pomocy jak zaplanowac nauke z bioli

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
asik

pomocy jak zaplanowac nauke z bioli

Post autor: asik »

w tym roku zdaje mature z bioli na poziomie roz. ale jest problem w tym ze nie wiem jak rozplanowac nauke co i jak powtarzac. POMOCY bo nie wiem co robic :( :( :(
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: pomocy jak zaplanowac nauke z bioli

Post autor: MiRACiDiUM »

Może zacznij od przejrzenia wymagań egzaminacyjnych. Wypisz te, które musisz powtórzyć i systematycznie uzupełniaj wiedzę, np. w każdą sobotę naucz się dwóch zagadnień. Zawsze możesz wykorzystać swoją nauczycielkę i zapytać po lekcji o coś, czego nie jesteś w stanie sama zrozumieć. Rób notatki z materiału, który musisz opanować - przynajmniej mi to dużo daje. Poza tym staraj się nie zaniedbywać bieżących lekcji biologii, żeby potem mieć mniej do powtarzania. Może warto zainwestować w jakieś repetytorium? Szukaj informacji w różnych źródłach, książkach, Internecie. Przede wszystkim nie panikuj! Zdążysz się przygotować. Pozdrawiam!
Asia:)
Posty: 96
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 18:07

Re: pomocy jak zaplanowac nauke z bioli

Post autor: Asia:) »

tak, to jest bardzo fajna rozpiska
najpierw sobie sama rozpisalam wszystko dzieląc cały materiał między czas jaki mam do matury, ale potem znalazłam tę rozpiskę i uznałam, że ludzie, którzy to układali lepiej wiedzą ile czasu potrzeba na powtórzenie czegoś niż ja P
ale trochę sobie to zmodyfikowałam, tak żeby powtarzanie całości skończyć do lutego (moje modyfikowanie polegało głównie na tym, że nie uwzględniałam przerw na ferie, święta, etc - w końcu wtedy też można powtarzać ). No a marzec - kwiecień zamierzam rozwiązywac różne dawne arkusze maturalne, z próbnych matur, etc, sprawdzać i wynotowywać czego jeszcze nie umiem, albo nie do końca umiem i to powtarzać raz jeszcze. plus być może zapiszę się na kursy na SGGW - tam są takie marzec-kwiecień (może ktoś z nich korzystał i może coś o nich poweidzieć).
no, a co do samej metody powtarzania jak już masz plan - myślęl,że najlepiej wygrzebać jakieś stare zeszyty i podręczniki, plus jakieś repetytoria jak masz czy co tam jeszcze no i tam czytać co jest, wynotowywać najważniejsze rzeczy. raczej nie w formie zwykłej notatki, bo potem nic Ci to nie da tylko jakoś bardziej twórczo - dużo przedstawiaj graficznie, może jakieś mapy mentalne, wykresy, tabele, diagramy, etc. mózg lepiejrozumie rzeczy w takiej formie no, a jak już powtórzysz dany dział to warto wziąć jakieś testy iprzerobić zadania z danego dzialu żeby zobaczyć czy oby na pewno już wszystko umiesz i co ew. jeszcze raz trzeba przejrzeć,. (i tutaj pewnie dobre są testy wyd. Medyk, których niestety nie mam, oraz wyd. Omega, ale one są dość trudne. i czasem mam wrażenie że trochę ponad poziom maturalny, choć tam jest napisane, że to zadania maturalne P)
asdf

Re: pomocy jak zaplanowac nauke z bioli

Post autor: asdf »

Asia:) pisze: ale potem znalazłam tę rozpiskę i uznałam, Że ludzie, którzy to układali lepiej urwiedzą ile czasu potrzeba na powtórzenie czegoś niŻ ja
Jaka to rozpiska i gdzie ja znalazlas
bagatha

Re: pomocy jak zaplanowac nauke z bioli

Post autor: bagatha »

Asia ma na mysli rozpiske, ktora podaje speedrw w poscie nad jej wypowiedzia.
asdf

Re: pomocy jak zaplanowac nauke z bioli

Post autor: asdf »

Sorki nie doczytalem do konca :oops: ACh! to czytanie ze zrozumieniem 8)
BlueSky
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2006, o 21:10

Re: pomocy jak zaplanowac nauke z bioli

Post autor: BlueSky »

speedrw napisał:
Tu masz przykładowy rozkład nauki
u mnie nie działa. Możesz hmm np podać jeszcze raz link?
Kamil

Re: pomocy jak zaplanowac nauke z bioli

Post autor: Kamil »

Ja zrobiłęm sobie sam rozpiskę z biologii - od paŻdizernika do kwietnia tydzień po tygodniu i stram sie to realzować. Teraz powtarzam sobie powoli biochemię i cytologie, w szkole na bieŻąco uczę sie genetyki no i po kaŻdym dziale przerobianym rozwiazuje testy z persony (wyd. medyk) i te z wyd. omega (uwaŻam Że nie są ponad maturę, a są za to bardzo ciekawe). duŻo czytam wszytsko co mi pod ręce wpadnie bo nie lubie sie na pamoięć uczyc, przegladam notatki ze szkoły i myśle ze bedzie ok :) Ten kalendzarz z operonu wydaje mis ie zbyt mechaniczny i wg mnei kaŻdy anjlepiej wie co i jak woli powtarzać, co pamieta elpeij co gorzej i pwoinnien sobei sam taki kalendzerz opracować. Pozdro :D
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: pomocy jak zaplanowac nauke z bioli

Post autor: Anielica88 »

wy to jestescie genialni, ja jesce nic nie opracowalam, na razie ucze sie lekcji biezacych, a do wlasciwej nauki zabiore sie chyba gdzies pocztakiem grudnia zeby przypadkiem niczego nie zpoamniec do kwietnia:d ale i tak mi sie tego troszke nazbiera ale coz takie sa skutki matury:d
pozdrowienia:)
Karol
Posty: 65
Rejestracja: 1 sie 2006, o 16:14

Re: pomocy jak zaplanowac nauke z bioli

Post autor: Karol »

anio&#x142ek pisze:nauki zabiore sie chyba gdzies pocztakiem grudnia zeby przypadkiem niczego nie zpoamniec do kwietnia
pozdrowienia:)
dobrze mowi nie ma sensu zaczynac ryc juz teraz, a potem zapomniec niektore rzeczy, ktore sobie przypominales Jesli nie uczyles sie przez 3 lata to ci to powtarzanie za przeproszeniem g da
rabbit
Posty: 81
Rejestracja: 25 lip 2006, o 10:09

Re: pomocy jak zaplanowac nauke z bioli

Post autor: rabbit »

Karol pisze:esli nie uczyles sie przez 3 lata to ci to powtarzanie za przeproszeniem g da
to nie powtarzać tylko się uczyć porządnie, i POTEM powtarzać żeby się utrwaliło.
Asia:)
Posty: 96
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 18:07

Re: pomocy jak zaplanowac nauke z bioli

Post autor: Asia:) »

nie. no, ja wychodzę z założenia, że nawet jak od teraz do maja zapomnę to mogę sobie zawsze przypomnieć
tzn tak - powtarzanie wszytkiego mam rozplanowane do końca lutego.
potem marzec-kwiecień chcę iść na dwumiesięczny kurs na SGGW z biologii i chemii. no a oprócz tego będę przeglądać tematy i powtarzać to, co czuję że umiem najmniej + robić dotychczasowe arkusze maturalne i tam też zobaczę, czego jezscze nie umiem i co warto dodatkowo powtórzyć.
kasia

yoy

Post autor: kasia »

jejku jak ja to tak czytam to podziwiam was ja tez sie juz ucze z lekka ale chyba mi duzo zostało bo narazie mam powtorzone o człowieku wszystko geny ewolucja powtanie biotechnologia te mutacje no krzyzowki bakterie grzyby srodowisko odzialywania miedzy roslinami i zwierzetami choroby komorki i organelle a gdzie reszta? kiedy ja sie to naucze/ nawet do tamtego nie chce mi sie zabieac bio nie lubie tego o zwierzetachltzły pozdrawiam :shock: :!:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości