Pytania odnośnie rekrutacji

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: paulina_47 »

Pisze jak wół: Nr świadectwa ukończenia szkoły
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: york »

jest na pierwszej stronie na dole napisane nr

chyba, że nie ukończyłaś szkoły i masz podrobione świadectwo
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: paulina_47 »

Ale to nie to MENcoś tam coś, tylko ten Nr ręcznie napisany długopisem? Tak dla pewności.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: york »

ja mam na kompie napisane, nie ręcznie, to zależy czym wypisują u ciebie świadectwo, ale to ten numer
lenka19+
Posty: 72
Rejestracja: 1 lip 2011, o 12:03

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: lenka19+ »

Witam, czy mógłby mi ktoś pomóc odnośnie wprowadzania wyników maturalnych? Chodzi konkretnie o Bydgoszcz.
Pojawiły mi się okienka do wpisania LISTA SZKOL: tam można wpisać tylko OKE . MIEJSCOWOSC: no to wpisałam Kraków ( jestem z podkarpacia) NAZWA SZKOLY: tu mam do wyboru OKE KRAKOW ul. Al. F. Focha 39. albo inna

CO ja mam tu wpisac? Proszę o pomoc.
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: wedrowycz_ka »

to co masz na świadectwie dojrzałości.
Bart89
Posty: 30
Rejestracja: 28 cze 2011, o 16:40

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: Bart89 »

Mam pytanie odnośnie składania papierów po zakwalifikowaniu. Otóż za rok piszę maturę z potrzebnych przedmiotów i przystępuję do rekrutacji na lek na kilku uczelniach medycznych w różnych częściach Polski. W tej chwili studiuję na uniwerku i został mi rok do licencjatu z innego kierunku, który chcę dokończyc. W dziekanacie leży mój oryginał świadectwa dojrzałości. Obronę prawdopodobnie będę miał w lipcu więc zanim załatwie wszystko i wydadzą mi moje dokumenty, świadectwo może mi byc potrzebne aby wraz z aneksem zawiezc na któryś Umed. Mam w domu odpis świadectwa ale słyszałem, że niektóre uczelnie (np. WUM) chcą koniecznie oryginał. Czy to prawda? Czy można się jakoś umówic i dac odpis a potem ewentualnie dowieźc oryginał? I dlaczego w ogóle stawiają takie wymagania przecież odpis ma taką samą moc jak oryginał. Na dobrą sprawę powinni przyjąc nawet kopie poświadczoną przez notariusza.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: lith »

Bart89, po 3 latach powinieneś zauważyć, ze różne pierd**ce mają na uczelniach. Tak to prawda, że niektóre sobie wymyśliły, że chcą koniecznie oryginał. Jak chcesz to możesz próbować z nimi dyskutować, dogadywać się, czy walczyć, ale już sobie to wyobrażam A jaka jest różnica? Pewnie żadna, bo ja dałem odpis, a oryginał mam przy sobie i jakoś nikomu do niczego potrzebny nie jest.
Bart89
Posty: 30
Rejestracja: 28 cze 2011, o 16:40

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: Bart89 »

lith, zauważyłem i zdaję sobie z tego sprawę stąd moje obawy chociaż problem będzie dopiero za rok. Znając obyczaje uczelnianej adminstracji raczej nie zgodzą się, żebym zabrał teraz oryginał od nich i dał odpis (nawet boję się coś takiego zaproponowac ). Jak składałem tam swoje dokumenty 3 lata temu to nie pomyślałem żeby zachowac oryginał dla siebie bo wtedy nawet nie śniłem o medycnie (uniwerek przyjmował oryginały i odpisy). Widocznie w Gdańsku akceptują zarówno oryginały jak i odpisy więc kłopotu nie miałeś. Ja się martwię bo chociaż pójdę z pocałowaniem ręki tam gdzie mnie przyjmą to jednak priorytetem jest Warszawa. Spróbuję zadzwonic na WUM i dowiedziec się jak to wygąda. Może coś mi podpowiedzą.
Awatar użytkownika
Olus
Posty: 167
Rejestracja: 21 lut 2010, o 11:15

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: Olus »

mimi11 pisze:ja do poznania wysłałam niepotwierdzone
nie Ty jedna

w ogóle ta cała rejestracja w Poznaniu to jakaś pomyłka. najpierw przepisujesz jakieś numerki duperelki z dowodu a potem chcą ksero. no spoko.
Po co w ogole zawalaja sie papierami jak jeszcze nie wiadomo kto sie dostal.

Jesli chodzi o rekrutacje to o wiele przyjemniejsza i przejrzysta dla mnie jest w Gdansku i coraz bardziej z tego wzgledu sklaniam sie do tego miasta DD
chociaz do Poznania ida znajomi a do Gdanska chyba nikt.
i co robić.
W sumie to nawet nie wiem czy moje dokumenty doszly do Poznania, takze chyba nie bede miala wyboru DD
Rangiz
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 16:33

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: Rangiz »

Dla upewnienia się.
Składam dokumenty na uniwersytet A, z nadzieją dostania się w którejś liście rankingowej na uniwersytet B.

Wciąż będę brany pod uwagę w rekrutacji na uniwersytecie B, nawet po złożeniu papierów na A? Nie zostanę wtedy automatycznie usunięty z listy kandydatów rezerwowych na Uni B?
Rangiz
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 16:33

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: Rangiz »

Hej, odświeżam i proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
mala_mii
Posty: 84
Rejestracja: 29 sty 2011, o 19:25

Re: Pytania odnośnie rekrutacji

Post autor: mala_mii »

Nie zostaniesz skreślony, nadal będziesz brał udział w rekrutacji.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości