doktorat po analityce medycznej-SLAM

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: doktorat po analityce medycznej-SLAM

Post autor: Biochejter »

hypnos pisze:przy doktoracie, który po studiach też nawiasem zamierzam robić, bez poparcia wśród samodzielnych pracowników naukowych (czyt.nie przychodzisz pogadać do Katedry albo nie masz kogoś w rodzinie na uczelni) o doktoracie nawet z najlepszą średnią ii osiągnięciami można pomarzyć
hehe, na doktoranckie zdajesz na konkretny zakład/klinike, z papierami składasz projekt zaakceptowany przez przyszłego opiekuna/potem promotora (najczęściej z nim zrobiony), więc to oczywiste. Ale przyjęcia na doktoranckie nie dokonuje pracownik naukowy, tylko komisje rekrutacyjne, czyli administracja. Konkretny zakład i pracownik naukowy daje możliwość robienia u nich doktoratu i na tym się kończy ich udział w całym zamieszaniu
hypnos pisze:uczelnie to bardzo szczelne środowiska, przyjmują prawie wyłącznie swoich absolwentów, dlatego takim jest łatwiej
Ale piszesz to w jakimś dziwnym charakterze jakby to było coś na pograniczu prawa co najmniej tak jest, wydaje się całkiem logiczne.
Mój przykład: od 2 lat pracujemy razem z panią docent, była moim promotorem tegorocznej pracy magisterskiej, więc mnie zna, wie czy się nadaję i nie kupuje kota w worku w ten sposób. Zaproponowała mi swoją opiekę na studiach dr, mnie to pasowało i gra gitara.
Gdyby przyszedł do niej ktoś po uczelni X, skąd miałaby wiedzieć czy chce być jego opiekunem i co potrafi? chyba że jest to jednak poparte osiągnięciami, to wtedy ta osoba na każdej uczelni znajdzie bez problemu miejsce na doktoracie wiadomo że na swojej uczelni najłatwiej, bo znasz tych ludzi, a skąd absolwent UM Lublin może wiedziec do kogo uderzyć na ŚUMie czy Uniwerku w Zielonej Górze ]

Dlatego nadal nie obczajam o co chodzi z przychylnością komisji rekrutacyjnej - mają dodawać punkty rekr. czy łot?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: doktorat po analityce medycznej-SLAM

Post autor: Biochejter »

hypnos pisze: czyt.nie przychodzisz pogadać do Katedry albo nie masz kogoś w rodzinie na uczelni
Jest jeszcze inna, równie skuteczna metoda - można samemu sobie popracować na zwrócenie uwagi, może trochę skuteczniejsze niż pogaduszki z pracownikami katedry wyobraziłem sobie że idę gdzieś i zaczynam z nimi gadać a tam wszyscy O_o haha!
hypnos
Posty: 104
Rejestracja: 6 lip 2009, o 12:45

Re: doktorat po analityce medycznej-SLAM

Post autor: hypnos »

ja wpadam często do zaprzyjaźnionych katedr na kawę czy ciasto i pogaduchy przy okazji ponieważ tak jak napisałeś podczas zajęć tam zapracowałem sobie na to, aby mogli rozmawiać ze mną jak równy z równym

co do komisji rekrutacyjnej nie jest to do końca administracja, naturalnie kierownikiem studium doktoranckiego lub też przewodniczącym jest pracownik naukowy. przynajmniej u mnie na Wydziale
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: doktorat po analityce medycznej-SLAM

Post autor: Biochejter »

hypnos pisze:ja wpadam często do zaprzyjaźnionych katedr na kawę czy ciasto i pogaduchy przy okazji ponieważ tak jak napisałeś podczas zajęć tam zapracowałem sobie na to, aby mogli rozmawiać ze mną jak równy z równym
No comment.
hypnos pisze:co do komisji rekrutacyjnej nie jest to do końca administracja, naturalnie kierownikiem studium doktoranckiego lub też przewodniczącym jest pracownik naukowy. przynajmniej u mnie na Wydziale
Boszzz. Rozumiesz że naliczanie punktacji jest na podstawie formalnych warunków i żeby tym pracownikiem naukowym była Twoja ciocia nie doliczy Ci pktów za kawe i ciastko w gabinecie? Pracownik naukowy tutaj nie ma nic do rzeczy, rekrutacja to typowo administracyjna sprawa (zresztą w rekrutacji na studia I czy II stopnia przewodniczącym komisji jest zawsze pracownik naukowy, tak samo jak sekretarzem i czym tam chcesz, ale co to ma do rzeczy).
Rzucasz jakieś dwuznaczne hasła, nie odpowiadasz na pytania wprost, tylko brylujesz w jakichs fantasmagoriach i jeszcze się tym dzielisz, Chłopie.
hypnos
Posty: 104
Rejestracja: 6 lip 2009, o 12:45

Re: doktorat po analityce medycznej-SLAM

Post autor: hypnos »

Ty wiesz swoje, ja wiem swoje

hmm, czy zadałeś mi jakieś pytanie, aby miał na nie odpowiadać?
żyjesz chyba w jakimś wyidealizowanym świecie, skoro myślisz, że wszystko jest białe lub czarne
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: doktorat po analityce medycznej-SLAM

Post autor: Biochejter »

hypnos pisze:hmm, czy zadałeś mi jakieś pytanie, aby miał na nie odpowiadać?
Tak, pytałem co to jest przychylność komisji rekrutacyjnej o której pisałeś?

mam nadzieję że na lekarski w tym roku też będzie przychylna komisja, jak mi zabraknie punktów to mega moc przychylności umieści mnie nad kreską
hypnos pisze:żyjesz chyba w jakimś wyidealizowanym świecie, skoro myślisz, że wszystko jest białe lub czarne
Dobreee!
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

Re: doktorat po analityce medycznej-SLAM

Post autor: fizolof123 »

Jeszcze jedno mi siedzi w glowie i nie daje spokoju. Jest mozliwe polaczenie doktoratu ze specjalizacja ? Wymogiem do podjecia specki jest 1 lub 2 lata pracy w labie. I tu pytanie czy bedac na studiach doktoranckich mozna chodzic na kursy specjalizacyjne organizowane przez moja katedre i aby to bylo liczone do specki juz czy jednak tych 2 lat praktyki nie da sie obejsc ? Jezeli sie da to czy taki student placi za kurs organizowany przez wlasny zaklad ? Czy 2 pierwsze lata studiow doktoranckich mozna uznac za wymagany staz ? Z gory dzieki za odpowiedz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości