Poprawa matur - 2012 i 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
OpenYouHeart
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2011, o 12:13

Poprawa matur - 2012 i 2013

Post autor: OpenYouHeart »

Witam:) Jestem z rocznika 91 , czyli maturę pisałam w 2010 roku, tylko z biologii (bo byłam w klasie humanistycznej), w tej poprawiałam bio (76%) i pisałam pierwszy raz chemie. Bio poprawiłam góra na 85% czyli kiepsko, a z chemii będę miała z 60-70%. Postanowiłam również pisać w przyszłym roku maturę z fizyki (podstawowej), ale w związku z moimi kiepskimi wynikami z poprzednich egzaminów za rok czekają mnie trzy egzaminy W związku z tym zakładam wątek dla ludzi piszących maturę w 2012 roku!
Mam pytanie o książki. Biologie mnie więcej łapie. Uczyłam się z operonu. Teraz mam zamiar zakupić viliego. Z chemii również mam operon oraz dwa zbiorki witowskiego. Zastanawiam sie nad dokupieniem Pazdry, ale z fizyki nie znam żadnego dobrego zbiorku. Polecicie mi coś, abym mogła sie dokształcić. Powiem, ze zaliczyłam na studiach egz z fizyki na 4, albo 3.5 nie pamietam już no właśnie nie pamiętam. na tym polega mój problem. możecie mi coś jeszcze polecić, abym mogła rozwinąć swoją wiedzę, ponieważ nie posiadam w przeciwieństwie do większości notatek z lo (bo byłam w humanie), a chciałabym napisać wszystko po 90
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: poprawa matur - 2012

Post autor: Collo »

Mam pytanie o książki. Biologie mnie więcej łapie. Uczyłam się z operonu. Teraz mam zamiar zakupić viliego. Z chemii również mam operon oraz dwa zbiorki witowskiego. Zastanawiam sie nad dokupieniem Pazdry, ale z fizyki nie znam żadnego dobrego zbiorku.
Ville raczej nie do matury
Co do fizyki to dobrym zbiorem do podstawy jest Zbiór prostych zadań z fizyki K. Chyli, warto też się zaopatrzeć w Maturalnie, ze zdasz WSiPu.
Na forum jest mnóstwo wątków dot. książek do matury - wystarczy poszukać
Awatar użytkownika
monis1992
Posty: 272
Rejestracja: 23 maja 2010, o 13:25

Re: poprawa matur - 2012

Post autor: monis1992 »

ja też będę poprawiać biologie i chemie
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: poprawa matur - 2012

Post autor: lith »

OpenYouHeart, jest już temat o maturze 2012. jak chcesz koniecznie swój założyć to chyba 2018 jest jeszcze wolne.
Awatar użytkownika
loka
Posty: 62
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 16:50

Re: poprawa matur - 2012

Post autor: loka »

Też jestem z rocznika 91
W 2010 nie pisałam ani biologii ani chemii - głupi nastoletni bunt, bo byłam w klasie biologiczno-chemiczno-fizycznej i nauczyciele przeciągnęli mnie po betonie bez litości z tych trzech przedmiotów, ale teraz po roku ochłonęłam i napisałam maturę z tych dwóch przedmiotów.

I jak biologia poszła mi nie najgorzej (jak czuję) to chemia. szkoda gadać

Więc w przyszłym roku znowu podchodzę do matury.
W tym roku mam nadzieję, na rozpoczęcie studiów biologicznych.

Villego zakupię dla siebie, a wydaje mi się, że biologii najlepiej uczyć się z operonem albo WSiPem i robić duużo testów - wystarczy. Grunt, żeby nauczyć się analitycznego myślenia.
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: poprawa matur - 2012

Post autor: wedrowycz_ka »

Bio poprawiłam góra na 85% czyli kiepsko
Buahaha, pojechałaś po rajtuzkach Kobietooo, poczekaj do czerwca na wyniki, potem się będziesz martwić.

A 85% to dobry wynik.
Agamma007
Posty: 38
Rejestracja: 27 kwie 2011, o 17:35

Re: poprawa matur - 2012

Post autor: Agamma007 »

MmhJa już na dzień dzisijszy wiem, że mam łącznie ok 130 punktów z biologii i chemii i również piszę się na poprawę w 2012. Chociaż kto wie, może chociaż na niestacjonarne do Zabrza w tym roku wystaczy?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: poprawa matur - 2012

Post autor: Stalowy »

Nie wiem dokładnie jakie są progi na niestacjo, jednak wydaje mi się, że w żadnej konstelacji nie ma szans. Przypuszczam, że niestacjo plasuje się na wysokości 150 pkt.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: poprawa matur - 2012

Post autor: york »

lek rok temu na ślumie był 140pkt
Agamma007
Posty: 38
Rejestracja: 27 kwie 2011, o 17:35

Re: poprawa matur - 2012

Post autor: Agamma007 »

Więc kto wie, moze przez wzgląd na dość specyficzny ujmijmy to , charakter tegorocznych matur, próg spadnie? O ile sie nie mylę w 2008 roku matura była również uważana za trudną ( osobiście jestem innego zdania p) i progi naq niestacjonarne plasowały się około 130 punktów.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: poprawa matur - 2012

Post autor: Stalowy »

Zaskoczony po raz kolejny, nigdy nie śledziłem rekrutacji niestacjonarnej, nie miałem pojęciagt
Clementia
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2011, o 16:37

Re: poprawa matur - 2012

Post autor: Clementia »

Hej za rok matura
Również dołączę do grona poprawiającychniestety max po 80 % mi się szykuje
OpenYouHeart co studiujesz? Zastanawiam się nad kierunkiem awaryjnym, ale też takim, który pozwoli mi na poprawę matury
Jumanne
Posty: 37
Rejestracja: 8 maja 2011, o 13:35

Re: poprawa matur - 2012

Post autor: Jumanne »

też reprezentuję nieszczęsny rocznik 91 niezła armia nas będzie na maturce 2012
Nie wiem co w tym roku robić ze studiami Już rok siedzę na tych - co w ogóle mnie nie interesują chyba będę bąki zbijać w domu otoczona wianuszkiem biologicznych, chemicznych i fizycznych podręczników
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości