Matura co dalej?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
mona16
Posty: 110
Rejestracja: 2 sie 2010, o 20:10

Re: Matura co dalej?

Post autor: mona16 »

Chyba ta matura większości spieprzyła plany na przyszłość
Wychodzi na to że tak naprawdę nie warto było przygotowywać się do tej matury bazując na starych arkuszach. Brawa dla szanownej cke za pokazanie, że 3 lata przygotowań i starań nie miały najmniejszego sensu.
Mi wychodzi ponad 60% i nie mam pojęcia gdzie teraz z takim wynikiem mogę się dostać, o farmacji mogę zapomnieć na pewno w tym roku
Mogę już zacząć śpiewać już za rok matura
A co myślicie o ratownictwie medycznym?jak wyglądają testy sprawnościowe, wszędzie obowiązuje egzamin z pływania?
nicnieumiem1234
Posty: 144
Rejestracja: 11 maja 2011, o 18:33

Re: Matura co dalej?

Post autor: nicnieumiem1234 »

Hmm nie wiem skąd te negatywne głosy, że progi nie spadną. Ta matura z chemii poszła wszystkim gorzej. Każdy z nas wchodząc na sale na pewno liczył na wynik rzędu 90% i więcej, no a jak wyszło sami wiemy. Ja naliczyłem cudne 78% i w sumie przestało mnie już to nawet załamywać. Licze na to, że progi spadną pare dobrych punktów, bo to mi sie wydaje logicznym następstwem tak ciężkich matur w tym roku zarówno z chemii, ale także i z fizyki podstawowej. To, że zeszły rocznik będzie składał - to prawda, ale taka sytuacja ma miejsce co roku, i ludzi z lat wcześniejszych przecież nie ma więcej niż nas, z tego rocznika. Będzie dobrze, musi być
reisha
Posty: 123
Rejestracja: 20 mar 2011, o 13:18

Re: Matura co dalej?

Post autor: reisha »

Kurczę, z tą ustawą to już pewne? Bo nie chciałabym się potem zdziwić, jak będą mi kazali zapłacić po tym roku studiów. Siedzenia w domu przez cały rok sobie nie wyobrażam, więc już sama nie wiem co mam robić.
Może i progi spadną, nie wiem, ale w moim przypadku to i tak nic nie da no chyba, że spadną o jakieś 30 pkt
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Matura co dalej?

Post autor: Stabilo »

A co myślicie o ratownictwie medycznym?jak wyglądają testy sprawnościowe, wszędzie obowiązuje egzamin z pływania?
Kierunek do studiowania fajny, tylko. ciężko z pracą później. Słyszałam, że mężczyzn chętniej przyjmują jako ratowników (ze względu na warunki fizyczne). Test sprawnościowy jest na większości AMów, ale nie na wszystkich, chyba w Poznaniu nie ma, ale nie chcę Cię wprowadzać w błąd:).

Co do ustawy- kurcze no, na dzień dzisiejszy, to, że ta ustawa wejdzie jest bardziej prawdopodobne, niż, że nie wejdzie:/.
Onaaa
Posty: 198
Rejestracja: 24 sty 2009, o 13:33

Re: Matura co dalej?

Post autor: Onaaa »

Ja w zeszłym roku porawialam mature i mam w sumie 162pkt.mam nadzieje, że w tym roku wystarczy do Katowic na lekarski. A co do chemii, bo ktoś tam wspominał o tym kierunku to moge powiedzieć,że studia te są naprawde trudne pod kątem matematycznym. Jeśli jesteś w miare dobra/dobry z majcy to reszta już poleci (studiowałam przez rok, ale zrezygnowałam)
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Matura co dalej?

Post autor: julia.....:):) »

reisha pisze:Kurczę, z tą ustawą to już pewne? Bo nie chciałabym się potem zdziwić, jak będą mi kazali zapłacić po tym roku studiów. Siedzenia w domu przez cały rok sobie nie wyobrażam, więc już sama nie wiem co mam robić.
Może i progi spadną, nie wiem, ale w moim przypadku to i tak nic nie da no chyba, że spadną o jakieś 30 pkt


Niestety tak, jakbyś w tym roku zaczęła drugi kierunek, to nie płaciłabyś , a za rok tak możesz wykorzystać 30 darmowych pkt ECTS
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Matura co dalej?

Post autor: Grace »

Kurczę, z tą ustawą to już pewne? Bo nie chciałabym się potem zdziwić, jak będą mi kazali zapłacić po tym roku studiów. Siedzenia w domu przez cały rok sobie nie wyobrażam, więc już sama nie wiem co mam robić.
Mozna iść na jakieś kompromisowe studia na 1 semestr, na 2 wziać dziekanke (wtedy punkty raczej nie są naliczane) i uczyć się pod maturę. Poprawisz- studiujesz co chciałaś bezpłatnie, nie poprawisz- kontynuujesz ten pierwszy kierunek.
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: Matura co dalej?

Post autor: sia »

Hej,a możecie mi napisać w skrócie o co chodzi z tą reformą,nie jestem w temacie,rzadko wchodzę na forum,a domyślam się,że nie ma osobnego wątku i nie wiem gdzie szukać.

Jaz biologii modlę się o 80% ale wiem,że to mało możliwe.Nie opuściły mnie głupie błędy,na chemii również.Dużo się jej uczyłam,sama,bez żadnych korków i powiem wam że szłam pewna,że umiem,bo matury robiłam na 90.Myślałam,że jak będzie jak kiedyś to może jest szansa na lek-moje marzenie.Teraz wiem,że nie ma żadnej bo wychodzi mi 60 %.Pójdę na chemie i chciałam poprawiać,szczerze to wolę bio,ale nie ma po tym pracy.jakie są szanse że poprawię i napiszę naprawdę wysoko?Ja tylko słyszę,że to nie ma sensu i tak się nie poprawiDobija mnie fakt całego życia w laboratorium.A teraz jeszcze czytam,że mam za coś płacić.
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Matura co dalej?

Post autor: julia.....:):) »

Od pażdziernika 2011 wchodzi ustawa o płatnym kierunku, punkty ECTS będą ci naliczane za każdy dodatkowy rok drugiego kierunkuJak byś w tym roku poszła na chemię i za rok składała na medycynę i się dostała to będziesz musiała płacić za pół roku medycyny bo w puli masz do wykorzystania około 30 pkt ECTS ddatkowych

Mimo wszystko powodzenia w rekrutacji
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: Matura co dalej?

Post autor: sia »

No,ale wiem,że za drugi się będzie płacić,ale czemu za to,że zmienię po roku?Skąd mam wziąć te 20 000.
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Matura co dalej?

Post autor: Stabilo »

sia, jak idziesz na studia, to dostajesz 300pkt ECTS (medycyna 360)- po 60pkt na każdy rok. To ma Ci starczyć na całe życie:D. Jak przekroczysz ten limit, to płacisz za każdy dodatkowo przyznany punkt.
Tutaj Julka pisze, że masz 30pkt rezerwy", więc płaci się za pół roku drugiego kierunku. nie wiedziałam:D. Jeszcze nie wiadomo, jaka będzie cena jednego ECTSa, więc może będzie to mniej, niż 20 000 tys. zł za rok:D.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2011, o 12:41 przez Stabilo, łącznie zmieniany 1 raz.
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: Matura co dalej?

Post autor: sia »

Aha,czyli te 60 będę musiała dopłacić tak,bo w sumie6 lat ma medycyna a ja rok na innych będę.Ok chyba rozumiem.A to tle samo kosztuje co na zaocznych?
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Matura co dalej?

Post autor: Stabilo »

A to tle samo kosztuje co na zaocznych?
Nie wiem:). To chyba nie jest jeszcze ustalone:).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości