Pomaturalne rozterki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
zielona_karotka
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 12:21

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: zielona_karotka »

jak tak czytam, że niektórzy dopiero teraz na dniach mają egzamin z anatomii, to trochę zazdroszczę. w Białymstoku egzamin z anatomii był już na początku czerwca, trzeba było więc wcześniej troche powtarzać. dlatego jak zaczynałam, to od rzeczy najprostszych, a ponieważ lenistwo zwykle brało górę, więc nad zwykłą osteologią spędziłam 2 dni
wyniki dopiero we wtorek, im bliżej tej daty, tym gorzej się denerwuję
a odnośnie przyczepów - nie umiałam, nie umiem i mam nadzieję, ze nie będę musiała przez to drugi raz przechodzić. albo drogi. albo czynność mięśni
a odnośnie pytania o niestacjonarne: może się udać
konturek

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: konturek »

Grzybu123 sam prof. to nie, ale niektórzy asystenci są bardzo uczuleni na tym punkcie, żeby pisać słowo w słowo. ale fakt, książka mi też bardzo przypadła do gustu, w porównaniu do Harpera bardzo przystępnie się ją czyta.

Kardiolog oby tylko nie przyniosła ze sobą pani od embriologii.

Aszyn jakaś maskara u was jest ale powodzenia życzę.

dobra wracam do embrio bo zaczyna mnie lekka panika ogarniać.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: Mårran »

nyktofan, a naszą panią od embriologii niech bierze, czemu nie

Wiedziałam, że dzieci to zuo, bo embrio to zuo, a jak siedzę nad pediatrią, to coraz bardziej mnie się w tym przekonaniu utwierdzam Tak więc się w bólu łączę.
Pani Buka
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: ulala »

nyktofan, Kmieć to nowa książka? bo u mnie jej nie wymagali
konturek

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: konturek »

Kardiolog czyli rozumiem, że najgorsze przede mną w postaci pediatrii. dzięki nie ma to jak słowa otuchy

ulala moja jest z 2007 ("Histologia i cytofizjologia zęba i jamy ustnej") ale wiem, że np. obecny IV rok używał go na periodontologii czyli już od jakiegoś czasu musi funkcjonować.
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: ulala »

no to dziwne w takim razie, że tak zmienili swe wymagania
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: lith »

Ja znowu właśnie nie mogłem ogarnąć jak to jest, że wszędzie K. jest znany ze swojego rozwoju zęba, a u nas stoma wykłady ma z kim innym
konturek

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: konturek »

wiem tylko tyle, że my jesteśmy pierwszym rokiem, który ma rozwój zęba na I roku i jest on przerabiany właśnie na embriologii, a nie na specjalistycznych przedmiotach na wyższych latach jak było do tej pory. Asystentki polecały właśnie K., bo w Zablu jest zdecydowanie za mało a K. i tak się przyda w następnych latach.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: Mårran »

Nie no, to już pediatria TROCHĘ lepsza niż embrio, przynajmniej przy tej masakrze piłą mechaniczną, jaka była za moich czasów

Nasz Kmieć w bibliotece wyglądał na starszego niż 2007 rok, zwłaszcza, że widziałam go w 2008
Pani Buka
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: ulala »

ok, nyktofan juz wyjasnił, że to plan nauczania sięzmienił. wiec rozumiem skąd taka zmiana w litareturze polecanej a raczej wymaganej przez zaklad
Awatar użytkownika
OlaaaM6
Posty: 636
Rejestracja: 16 lip 2008, o 18:39

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: OlaaaM6 »

nyktofan pisze:
biochemia u prof. Bańkowskiego wymiata u nas do tego stopnia, że część asystentów sprawdza koła z jego podręcznikiem w ręku. nie wiem czy ktoś odważył się uczyć z czegoś innego. zresztą nieważne gdzie, biochemia jest zła.
nyktofan ja przeciwnie, nie słyszałam,żeby ktokolwiek uczył się z książki, raczej każdy z wykładów
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: ulala »

hah, ja slyszalam. ale ponoc wyklady tez dają radę
Awatar użytkownika
kaktuska16
Posty: 116
Rejestracja: 24 sty 2009, o 09:08

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: kaktuska16 »

a ja mam pytanie - co z książkami ? czy dostje się spis takich które trzeba mieć czy poprostu każdy uczy się z tego co zdobędzie ? a jeśli już mowa o zdobywaniu to sklepy , torrenty czy biblioteka ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości