biotechnologia SUM

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Zuziuuniaa
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2011, o 19:14

Re: biotechnologia SUM

Post autor: Zuziuuniaa »

Niestety, ale biotechnologia nie dostala dofinansowania, wiec nie bedzie kierunkiem zamawianym, wiec nie ma co liczyc na 1000 zł. Dlatego informacja ta zniknela ze strony SUM. Kierunki zamawiane beda tylko na politechnice.
hypnos
Posty: 104
Rejestracja: 6 lip 2009, o 12:45

Re: biotechnologia SUM

Post autor: hypnos »

nie dostała? hmmm, czy to potwierdzone informacje?
szkoda wielka, bo co prawda biotechnologia u mnie na Wydziale (tak, studiuję na WFiOML w Sosnowcu) ma już charakter stricte medyczny, to jednak specjalność brzmi ładniej w dyplomie

mogę szczerze polecić biotechnologię jak i pozostałe kierunki na Wydziale, studiuje analitykę medyczną i zastanawiam się czy w miarę możliwości nie pomyśleć kiedyś o biotechnologii, żeby rozwinąć te zagadnienia, których nie ma na analityce.

Wykładowców mamy świetnych, aktywnych naukowo, co potwierdzają liczne granty realizowane w Katedrach, ale czasy faktycznie nie ma od pon do pt człowiek siedzi na uczelni, je śpi i się uczy, a jeżeli ktoś lubi sobie pospać, to polecam inne studia P nie będę jednak ukrywać, że biotechnologów po SUM chętniej przyjmują niż biotechnologów po UŚ, bo nikomu nie jest potrzebny botaniko-zoolog od zarazków, tylko osoba znająca metody analityczne stosowane w medycynie, sprawnie posługująca się immunochemią, ze znajomością podstaw patologii człowieka (brawo dla Katedry Patologii Komisji Akredytacyjnej bardzo podobał się fakt, iż biotechnologia ma przedmiot patofizjologia z patomorfologią w planie zajęć)
wantuła
Posty: 67
Rejestracja: 15 sie 2010, o 14:01

Re: biotechnologia SUM

Post autor: wantuła »

a co do badań lekarskich to mogę je zrobić jak już będę wiedział że się dostałem?
hypnos
Posty: 104
Rejestracja: 6 lip 2009, o 12:45

Re: biotechnologia SUM

Post autor: hypnos »

możesz, ale masz tylko 3 dni na złożenie dokumentów, więc na 90% nie natrafisz na dyżur lekarza medycyny pracy w Ligocie (jeżeli robisz badania w jednostce uczelni)

jeżeli prywatnie, to myślę że bez problemu je zdążysz zrobić

P.S. wybiera się tutaj ktoś w końcu tak konkretnie? bo mogę się przyznać, że także się rekrutuję na biotech
poezja264
Posty: 24
Rejestracja: 2 lip 2011, o 16:39

Re: biotechnologia SUM

Post autor: poezja264 »

składałam też na biotech na ŚUM jako rezerwa, ale teraz to chyba jedyny możliwy kierunek dla mnie z taką maturą D jaki był próg w ubiegłym roku? coś koło 140 pkt?
hypnos
Posty: 104
Rejestracja: 6 lip 2009, o 12:45

Re: biotechnologia SUM

Post autor: hypnos »

próg był bardzo niski, chyba 6 list
ludzie boją się medycznej biotechnologii, wolą tą prostszą na UŚ

widzę, że chemia na maturze pozabijała wszystkich a nie była taka zła bo biologia była banalna jesteście pechowym rocznikiem, dobrze że mam maturę i swoje 163 pkt już za sobą
poezja264
Posty: 24
Rejestracja: 2 lip 2011, o 16:39

Re: biotechnologia SUM

Post autor: poezja264 »

Dla kandydatów na biotechnologię na ŚUM!
Byliście już po te skierowania na badania lekarskie? Jeśli nie, to może warto by było jakoś w tym tygodniu jechać? Można by się umówić, bo szczerze, ja Sosnowca nie znam w ogóle, miło by było jechać w kilka osób.
olczka
Posty: 7
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 12:36

Re: biotechnologia SUM

Post autor: olczka »

Hej Mam pytanie, na które niestety nie potrafie nigdzie znaleźć odpowiedzi, a mianowicie, kiedy jest 2 lista na biotech na śum ? Jestem 3 poza I listą )
malk
Posty: 13
Rejestracja: 13 lip 2011, o 20:56

Re: biotechnologia SUM

Post autor: malk »

a w tym roku na śumie ta biotechnologia to biotechnologia medyczna? Bo właściwie przeglądałam strony, ale nie znalazłam na ten temat informacji.

pozdrawiam!
markolll
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2011, o 18:40

Re: biotechnologia SUM

Post autor: markolll »

I co dostaliście się na biotech ? Ja już jestem szczęsliwym() studentem z I listy
poezja264
Posty: 24
Rejestracja: 2 lip 2011, o 16:39

Re: biotechnologia SUM

Post autor: poezja264 »

markolll, witaj! też studentka z I listy.do zobaczenia w październiku! D
hypnos
Posty: 104
Rejestracja: 6 lip 2009, o 12:45

Re: biotechnologia SUM

Post autor: hypnos »

ja również zostałem w tym tygodniu studentem
w razie jakiś pytań piszcie! jako student Wydziału mogę wprowadzić Was w sumowskie realia
poezja264
Posty: 24
Rejestracja: 2 lip 2011, o 16:39

Re: biotechnologia SUM

Post autor: poezja264 »

hypnos, a co wcześniej studiowałeś? Mnie interesuje wszystko, co związane ze studiami D ale może tak ogólnie, jaka panuje atmosfera? Jacy wykładowcy?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości