Matura co dalej?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matura co dalej?

Post autor: Mårran »

Na GUMedzie też jes, z tego co wiem
Pani Buka
meadow
Posty: 80
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 16:50

Re: Matura co dalej?

Post autor: meadow »

W Poznaniu też
sulejka
Posty: 49
Rejestracja: 19 maja 2011, o 12:46

Re: Matura co dalej?

Post autor: sulejka »

To jeszcze chyba bialystok i na tym koniec?
reisha
Posty: 123
Rejestracja: 20 mar 2011, o 13:18

Re: Matura co dalej?

Post autor: reisha »

Grace pisze:
Kurczę, z tą ustawą to już pewne? Bo nie chciałabym się potem zdziwić, jak będą mi kazali zapłacić po tym roku studiów. Siedzenia w domu przez cały rok sobie nie wyobrażam, więc już sama nie wiem co mam robić.
Mozna iść na jakieś kompromisowe studia na 1 semestr, na 2 wziać dziekanke (wtedy punkty raczej nie są naliczane) i uczyć się pod maturę. Poprawisz- studiujesz co chciałaś bezpłatnie, nie poprawisz- kontynuujesz ten pierwszy kierunek.
czyli rozumiem, że te dodatkowe 30 punktów ECTS byłyby policzone jako ten pierwszy semestr studiów? To w sumie też jest jakieś rozwiązanie. Tylko czy taką dziekankę można tak sobie bezproblemowo wziąć, czy nie muszę mieć czasem konkretnych powodów bo nie wiem czy to jakiś argument dla uczelni że chcę się uczyć do poprawkowej matury.

Co do tej chemii jeszcze, jak piszecie, że tak sporo tam matematyki to muszę się poważnie zastanowić, bo nie wiem czy przetrwałabym jakikolwiek kontakt z tym przedmiotem na jakimś bardziej zaawansowanym poziomie

Myślę jeszcze nad studium farmaceutycznym, bo chyba reforma takiego studium nie obowiązuje a przynajmniej miałabym już jakieś pojęcie o przyszłym zawodzie
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Matura co dalej?

Post autor: Grace »

czyli rozumiem, że te dodatkowe 30 punktów ECTS byłyby policzone jako ten pierwszy semestr studiów? To w sumie też jest jakieś rozwiązanie. Tylko czy taką dziekankę można tak sobie bezproblemowo wziąć, czy nie muszę mieć czasem konkretnych powodów bo nie wiem czy to jakiś argument dla uczelni że chcę się uczyć do poprawkowej matury.
Tak właśnie, punkty byłyby naliczane przez 1 sem. W uzasadnieniu do dziekanki wpisujesz powody rodzinne czy inne zdrowotne i nie powinno być problemu Przynajmniej tak robili znajomi.
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: Matura co dalej?

Post autor: vuze »

sulejka pisze:To moze analityka medyczna? Progi na ten kierunek są dosc niskie(w zeszlym roku wystarczylo 67% z biologii lub chemii), nauki az tak duzo nie ma, a nauczysz sie paru rzeczy przydatnych i na maturze i na przyszlych studiach lekarskich.
t ciekawe, co po pierwszym roku analityki może się przydać później na LEK? obawiam się, że nic bo co przepisać sobie WF? ewentualnie biofiz, o ile zgadzają się programy :] bezsensu. moim zdaniem,lepiej przezimować rok w domu.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matura co dalej?

Post autor: Mårran »

vuze, czasem szkolenie biblioteczne przepisują ^^
Pani Buka
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: Matura co dalej?

Post autor: vuze »

Kardiolog pisze:vuze, czasem szkolenie biblioteczne przepisują ^^
no, tak zawsze to coś. ^^
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Matura co dalej?

Post autor: Medycyna Lwów »

u mnie w grupie osoby które są przeniosły z innych uczelni akurat szkolenia bibl. nie miały przepisanego, bo wszędzie są inne reguły w bibliotece - więc różnie bywa z tym.
Awatar użytkownika
Mmmartix
Posty: 425
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 14:18

Re: Matura co dalej?

Post autor: Mmmartix »

Jeżeli się nie dostanę (co niestety jest prawdopodobne po tej maturze z chemii. ) to zostaję w domu i organizuję sobie naukę do poprawy za rok, ewentualnie spróbuję znaleźć jakąś pracę dorywczą albo chociaż 3-miesięczny staż z urzędu pracy.

Uważam że przynajmniej przez ten 1 rok próby poprawy nie ma dla mnie sensu iść na studia które mnie nie kręcą, wolę się skupić na jednej rzeczy do nauczenia. Najwyżej jeżeli nie uda mi się dostać za 2-gim razem, to poważnie zastanowie się kim ewentualnie moglabym być jezeli nie lekarzem i wtedy pewnie znajdę jakieś inne studia. Ale i tak w ich trakcie kolejny raz będę uczyc sie do poprawy, nie odpuszczę tak łatwo

No i ta ustawa o płatnych studiach. Jeżeli pójdę na rok na byle co, byle nie siedzieć w domu, to później, jezeli udaloby mi sie dostac na lekarski - musiałabym zapłacić 20 tysięcy, za ten jeden rok? Uwielbiam ustawy naszego rządu.
sulejka
Posty: 49
Rejestracja: 19 maja 2011, o 12:46

Re: Matura co dalej?

Post autor: sulejka »

Po pierwsze nie 20 tysiecy, bo opłaty za dzienne będą niższe niż za wieczorowe. Po drugie nie za rok, a za pol roku, bo kazdy dostanie 30 ECTS dodatkowo, zeby ewentualnie mieć możliwosc zmiany kierunku po semestrze.
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Matura co dalej?

Post autor: Grace »

sulejka, ale lekarski trwa 6 lat, wszystkie inne studia 5. Jeśli idziesz na lekarski, to masz do wykorzystania 6,5 roku za darmo, jeśli na inny kierunek - 5,5. Trudno powiedzieć jak to by wyglądało, gdybyś po semestrze zmieniła 5-letni na 6-letni- czy miałabyś do wykorzystania dalej 5 czy juz 6 lat? Brak doprecyzowania w ustawie.
Awatar użytkownika
muńkaa
Posty: 70
Rejestracja: 22 maja 2011, o 10:04

Re: Matura co dalej?

Post autor: muńkaa »

z obu matur wychodzi mi około 152-153 nie wiem czy jest sens składać na farme w tym roku z takim wynikiem a tak byłam pewna chemii
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości