biotechnologia SUM

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Ventriculus
Posty: 24
Rejestracja: 15 lip 2010, o 15:24

Re: biotechnologia SUM

Post autor: Ventriculus »

Witajcie! Widzę, że macie problem, a jako, że postanowiłem być milszy dla świata i ludzi to postanawiam Wam (po raz kolejny) pomóc.

O immatrykulacji dowiecie się z listu, który niebawem powinien pojawić się w Waszych skrzynkach pocztowych (podobnego do tego, który już pewnie otrzymaliście w związku z przyjęciem Was na studia).
Będzie w nim podana data, godzina oraz miejsce. W tamtym roku był to bodajże 28/29 września Wydział Nauk o Ziemi w Sosnowcu - UŚ.
Podczas immatrykulacji dowiecie się m. in:
a) jak wygląda (idealistyczne) studiowanie na uczelni
b) jaki jest system oceniania
c) kto będzie Waszym opiekunem roku (informacja nieprzydatna)
d) w której grupie się znaleźliście (przydział alfabetyczny)

Ponadto każdy z Was otrzyma ukochany, zielony, śliczny indeks oraz zaświadczenie o nabycia praw studenta. Legitymacje pewnie otrzymacie kilka dni później (tak było w zeszłym roku).

Jeśli macie jakieś pytania lub wątpliwości, piszcie śmiało - pomogę!
poezja264
Posty: 24
Rejestracja: 2 lip 2011, o 16:39

Re: biotechnologia SUM

Post autor: poezja264 »

Dobrze wiedzieć jak to wygląda, bo właśnie w tej sprawie miałam zamiar jechać na uczelnię.

Moje kolejne pytanie, jak wygląda sprawa z wf? Czytałam gdzieś, że są zapisy i że ciężko dostać się na te lepsze zajęcia.
Moja koleżanka z UŚ mówiła, że oni mają zapisy na wf przez internet, a jak wygląda to na ŚUMie?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ventriculus
Posty: 24
Rejestracja: 15 lip 2010, o 15:24

Re: biotechnologia SUM

Post autor: Ventriculus »

Na SUM-ie nie ma żadnych zapisów! To niestety poważny problem tej uczelni (choć z drugiej strony nie ma też nad czym wylewać łez). Po prostu każda grupa ma przydzielone miejsce zajęć, a do przydzielenia są: basen (nie polecam), siłownia (podobno strasznie nudno, ale to już sprawa indywidualna), hala sportowa (ja miałem szczęście mieć dwa razy pod rząd halę - graliśmy prawie zawsze w siatkówkę, sympatyczne 1,5h w tygodniu). Zajęć w semestrze jest 15, ale żeby dostać zaliczenie wystarczy być na 12 (potem się ma wolne). Niektórzy robią tak, że przychodzą też na zajęcia innych kierunków, ale nie zawsze jest to mile widziane.
Z pewnością będzie tak, że komuś nie będą pasować godziny zajęć WF-u (jedna grupa miała do 21 basen.), ale to żaden problem przychodzić na zajęcia z innymi grupami.
Nashira
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2011, o 10:54

Re: biotechnologia SUM

Post autor: Nashira »

Dziękuję poezja264, dziękuję Ventriculus )

Ventriculus, mam jeszcze pytanie, wiesz może jak jest z miejscem do parkowania? Niestety będę dojeżdżać i zastanawiam się czy jest problem ze znalezieniem go
martynka_
Posty: 30
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 18:48

Re: biotechnologia SUM

Post autor: martynka_ »

Ventriculus, przydatne informacje podajesz, dziękuję. : )

poezja264, założyłaś już gdzieś nasze forum ? :gt
poezja264
Posty: 24
Rejestracja: 2 lip 2011, o 16:39

Re: biotechnologia SUM

Post autor: poezja264 »

martynka_, mam zamiar na nk, bo w sumie pewnie najwięcej osób tam ma konta czy coś.
Ventriculus
Posty: 24
Rejestracja: 15 lip 2010, o 15:24

Re: biotechnologia SUM

Post autor: Ventriculus »

Ja nie dojeżdżam samochodem, ale znam osoby które tak robią i z tego co wiem, nikt z nich nie ma problemów ze znalezieniem miejsc parkingowych. Przy dziekanacie, który obecnie poszerzają jest dość spory parking (a mają go powiększyć!). To samo przy akademikach i na Kasztanowej. Zawsze można zaparkować samochód kilka metrów dalej!
martynka_
Posty: 30
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 18:48

Re: biotechnologia SUM

Post autor: martynka_ »

to załóż na razie na nk, a pewnie potem zrobimy sobie forum na jakimś serwerze, bo to trudne nie jest. : ))

dojazd samochodem wychodzi drożej, ale jest o wieeeeele wygodniejszy. ja dopiero 27 września będę miała egzamin, więc trzymajcie kciuki. )
Akna
Posty: 10
Rejestracja: 7 wrz 2011, o 17:53

Re: biotechnologia SUM

Post autor: Akna »

wybacz ale teraz już bardzo mało osób ma nk, a za to prawie każdy ma fb. nie lepiej zrobić forum na facebooku? tz naszaklasa to chyba już tylko słuzy dzieciakom w gimnazjum/
cherry92
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 19:39

Re: biotechnologia SUM

Post autor: cherry92 »

Cześć (
Też jestem na I roku biotechnologii . Jak mogę kupić ksero książek, notatki itp.? Macie może jakieś namiary na osoby, które chciałyby coś takiego odsprzedać?
Nashira
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2011, o 10:54

Re: biotechnologia SUM

Post autor: Nashira »

tutaj też poinformuję, iżżż immatrykulacja będzie miała miejsce 30.09 o godz. 8:00 w sali wykładowej przy ul. Kasztanowej 3a. Listownie też powinniśmy zostać powiadomieni, o ile zdążą listy wysłać : P

te informacje powinny pojawić się na stronie.
Irys
Posty: 70
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:13

Re: biotechnologia SUM

Post autor: Irys »

A wiecie może jak wygląda przydział do grup Sami się zapisujemy czy dzielą nas według np nazwisk, numer PESEL
MarSi
Posty: 10
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 22:18

Re: biotechnologia SUM

Post autor: MarSi »

Cześć
dołączam jako kolejna do naszego grona biotechnologów SUM

dzięki za info o immartykulacji, już się zaczęłam stresować, że u nas nic nie wiadomo, a np. med ma już wszystko.
"coś na FB, które założyła [at] to strona, a nam przydałaby się grupa, bo przez stronę trudno będzie nam się komunikować jednakże - nie mogę utworzyć takiej grupy, bo nie mam nikogo z biotechnologów w znajomych, a muszę kogoś zaprosić do udziału w tej grupie (w procesie jej zakładania). także. albo zapraszam do kontaktu ze mną, albo niech założy ktoś, kto już się zna z kimś na FB z biotech
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości