Prosze o rade

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
orchidea19
Posty: 17
Rejestracja: 5 maja 2010, o 17:12

Prosze o rade

Post autor: orchidea19 »

w tym roku kończę analitykę medyczną- jednakże chcialabym rozpocząc w tym roku dodatkowy kierunek - w gre wchodzi tylko zaoczny lub wieczorowy z raji tego że chce iść do pracy, a wiem że po analityce i po wielu kierunkach nie ma pewnej pracy i w w jednych zawodach jest szybciej ją znależć w inych trudniej. Ogolnie jestem ścisłowcem, lubię kontakt z otoczeniem
Myśle o dwóch kierunkach:
- techniku farmaceutycznym - w szkole o dobrej renomie (koszt to 60zł za miesiąc - nauka odbywa się wieczorowo) - mam duże wątpliwości co do możliwości dostania się do pracy - za bardzo nie wiem jak bardzo już ejst nasycony rynek pracy w praktyce
- finanse i bankowość- zaocznie (koszt to 255 zl na miesiąc - wyzsza szkoła bankowa) - i mam te same wątpliwości jak przy pierwszym kierunku

Proszeę o rady, w ktorym z zawodów szybciej znajdę pracę i nie zarobki nie bedą niższe niż 1600 na miesiac z tym że wiem że technik framaceutyczny przez dwa lata stażu może mieć do 900 zł, z tym że teraz patrze juz bardziej przyszłosciowo - proszę o rady

Bardzo
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Prosze o rade

Post autor: Arnold »

Ja bym wziął technika farmaceutycznego, bo niektóre zagadnienia pokrywają się z analityką np. chemie (może Ci przepiszą). Obecnie apteki wolą zatrudniać techników bo mniej Im muszą zapłacić a robotę zrobią. Jednak ostatnimi czasy dość sporo ich się wykształciło a nie znam realiów obecnie na rynku.
Finanse i bankowość to całkiem inne piwo. Absolwentów w sumie sporo a pracy brak.
orchidea19
Posty: 17
Rejestracja: 5 maja 2010, o 17:12

Re: Prosze o rade

Post autor: orchidea19 »

dziekuje bardzo za odpowiedz
wlasnei za bardz sie nie rientuje jak to jest po tych finansach, i masz racje materaiał w sporymz akresie pokryje mi się z technikiem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości