Pomaturalne rozterki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
margharetka
Posty: 79
Rejestracja: 29 sty 2011, o 17:59

Pomaturalne rozterki

Post autor: margharetka »

Witajcie, mam do Was pytanie, od jakiegoś czasu biję się z myślami medycyna czy farmacja, wiem, że jest dużo na ten temat.ale niby chcę pomagać ludziom.jednak bardzo boję się studiów, w liceum uczyłam się dużo, ale studia do tego medyczne nie wiem czy dałabym radę z nie najlepszą pamięcią, do tego z widokiem martwych ludzi, chorób co o tym myślicie?.do tego specjalizacja, napiszcie mi jak to jest? można ją sobie wybrać, czy trzeba brać to co akurat oferują?
Awatar użytkownika
zielona_karotka
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 12:21

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: zielona_karotka »

i na farmacji i na medycynie jest dużo nauki więc ciężko to uznać za kryterium wyboru
Awatar użytkownika
kaktuska16
Posty: 116
Rejestracja: 24 sty 2009, o 09:08

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: kaktuska16 »

mambardzo podobne do Twoich przemyślenia - z tym że ja w sumie nie przykładalam się do nauki w liceum poprostu jakoś szło
ale wracając do tematu jeśli ni medycyna to co - jaki masz pomysł na siebie ?
Awatar użytkownika
margharetka
Posty: 79
Rejestracja: 29 sty 2011, o 17:59

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: margharetka »

kaktuska16, powiem szczerze, że zawsze myślałam albo o weterynarii albo o medycynie, teraz moją odskocznią stała się farmacja.ale tutaj też jest sporo nauki to bardziej ucieczka od lęku przed chorobami, śmiercią (chociaż zastanawiam się czy na farmacji są jeszcze zajęcia w prosektorium?).
Awatar użytkownika
kaktuska16
Posty: 116
Rejestracja: 24 sty 2009, o 09:08

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: kaktuska16 »

margharetka pisze:kaktuska16, powiem szczerze, że zawsze myślałam albo o weterynarii albo o medycynie, teraz moją odskocznią stała się farmacja.ale tutaj też jest sporo nauki to bardziej ucieczka od lęku przed chorobami, śmiercią (chociaż zastanawiam się czy na farmacji są jeszcze zajęcia w prosektorium?).
weterynaria wydaje się bardzo fajna, lecz mnie jakoś nie ciągnie,
co do zajęć w prosektorium to nie wiem
Awatar użytkownika
AleksandraK
Posty: 123
Rejestracja: 19 lip 2009, o 21:02

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: AleksandraK »

Na martwych ludzi trochę poczekasz. Nie Ty pierwszy dramatyzujesz w tej kwestii. Na wszystkich wymienionych kierunkach chęć pomagania nie za bardzo wystarczy, liczy się pojemny łeb i twardy tyłek
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: york »

mój kolega za pierwszym razem nie dostał się na lek i wylądował na farmacji i powiedział nigdy więcej, stwierdził, że sama chemie i już po dwóch latach medycyny móiwi, że dla niego jest to lżejszy kierunek niz farma
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: Mårran »

No jak nie lubi chemii, to chyba każdy kierunek będzie dla niego lżejszy niż farma, no może poza chemią

Ja mam znajomych z farmy, którzy twierdzą, że to lajt, ale to właśnie chemiczne mózgi były już w liceum, więc wiadomo.

Można iść na lek bez dobrej pamięci, ale trzeba wtedy siedzieć i rozkminiać zamiast stosować metodę ZZ czy też ZZZ (i nie mówić, że się nie da, bo trzeci rok na tym jadę )
Pani Buka
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: Grzybu123 »

No i po lekarskim się wiedza przydaje i jest praca (dużo pracy), gdzie po farmacji jest z tym coraz gorzej nie mówiać iż wiedza jaką się zdobywa na tym kierunku jest najczęściej nieadekwatna do tego, co jest później potrzebne.

Nie masz się co martwić o stach przed śmiercią - podobnie jak do chodzenia w ubraniach do tego się szybko przyzwyczaja.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
margharetka
Posty: 79
Rejestracja: 29 sty 2011, o 17:59

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: margharetka »

A jak to jest ze specjalizacjami? Można sobie wybrać dowolną czy są jakieś limity, trzeba brać to co oferują".mnie podoba się dermatologia, endokrynologia, ew.interna
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: lith »

Podobnie jak z rekrutacją na uczelnie . sa bardziej oblegane, sa mniej oblegane i trzeba się dostać. ale nikt niczego nie narzuca.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: Grzybu123 »

Ale zdaża się, że nie ma naboru na danę specjalizację.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kaktuska16
Posty: 116
Rejestracja: 24 sty 2009, o 09:08

Re: Pomaturalne rozterki

Post autor: kaktuska16 »

a wiecie może gdzie oferują neonatologię?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości