Matura co dalej?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
yecur
Posty: 389
Rejestracja: 2 cze 2010, o 09:02

Re: Matura co dalej?

Post autor: yecur »

jesli rzeczywiscie w tym roku by sie nie udalo to lepiej zostac rok i poswiecic sie nauce chemii w kazdym dzionek po torchu )) jesli rzeczywiscie to wasz cel ,ja sama startuje na med:) ale jezeli juz teraz widzicie ,ze sie moze nie udac to lepiej nie isc na cos dla samego studiowania i to sie tyczy kazdego kierunku
yecur
Posty: 389
Rejestracja: 2 cze 2010, o 09:02

Re: Matura co dalej?

Post autor: yecur »

oprocz witowskiego robcie tez egz wstepne na akadmeie medyczne z lat poprzednich ja ich duzo przerobilam i moze dlatego te zadania na maturze mnie nie zaskoczyly na takioch testach jest juz dosc wygorowany poziom duzo zadan na stale i szybkosc reakcji
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: Matura co dalej?

Post autor: sia »

Dzięki ale ja mam taką mamę,która będzie kazać mi coś studiować,więc ta opcja odpada.Zastanawiam się co będzie dla mnie najlepsze,czy jak będę na chemii to się z niej podciągnę,nie powiem,kusi mnie opcja tych stypendiów czy coś tam.Na chemii na UMK można też iść z biologią,poszła mi lepiej,to może uznają,że załapię się na te pieniążki Wtedy może jakieś kursy czy korki.
yecur
Posty: 389
Rejestracja: 2 cze 2010, o 09:02

Re: Matura co dalej?

Post autor: yecur »

no skoro taka mama to juz moze jakas dietetyka albo technoliga zywnosci na chemii na pierwszych latach to nie ma takiej czystje chemii tylko bardziej matma i to na dosc wysokim poziomie wiec to moze lepiej nie .
yecur
Posty: 389
Rejestracja: 2 cze 2010, o 09:02

Re: Matura co dalej?

Post autor: yecur »

a ile ci wychodzi z bioli i chemii tak mniej wiecej
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: Matura co dalej?

Post autor: sia »

Z matmy sobie radzę,a na tej chemii mam rodzinę,więc słyszałam,że prędzej czy później większość przechodzi z tej matmy.No bo po biologii to chyba faktycznie nie ma pracy?
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: Matura co dalej?

Post autor: sia »

Z bioi chemii wychodzi tak około 140.
sulejka
Posty: 49
Rejestracja: 19 maja 2011, o 12:46

Re: Matura co dalej?

Post autor: sulejka »

Po roku technologii żywnosci bedziesz mogła przepisać sobie przynajmniej chemie na medycynie. Po roku chemii paradoksalnie juz nie ma takiej mozliwosci.
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: Matura co dalej?

Post autor: sia »

Kurcze ale technologii chyba nie ma w toruniu,a tam chciałam iść,chyba,że Poznań.Ale myślę,że do Poznania na medyka i tak bym się niedostała.Prędzej Bydgoszcz,a to do torunia należy,a jak tam nie ma?
sulejka
Posty: 49
Rejestracja: 19 maja 2011, o 12:46

Re: Matura co dalej?

Post autor: sulejka »

To moze analityka medyczna? Progi na ten kierunek są dosc niskie(w zeszlym roku wystarczylo 67% z biologii lub chemii), nauki az tak duzo nie ma, a nauczysz sie paru rzeczy przydatnych i na maturze i na przyszlych studiach lekarskich.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2011, o 14:15 przez sulejka, łącznie zmieniany 1 raz.
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: Matura co dalej?

Post autor: sia »

Pomyśle,dzięki.A co można po tym robić,pracować w szpitalu? A jeszcze jedno czy jest jakiś kierunek,że po nim można wykonywać np. prześwietlenia,usg czy trzeba być lekarzem?
sulejka
Posty: 49
Rejestracja: 19 maja 2011, o 12:46

Re: Matura co dalej?

Post autor: sulejka »

Taki kierunek nazywa sie elektroradiologia(przesietlenia, tomografie, EEG, EKG, rezonansy magnetyczne, ale nie usg). Wiem ze mozna go studiowac na moim wydziale na WUMie. Nie wiem czy gdzies jeszcze.
Po analityce medycznej mozna pracowac w laboratoriach, nie tylko w laboratoriach medycznych.
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Matura co dalej?

Post autor: Stabilo »

Wiem ze mozna go studiowac na moim wydziale na WUMie. Nie wiem czy gdzies jeszcze.
Elektroradiologia jest też w Łodzi na Umedzie, jako specjalność na biotechnologii:).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości