Pytania odnośnie rekrutacji

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: lith »

Stabilo, no to to Wanna slyszala na pewno. chodzi o to, czy ktos widzial konkretny zapis, ze jest tak, a nie inaczej. Bo tak na pewno mialo byc. ale wypadaloby zobaczyc jak to w slowa ubrali
Awatar użytkownika
monis1992
Posty: 272
Rejestracja: 23 maja 2010, o 13:25

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: monis1992 »

Stabilo pisze:monis1992, opłatę rekrutacyjną wnosi się zaraz na początku procesu rekrutacyjnego . Jest ona praktycznie nie do odzyskania . Btw. musisz bardzo pilnować terminu wniesienia opłaty (na każdej uczelni termin jest inny), bo możesz w bardzo głupi sposób stracić szansę na studiowanie.
wiem że opłaty rekrutacyjnej sie nie odzyskuje i przecież już o niej napisałam, ale z tego co wiem to jest jeszcze opłata wpisowe, które się płaci jeśli się dostanie (i chce) studiować dany kierunek i chciałam zapytać kiedy tą opłatę się wnosi?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: lith »

Ja tam o wpisowym nie slyszalem. na pewno nie na stacjo. to nie tylko dla z zagranicy czy na jakichs prywatnych uczelniach?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: Mårran »

Może chodzi o opłatę za legitymację?
Pani Buka
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: Stabilo »

Może chodzi o opłatę za legitymację?
i indeks:). 21zł chyba:).
lith- wiem, że najważniejsze punkty ustawy są podane na stronie testmed.info założonej przez Grzybu123.
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: wedrowycz_ka »

To wpisowe to właśnie kasa za indeks i legitkę W zasadzie każda uczelnia sama określa termin wpłaty, zazwyczaj do końca września jest na to czas.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: Stalowy »

Na ŚUMie trzeba było po zakwalifikowaniu dostarczyć razem z teczką dowód wpłaty na te 21 zł. Kasa znajdowała się tam gdzie dziekanat, więc nie było problemu. A nawet jeżeli kasa była zamknięta, to 3 kroki dalej była żabka i pani tam pracująca dobrze znała rzesze studentów, którzy przychodzili wpłacić

Sądzę, że podobny system obowiązuje na reszcie uczelni
Awatar użytkownika
monis1992
Posty: 272
Rejestracja: 23 maja 2010, o 13:25

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: monis1992 »

wpisowe wynosi prawie 400zł więc to trochę dużo jak na indeks i legitymację
początkowo myślalam że to to semo co opłata rekrutacyjna ale opł. rek. wynosi 100 zl na tej uczelni, więc wpisowe to jeszcze coś innego.

na innych uczelniach tego nie ma?
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: Stabilo »

monis1992, to jest prywatna uczelnia. One mogą ściągać od ludzi tyle kasy, ile im się podoba. Na państwowych (na studiach stacjonarnych) nie ma żadnych dodatkowych opłat, oprócz rekrutacyjnej, za indeks i legitymację i jeszcze się chyba ubezpieczenie opłaca:).
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: Stalowy »

Nie zdecydowanie, czegoś takiego nie ma, tak jak napisała Stabilo - to prywatna uczelnia, a one rządzą się swoimi prawami.

Co do ubezpieczenia to też jest ono dobrowolne, niektórzy np. są ubezpieczeni z innych niż zaproponowane przez uczelnię ubezpieczycieli, niektórzy natomiast nie są ubezpieczeni wcale
Awatar użytkownika
monis1992
Posty: 272
Rejestracja: 23 maja 2010, o 13:25

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: monis1992 »

no to całe szczęście bo już się martwiłam że jeszcze trzeba będzie tracić jeszcze kilkaset zł
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: paulina_47 »

Słuchajcie. patrze na to moje świadectwo ukończenia szkoły i nigdzie nie mogę znaleźć Nr ukończenia szkoły. Gdzie to jest? Potrzebne do rejestracji na studia.
Czy to to: MENcoś tam, czy może ten numer na dole po lewej stronie wpisany długopisem?
Awatar użytkownika
Mati_P
Posty: 411
Rejestracja: 17 sie 2009, o 08:25

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: Mati_P »

moze chodzi o swiadectwo maturalne?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości