PSYCHOLOGIA 2011/2012

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Welwiczija
Posty: 11
Rejestracja: 12 cze 2011, o 13:32

PSYCHOLOGIA 2011/2012

Post autor: Welwiczija »

Witam:)
Czy ktoś może będzie starał się dostać na psychologię w tym roku
Orientujecie się może jakie wynoszą progi na uczelniach? Interesuje mnie przede wszystkim UJ w Krakowie oraz UMCS , KUL w Lublinie:) Byłabym wdzięczna za odpowiedz:)
Awatar użytkownika
mona16
Posty: 110
Rejestracja: 2 sie 2010, o 20:10

Re: PSYCHOLOGIA 2011/2012

Post autor: mona16 »

Właśnie może się wypowiedzieć ktoś najlepiej studiujący , albo orientujący się w tym kierunku.
Myślicie, że naprawdę są później takie problemy jak większość mówi ze znalezieniem pracy w tym zawodzie?
Welwiczija
Posty: 11
Rejestracja: 12 cze 2011, o 13:32

Re: PSYCHOLOGIA 2011/2012

Post autor: Welwiczija »

Również słyszałam takie opinie ale nie kierowałabym się nimi bo zwykle wypowiadają je osoby które nie są zbyt zorientowane w tym temacie. Często tez myli się psychologie z pedagogika. Z tym ze na psychologie przyjmują mniej osób i jest sie ciężko dostać a na pedagogikę jest sie łatwiej dostać kończy ja stosunkowo dużo ludzi którzy rzeczywiście maja trudności ze znalezieniem pracy.
slash
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2008, o 09:29

Re: PSYCHOLOGIA 2011/2012

Post autor: slash »

Welwiczija,
Ci, ktorych okreslasz jako niezbyt zorientowanych w temacie maja niestety racje. Moge smialo powiedziec, ze zarowno psychologie jak i pedagogike, czy jakikolwiek kierunek typowo humanistyczny mozna wrzucic do jednego wora Zorientuj sie, ilu mlodych ludzi co roku konczy psychologie na uczelniach panstwowych, ale przede wszystkim prywatnych. Mam znajome, ktore skonczyly ten kierunek na dobrych uczelniach, ale pracy nie bylo nigdzie, musialy w rezultacie dorabiac fakultety. Przemysl ten wybor raz jeszcze
Welwiczija
Posty: 11
Rejestracja: 12 cze 2011, o 13:32

Re: PSYCHOLOGIA 2011/2012

Post autor: Welwiczija »

Tak wiem że jest teraz boom ta wszelkie kierunki techniczne, inżynieryjne ale humaniści też są potrzebni:) A psychologia daje szerokie możliwości jeśli chodzi o wybór specjalizacji, ok 10 na samym UJ, w tym psychologia sportu, pracy psychologia sądowa, a więc ten kierunek nie ogranicza się jedynie do pracy w szpitalach
slash
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2008, o 09:29

Re: PSYCHOLOGIA 2011/2012

Post autor: slash »

Boom to powinien byc Tak czy siak zycze powodzenia
Welwiczija
Posty: 11
Rejestracja: 12 cze 2011, o 13:32

Re: PSYCHOLOGIA 2011/2012

Post autor: Welwiczija »

Dziękuje ! Szkoda że nie odzywa się nikt studiujący psychologię bo jestem ciekawa jakie są rzeczywiście progi i czy trzeba mieć wszystko zdane na 90-80%.
sulejka
Posty: 49
Rejestracja: 19 maja 2011, o 12:46

Re: PSYCHOLOGIA 2011/2012

Post autor: sulejka »

Akurat nawet wielu psychologow ten kierunek odradza. Podobnie jak doradcy zawodowi. O prace po tym naprawde ciezko, bez wzgledu na to za jaką specjalizacje sie wezmiesz
Na 90-80%(a najlepiej 90-100%, żeby sie nie stresować przed rekrutacją) faktycznie trzeba miec na UW/UJ. Na pozostale uczelnie wystarczy 70-80%, a czasem nawet nie trzeba miec ze wszystkiego rozszerzen i mozna sie spokojnie dostac.
serbka
Posty: 1
Rejestracja: 7 gru 2011, o 13:13

Re: PSYCHOLOGIA 2011/2012

Post autor: serbka »

kto się wybiera w tym roku na UW na psych?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości