Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: sia »

Hej,możecie napisać komu się udało dostać po roku na medycynę.Ile się uczyliście,czy studiowaliście czy odpuściliście totalnie i tylko nauka do matury?
Awatar użytkownika
cicha-woda
Posty: 387
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 05:36

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: cicha-woda »

Ja to Ci mogę odpowiedzieć na to pytanie za 3 tygodnie, czy moje zostanie na rok w domu przyniosło efekt Przeczucie mam, że poprawiłam, ale dopiero aneks z wynikiem mnie uspokoi [albo totalnie załamie ]

A z resztą, wydaje mi się, że to nie kwestia jakiś statystyk, ile osób poprawiających się dostanie a ile nie dostanie. Każdy jest osobnym przypadkiem, jednemu coś pójdzie lepiej bez większego przygotowania do poprawy, inny będzie zakuwał cały rok i nic nie zyska.
Awatar użytkownika
zielona_karotka
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 12:21

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: zielona_karotka »

w październiku (w zeszłym roku) jak się szybko okazało w mojej grupie tylko 6 osób było, że tak brzydko rzecz ujmę, z prawidłowego naboru - reszta przeszła z innych studiów dzięki poprawionej maturze
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Khayman00 »

Poszedłem na studia prawie, że losowe. Mało się uczyłem, trochę poprawiłem (5pkt.) i się dostałem. Tak na prawdę to tylko kwestia szczęścia.
villemo
Posty: 81
Rejestracja: 24 lip 2010, o 13:12

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: villemo »

Dostałam się za trzecim razem, w międzyczasie studiowałam inny kierunek. Patrząc po osobach ode mnie z roku, to mało jest osób z prawidłowego rocznika", a dużo z nich i tak jest na płatnych. Niektórzy mają już nawet skończone inne studia, ale i tak podjęli się studiowania medycyny
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Aszyn »

A ja nie próbowałem wcześniej w ogóle zdawać biologii, ani chemii. Po roku studiowania informatyki pomyslałem, że jednak zaryzykuję, pouczę się rok i spróbuję. No i się udało
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: sia »

Aszyn-a byłeś ten rok na informatyce gdy się uczyłeś czy zrezygnowałeś i w domu bez studiów?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Medycyna Lwów »

tak naprawdę osób, którym udaje się poprawić jest bardzo mało. U mnie jakieś 90-95% osób to ludzie z 1 naboru.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: _włóczykij »

Kaamil, to jak sie komus nie udalo i powiedzmy totalnie zepsuł maturę i nie wiadomo czy ten przedmiot rozszerzony zda, to lepiej zostac w domu ten rok i probowac poprawic mature, czy isc na jakis kierunek i probowac na lek?
tom_ek
Posty: 211
Rejestracja: 3 sie 2008, o 00:21

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: tom_ek »

zgadzam się
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: sia »

Dobra,ja wiem,że u mnie odpada przesiedzenie w domu.Weterynaria nie wiem czy do końca dla mnie.Medycyna mnie ciągnie,ale chemia poszła mi trochę za słabo.
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Aszyn »

sia pisze:Aszyn-a byłeś ten rok na informatyce gdy się uczyłeś czy zrezygnowałeś i w domu bez studiów?
Przez chwilę jeszcze na 2gim roku studiowałem, ale nie dawałem rady wszystkiego ogarniać na raz. Postanowiłem pójść do pracy na weekendy, żeby móc się utrzymać w Krakowie, zacząłem chodzić na korki i jakoś poszło. Na uczelni byłem może do początku grudnia, w pracy do połowy lutego. Później wróciłem do domu na święta i już do matur zostałem tylko zakuwać. Muszę przyznać tylko, że żałuję, że od razu nie wróciłem, bo jednak trochę zabrakło na wymarzone miejscówki
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: lith »

Kaamil, to nie wiem, albo zalezy od miasta, albo tendencja się zmienia. U mnie duzo osób nie jest z pierwszego naboru, ale w sumie tylko część z nich poprawiła, sporo osób jest takich którym mało brakowało i się dostali z poprzednimi wynikami (nie wszyscy z nich nawet podchodzili jeszcze raz do matury), część mimo, ze jest z wyższych roczników po prostu później sie zdecydowała, część mimo, że nie poprawiła to zdecydowała sie na niestecjo itd. ile ludzi tyle wersji. Ale u mnie z mojego rocznika (czyli jest 60-70% roku) Większość z innych roczników jednak już podchodziła do rekrutacji wcześniej i myślę, że z połowa z nich ta maturę jednak poprawiła (tu już zupełnie na oko strzelam)- tyle, że wśród osób które znam raczej były to pojedyncze punkty.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości