autor: MUSOPHAGA »

fizyki jako takiej z tego co pamiętam nie ma, ale chemia fizyczna daje się we znaki i to ostro.
gosiarz

Re: Technologia Żywności

Post autor: gosiarz »

Fizyki jest jeden semestr i z tego co pamiętam mialam ją na pierwszym roku w sesji letniej i przynajmniej na AR w Krakowie nie ma z nią większego problemu :)
hyena

Re: Technologia Żywności

Post autor: hyena »

a ile było osób na miejsce w tym roku w AR poznań na tŻ?
rose

Re: Technologia Żywności

Post autor: rose »

kierunek jak dlamnie do bani jestem na 2 roku ar i szczerze mówiąc to chemia jest ale najgorzej jest z przedmiotami f typu automatyka i mechanika elektrotechnika inŻynieria produkcji itd prawie sama fizza chyba Że ktoś lubi no i maszyny zywności to nie ma tam w ogóle bo ten kierunek to powienien sie nazywac i Żynieria produkcji pozdrawiam
wanilia
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2007, o 11:54

Re: Technologia Żywności

Post autor: wanilia »

ja jestem na technologii zywienie:specjalnosc zywienie czlowieka.
nie jest zle. dla mnie ciezka jest matematyka na tych studiach. trwa 1,5 semestru ale mi daje sie we znaki. ale to pewnie dlatego ze nigdy z matematyki dobra nie bylam. mnie sie podoba jak na razie. no i polecam
ewka888-88
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2006, o 22:38

Re: Technologia Żywności

Post autor: ewka888-88 »

hyena pisze:a ile było osób na miejsce w tym roku w AR poznań na tż?
Gdzies czytałam ze okolo 6 osob!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości