Jaki kierunek studiów?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Nusman
Posty: 9
Rejestracja: 18 maja 2011, o 21:58

Jaki kierunek studiów?

Post autor: Nusman »

Witam, pozdrawiam, niech moc będzie z wami towarzysze.
Dzisiaj moje wątpliwości się rozwiały - mam na myśli mature z chemii. Nie mówię że była bardzo trudna, nie mi jest dane oceniać, wiem że napisałem ją beznadziejnie i jak sprawdzałem z wstępnymi wynikami będę miał około 50 w porywach do 60%

Z biologii jak wyliczałem będzie około 66%

Z fizyki podstawowej myślę że około 70% z tym że z fizyki sobie nie wyliczałem. To jedynie przypuszczenia.

Te wyniki są że tak powiem, po najmniejszej linii oporu tzn ze jak coś mi się nie zgadzało z kluczem przykładowych odpowiedzi w internecie to BUM 0 pkt. ale nie liczę na cud że skoro wyszło mi 60% z biologii z moich wyliczeń to w oficjalnym wyniku będzie 90% - to działa podobnie ale raczej w drugą stronę.

Ale opisałem się opisałem ale nie doszedłem do meritum sprawy.
Moim marzeniem było dostać się na medycynę na profil lekarski - jak prawdopodobnie większości osób zdających rozsz. biologie ale rzecz oczywista że z tymi wynikami nie mam szans. Nie ma cudów - progi nie spadną nagle z 170/200 do 100/200 dlatego pytam was koledzy i koleżanki jakie mam wyjście, jakie są możliwości (czy w ogóle jakieś są) z takimi wynikami. Na jakie profile moge się załapać i na jakich uniwerkach.
Intryguje mnie chemia i biologia, ale czy po tym jest jakiś sensowny zawód? I jakie są progi na te profile albowiem znaleźć nie mogłem.

Proszę was o odpowiedzi i dziękuje za wszystkie wskazówki
Jakub
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Jaki kierunek studiów?

Post autor: Arnold »

Zależy co Ciebie bardziej interesuje coś chemicznego czy biologicznego. Jeżeli nie jesteś pasjonatem biologii to lepiej się na nią nie porywać. Pasjonat ogólnie znajdzie pracę, inni nie bardzo. Z chemią różnie bywa są działki gdzie łatwiej dostać pracę a nie niektóre nie. Farma odpada również za mało punktów. Od biedy z medycznych fizjoterapia lub przy niższych progach analityka medyczna, ale nie wiem czy Ciebie to interesuje. Możesz poszukać w podobnych wątkach możesz coś znajadziesz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości