Jak z ta maturą??????????

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Jak z ta maturą??????????

Post autor: Claudia »

Nie orientuje sie w tych sprawach a chce pomóc osobie:

Czy jesli ma sie zdaną maturę z polskiego, angielskiego (ustne i pisemne) ale nie zdało sie obowiązkowej biologi to matura jest zdana? Osoba nie pisała matmy bo to nie ten rocznik. Ponoć przy pisaniu deklaracji pisało cos że jak nie masz zdanego obowiązkowego to matura zdana". Ktoś sie orientuje w tym?
Oraz czy uczelnie patrza na to? Tzn czy biorą do sobie nie zdane matury na zaoczne? Bo w końcu zaoczne to kasa to chyba nie robia problemu. Jak kto jest?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Jak z ta maturą??????????

Post autor: Collo »

W okresie gdy nie było obowiązkowej matmy to oprócz polaka i j. obcego wybierało sie jeszcze wtedy obowiązkowy dodatkowy przedmiot, np. właśnie biologię, jak się go nie zdało to chyba matury też nie. Jak to jest z tymi zaocznymi to trudno powiedziec, raczej to zalezy od uczelni, choć nie wiem czy na studia można się dostać bez zdanej matury



Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Jak z ta maturą??????????

Post autor: karteczka88 »

jeśli się nie zdało obowiązkowego przedmiotu w tym przypadku biologii to matura jest niezdana. a z zaocznymi to też nie wiem, ale chyba wtedy będzie tak, że w przeliczniku za ten przedmiot niezdany będzie 0 pkt. więc nie wiem czy się gdzieś można dostac
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Jak z ta maturą??????????

Post autor: york »

jest zdana, żeby zdać mature musisz mieć minimum 30% z polskiego, matmy i języka obcego
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Jak z ta maturą??????????

Post autor: lith »

mimi11, to ja trzymam kciuki za Twój polski, bo może być ciężko
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Jak z ta maturą??????????

Post autor: karteczka88 »

mimi11 pisze:jest zdana, żeby zdać mature musisz mieć minimum 30% z polskiego, matmy i języka obcego

napisane było w pierwszym poście że osoba nie zdawała matmy bo to nie ten rocznik
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości