Biotechnologia po biologii czy o. środowiska?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
azbest
Posty: 5
Rejestracja: 8 cze 2011, o 20:44

Biotechnologia po biologii czy o. środowiska?

Post autor: azbest »

Witam. Jestem zainteresowany studiowaniem biotechnologii ale nie jestem pewien czy się dostanę. Wyczytałem gdzieś na stronie uczelni (UŚ), że na biotechnologie II stopnie można iść po licencjacie z ochrony środowiska lub biologii. Moje pytanie: Jakie licencjackie lepiej wybrać z zamiarem robienia magistra na biotechnologii, ochronę środowiska czy biologie?
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: Biotechnologia po biologii czy o. środowiska?

Post autor: keehl »

Te, które lepiej Cię przygotują do egzaminu na studia II stopnia. Zagadnienia pewnie są wypisane na stronie uczelni, wystarczy znaleźć program tych 2 kierunków i porównać. Osobiście wybrałbym biologię, jeśli dadzą Ci możliwość wyboru poziomu kursów z chemii organicznej i biochemii (na UJ tak jest), wybierz ten rozszerzony.
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Biotechnologia po biologii czy o. środowiska?

Post autor: Grace »

Dodatkowo na biologii na UJ mógłbyś robić przedmioty z biotechnologii jako fakultety. Nie wiem, jak to wygląda na innych uczelniach.
azbest
Posty: 5
Rejestracja: 8 cze 2011, o 20:44

Re: Biotechnologia po biologii czy o. środowiska?

Post autor: azbest »

A czy mógłby mi ktoś jeszcze powiedzieć czy takie przejście z jednego kierunku na drugi (np. po licencjacie z biologi na Biotechnologie II st.) wymaga dużego nadrabiania materiału, czy trzeba się czegoś douczać na własną rękę
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Biotechnologia po biologii czy o. środowiska?

Post autor: Grace »

Trzeba się pewnie sporo douczać na własną rękę, bo to studia tylko pozornie podobne. Ale jeśli od początku będziesz się kierunkował na biotech powinno być łatwiej (licencjat na mikrobiologii, dodatkowe kursy i powinno się udać).
zaQQ

Re: Biotechnologia po biologii czy o. środowiska?

Post autor: zaQQ »

Zależy jaką specjalność wybierzesz. Jeżeli idziesz na specjalność biotechnologia w ochronie środowiska to lepiej skończyć ochronę środowiska. Jeżeli zaś na specjalność typu biologia molekularna", biotechnologia medyczna itp. to lepiej skończyć biologię.
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: Biotechnologia po biologii czy o. środowiska?

Post autor: keehl »

No nie wiem - nawet jeśli to biotechnologia w ochronie środowiska", to nadal jest to przede wszystkim biotechnologia. Czyli biologia molekularna, biochemia, mikrobiologia itp, a tego na ochronie środowiska nie uczą, albo uczą w niewielkim zakresie. Łatwiej jest komuś kto skończył biologię czy biotechnologię poduczyć się ochrony środowiska, niż ochroniarzowi uczyć się od podstaw nie tylko biotechnologii w teorii, ale też jej praktycznych aspektów (umiejętności laboratoryjne).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości