Medycyna a internet

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
eve744
Posty: 21
Rejestracja: 21 cze 2011, o 10:46

Medycyna a internet

Post autor: eve744 »

Mam pytanie odnośnie internetu na medycynie. W jakim stopniu się on przydaje i do czego jest potrzebny?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Medycyna a internet

Post autor: york »

bardzo potrzebny aby cały czas przesiadywać na biologu


z chomika można też książki i materiały pościągać, więc wydaje mi się, że się przydaje, jakieś sprawy uczleniane, materiały w katedry( bo chyba coś takiego na maila przesyłają)
Awatar użytkownika
cicha-woda
Posty: 387
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 05:36

Re: Medycyna a internet

Post autor: cicha-woda »

mimi11 pisze:bardzo potrzebny aby cały czas przesiadywać na biologu
I fejsie i wszystkim co jak najmniej jest z nauką związane P
Ale fakt faktem, że niektórzy wysyłają na maile materiały. Z jednej strony to jest łatwy środek komunikacji i wygodny, ale wymaga od razu podłączenia do neta, a wiem, ze dla niektórych jest to problem. Ale czasy się zmieniają, technika prze do przodu, więc trzeba było się tego spodziewać.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Medycyna a internet

Post autor: lith »

Bez Internetu nie da rady. I nie tylko chodzi o biologa
Właśnie jakieś maile grupy/roku, fora roku i materiały i informacje na nich. ale i wszystko co związane z uczelnią. Czyli tak jak u nas to uczelniana poczta, fakultety, biblioteka, edziekanat z elektronicznym indeksem, cały extranet- czyli wszelkiego rodzaju komunikaty, rozpiski, plany zajęć, informacje, regulaminy, materiały z wykładów, skrypty, terminy, wyniki kół/egzaminów. Nie. brak internetu bardzo szybko daje sie we znaki. jedne rzeczy obejść, łatwiej inne trudniej,ale od sieci się nie ucieknie.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Medycyna a internet

Post autor: Grzybu123 »

Coraz częściej przez internet jedynie sprawdzisz wyniki egzaminu (Łódź w najbliższej przyszłosci likwiduje papierkowe indeksy) oraz dowiesz się z forum roku / wydziału / grupy o pytaniach, czego sie spodziewać, przeciekach i innych.

No już nie mówiąc że bardzo często jakąś konkretna informacje (np. czy metaloproteinazy są aktywowane przez Ca2+ czy Mg2+) można szybko sprawdzić w internecie.

No i sprawdzisz facebooka

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
AleksandraK
Posty: 123
Rejestracja: 19 lip 2009, o 21:02

Re: Medycyna a internet

Post autor: AleksandraK »

Bez Neta jak bez ręki
-Sprawy organizacyjne typu termin egzaminu
-Kontakt z prowadzącymi zajęcia, wiadomości o ocenach i zaliczeniach
-Kontakt z resztą roku wymiana doświadczeń, materiałów, rozładowanie stresu
-Korzystanie z biblioteki, materiałów przesyłanych przez katedrę
-Wyszukiwanie informacji- ostatnio przed egzaminem załapać problem telomerazy pomógł mi filmik na youtube:)
-Cała reszta całkiem przyjemna.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Medycyna a internet

Post autor: lith »

Nie wspominając już o ciśnięciu anaty z Wiki
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Medycyna a internet

Post autor: Gitarowa »

A w jaki sposob utrzymujecie kontakt z ludzmi z roku? są jakieś fora dla poszczególnych grup czy coś?
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Medycyna a internet

Post autor: Aszyn »

anaty może nie, poza tetralogią i pentalogią Fallouta.
ale biologię medyczną i chemię owszem z wiki cisnęliśmy nawet
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna a internet

Post autor: Mårran »

Gitarowa, z reguły rozmawiamy ze sobą na żywo

Ale jeśli chodzi o kontakt internetowy to z reguły kierunek, dany rocznik czy ogólnie uczelnia ma swoje forum, ewentualnie maila.

Wiki Im dalej w las, tym bardziej internet się przydaje, zwłaszcza jeśli ktoś się chce w coś bardziej zagłębić, bo w książkach informacje są czasem nieaktualizowane od lat
Pani Buka
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Medycyna a internet

Post autor: Stalowy »

Przyzwyczaić się trzeba tutaj, że 90% czasu spędzanego z ludźmi będzie spędzane z ludźmi z uczelni, bez żartów

U nas każda grupa założyła swojego maila w sumie na gmailu, do tego jest jeden globalny roku na którym kontaktuje się np. starosta albo uczelnia z nami. No albo jakieś materialy o zasięgu globalnym
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna a internet

Post autor: Mårran »

U nas jest właśnie forum kierunku i fora roczników, słyszałam też o mailach. A w grupie kontaktujemy się głównie przez maile albo facebooka.
Pani Buka
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Medycyna a internet

Post autor: Gitarowa »

Chorobcia, a ja nie mam facebooka. Będę odcięta od uczelnianego życia towarzyskiego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości